Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SCHRANER POLSKA Przedstawiamy Państwu profil naszej firmy. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja pozwoli Państwu zapoznać się z proponowanymi przez nas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SCHRANER POLSKA Przedstawiamy Państwu profil naszej firmy. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja pozwoli Państwu zapoznać się z proponowanymi przez nas."— Zapis prezentacji:

1 SCHRANER POLSKA Przedstawiamy Państwu profil naszej firmy. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja pozwoli Państwu zapoznać się z proponowanymi przez nas rozwiązaniami…

2 O firmie Nasz zarząd: Hans Ivanovitch – Prezes
Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. jako spółka córka szwajcarskiej firmy Schraner AG. W 2008 r. udziałowcem Schraner Polska Sp. z o.o. została polska firma REX-BUD Sp. z o.o. Schraner specjalizuje się w produkcji stalowych odkuwek kształtowanych metodą kucia matrycowego. Transfer nowoczesnej technologii zapewnia niespotykany dotąd w Polsce stopień precyzji naszych wyrobów. Nasz zarząd: Hans Ivanovitch – Prezes Robert Karczewski - Wiceprezes

3 Nasi udziałowcy Założona w 1887r. w Glarus, w Szwajcarii spółka Schraner AG jest znanym producentem komponentów precyzyjnych oraz wysokiej jakości wyrobów ze stali. Elementy precyzyjne o różnej wadze i kształtach są projektowane i wytwarzane między innymi dla przemysłu włókienniczego, lotniczego, medycznego, sportowego i zegarmistrzowskiego oraz dla inżynierii mechanicznej. Firma Rex- Bud Sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Po 14 latach istnienia dysponuje bogatym doświadczeniem i fachową wiedzą w zakresie: generalnego wykonawstwa - kompleksowego realizowania obiektów halowych, magazynowych, produkcyjnych, pomieszczeń biurowych usług deweloperskich w zakresie powierzchni magazynowych, przemysłowych i biurowych prefabrykacji konstrukcji stalowych

4 Nasza innowacyjna technologia
Technologia wdrożona w Schraner Polska stanowi rezultat prowadzonych prac badawczo – rozwojowych i jest autorską technologią opracowaną przez Schraner AG. Zastosowane w niej zostały nowatorskie na skalę światową rozwiązania, które pozwalają na produkcję wyrobów o niespotykanych dotychczas parametrach. Nasze produkty cechują się dużą dokładnością wykonania oraz wysokimi wymaganiami w zakresie własności mechanicznych. Jedynie produkty spełniające najwyższe normy, pozwalają na zapewnienie niezawodności eksploatacyjnej, co jest istotne w produkcji przemysłowej. Nasza technologia została objęta działaniami mającymi na celu ochronę praw własności przemysłowej, poprzez zgłoszenie wynalazku do Urzędu Patentowego RP. Technologia ta umożliwia produkcję wyrobów wykonywanych z różnych gatunków stopów metali, w tym stali, aluminium, stopów miedzi i tytanu, które wymagają innych parametrów w procesie produkcji.

5 Nasza innowacyjna technologia
Opracowana w Szwajcarii, innowacyjna technologia produkcyjna wymaga obsługi przez specjalistyczne, stojące na najwyższym poziomie technicznym maszyny i urządzenia. Linia technologiczna wyposażona jest w elementy, które pozwalają na osiągnięcie dużej precyzji wykonania produkowanych przez nas komponentów. Zaczynając od odbioru materiału wstępnego, na wysyłce gotowych produktów do klienta kończąc, nasza linia technologiczna jest gwarantem zachowania najwyższych standardów jakościowych.

6 Nasza linia technologiczna
Przyjęcie oraz magazynowanie materiału wstępnego stanowi pierwszy etap logistyki produkcji w Schraner Polska. Magazyn umożliwia uporządkowane składowanie różnych rodzajów materiałów do produkcji. Materiał wstępny jest składowany w warunkach spełniających najwyższe wymagania naszych klientów.

7 Nasza linia technologiczna
Cięcie materiału wstępnego Cięcie wsadu odbywa się z dokładnością co najmniej 0,5%. Przed kuciem pocięty materiał zostaje poddany procesowi piaskowania w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń.

8 Nasza linia technologiczna
Śrutowanie Piaskarka stanowi jeden z najważniejszych maszyn w procesie produkcji odkuwek firmy SCHRANER. Po każdym kroku produkcyjnym powierzchnia obrabianego komponentu jest czyszczona poprzez operację śrutowania. Pozwala to na uniknięcie zagrożenia powstania zakuć i pęknięć w produkowanych przez nas komponentach.

9 Nasza linia technologiczna
Nagrzewanie materiału Piece indukcyjne Amysa zapewniają nagrzew z możliwością osiągnięcia dowolnej temperatury, a następnie stałe jej utrzymanie, umożliwiające uzyskanie szerokiego asortymentu kształtów i wymiarów odkuwek.

10 Nasza linia technologiczna
Kucie Kucie dokonywane jest za pomocą hydraulicznych młotów matrycowych dwustronnego działania LASCO HO-U 160. Wysoką dokładność kucia zapewnia jednowyjściowa podstawa o dużej odporności na obciążenia dynamiczne, jak również nieruchoma wkładka stymulująca właściwe obciążenie przenoszone na szabotę w dolnej matrycy. Możliwość regulacji wysokości energii zapewnia system sterowania młota z wykorzystaniem zespołu sensorów, pozwalających na dokładne określenie górnej pozycji bijaka. Jego położenie jest ustalone z dokładnością do 0,1 mm.

11 Nasza linia technologiczna
Obcięcie wypływki Do obcinania wypływki zastosowaliśmy prasy MIOS T55 TR, które pozwalają na zachowanie precyzji dzięki zwartej konstrukcji stalowej.

