Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. jako spółka córka szwajcarskiej firmy Schraner AG. W 2008 r. udziałowcem Schraner Polska Sp. z o.o. została.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. jako spółka córka szwajcarskiej firmy Schraner AG. W 2008 r. udziałowcem Schraner Polska Sp. z o.o. została."— Zapis prezentacji:

1

2 Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. jako spółka córka szwajcarskiej firmy Schraner AG. W 2008 r. udziałowcem Schraner Polska Sp. z o.o. została polska firma REX-BUD Sp. z o.o. Schraner specjalizuje się w produkcji stalowych odkuwek kształtowanych metodą kucia matrycowego. Transfer nowoczesnej technologii zapewnia niespotykany dotąd w Polsce stopień precyzji naszych wyrobów. Nasz zarząd: Hans Ivanovitch – Prezes Robert Karczewski - Wiceprezes

3 Założona w 1887r. w Glarus, w Szwajcarii spółka Schraner AG jest znanym producentem komponentów precyzyjnych oraz wysokiej jakości wyrobów ze stali. Elementy precyzyjne o różnej wadze i kształtach są projektowane i wytwarzane między innymi dla przemysłu włókienniczego, lotniczego, medycznego, sportowego i zegarmistrzowskiego oraz dla inżynierii mechanicznej. Firma Rex- Bud Sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Po 14 