12 Nasza linia technologiczna
Kalibracja na zimno Przy produkcji najbardziej precyzyjnych komponentów, kiedy wymagania co do tolerancji są na najwyższym poziomie, ostatnim krokiem jaki stosujemy jest kalibracja komponentu. Do kalibracji używamy prasy śrubowej Muller-Weingarten PA 140  Prasa śrubowa PA 140 zapewnia bardzo wysoką precyzję operacji kalibrowania. W spawanej, bardzo wytrzymałej konstrukcji monoblokowej, porusza się po regulowanych we wszystkie cztery strony prowadnicach, wykonany z odlewu staliwnego wysokiej jakości suwak. Zainstalowany na prasie układ sterowania MW-FORGE-CONTROL-SYSTEM (FCS) podczas ustawiania wymaganych parametrów urządzenia łączy nowoczesność w działaniu, wysoką elastyczność i maksymalną precyzję. 

13 Nasza linia technologiczna
Obróbka cieplna Piece elektryczne BOREL do obróbki cieplnej odkuwek umożliwiają osiągnięcie wymaganych własności plastycznych i mechanicznych oraz najkorzystniejszą strukturę odkuwek. Posiadają one automatyczną regulację temperatury z dokładnością do kilku stopni i archiwizacją pomiarów temperatury.

14 Nasza linia technologiczna
Cięcie materiału wstępnego Śrutowanie Kucie Obcięcie wypływki Obróbka cieplna Kalibracja na zimno Ciągła kontrola jakości

15 Nasza linia technologiczna
Istotnym zagadnieniem w procesach kucia dokładnego jest kontrola wymiaru odkuwek. Nasze odkuwki charakteryzują się złożonym kształtem i w celu uzyskania szybkiej i poprawnej informacji dotyczącej wymiarów otrzymanego detalu drogą kucia, należy wykonać pomiary 3D. Wyniki pomiarów w postaci graficznej stanowią podstawę do podejmowania właściwych decyzji odnośnie wprowadzania ewentualnych korekt w wymiarach wykrojów matryc na najwyższym poziomie dokładności 3D. Poziom wymaganej dokładności i szybkości pomiarów spełnia maszyna TESA MICRO HITE 3D i projektor WERTH W celu zapewnienia pełnej niezawodności eksploatacyjnej wyrobów kutych, stosujemy badania nieniszczące odkuwek maszyną MAGNAFLUX MAG 20, umożliwiające wykrycie wad wewnętrznych materiału oraz wynikających z nieprawidłowości w kolejnych etapach procesu kształtowania i obróbki cieplnej. Prowadzenie pomiarów twardości, na poziomie spełniającym określone normami własności, odbywa się na twardościomierzu Emcotest M5U 300.

16 Nasza linia technologiczna
Dla zapewnienia wytwarzania wysokiej jakości oprzyrządowania kuźniczego – matryc – niezbędne jest wyposażenie narzędziowni matrycowej w centrum obróbcze, pozwalające na wykonanie wykrojów matryc z dokładnością do 0,01 mm. Zapewnienie takiej dokładności uzyskujemy za pomocą centrum obróbczego HERMLE Opracowana przez Schraner AG koncepcja technologiczna wymaga obsługi poprzez specjalistyczne oprogramowanie, które w połączeniu z centrum obróbczym 3D umożliwia czuwanie nad całością procesu produkcyjnego.

17 Referencje Jesteśmy kuźnią wyspecjalizowaną w produkcji precyzyjnych komponentów stalowych dla naszych klientów. I wiele innych Nasi klienci to nasze najlepsze referencje.

18 Patenty i certyfikaty Posiadamy akredytowany certyfikat jakości w przedsiębiorstwie, zgodny z wymogami normy ISO 9001:2008. Jednostką certyfikującą była firma BSI Management Systems. Posiadamy prawo ochronne na dwa wspólnotowe wzory przemysłowe (RCD Registred Community Desing) zarejestrowane przez Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, mieszczący się w Alicante, Hiszpania pod nr i Wzory dotyczą odkuwek korbowodu.

19 Strategia zrównoważonego rozwoju
Schraner Polska Sp. z o.o. przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju, polegającą na odpowiedzialności biznesu za realizację interesów prospołecznych, politykę równych szans i ochrony środowiska. W tym celu uczestniczy w inicjatywie ONZ Global Compact, przestrzegając we wszystkich sprawach swojej działalności dziesięciu fundamentalnych zasad z zakresu praw człowieka, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

20 Nasza oferta Naszym klientom zapewniamy:
szeroki zakres wyrobów kutych ze stali, oraz metali nieżelaznych o wadze od kilku gram do 4 kg (stal) najwyższą precyzję i dokładność wykonania komponentów w tolerancjach klasy F i E (do 0,1mm) minimalizację ilości dodatkowej obróbki mechanicznej pomoc i doradztwo techniczne przy projektowaniu i wykonywaniu matryc, od wzoru wyrobu do matrycy wykonawczej własna narzędziownia. uwzględnienie nietypowych wymagań klienta zachowanie optymalnego stosunku ceny do jakości oferowanych wyrobów możliwość uruchomienia produkcji od momentu zamówienia w czasie o 20% krótszym, niż w konkurencyjnych firmach Schraner Polska łączy szwajcarską precyzję, niemiecką solidność i polska odwagę w podejmowaniu trudnych wyzwań.

21 Kontakt i dojazd do nas ------------------------------------------
Schraner Polska Sp. z o.o. Ul. Lotnicza 21G Łęczyca Tel/fax: 024  (fax – wew.101)


Pobierz ppt "SCHRANER POLSKA Przedstawiamy Państwu profil naszej firmy. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja pozwoli Państwu zapoznać się z proponowanymi przez nas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google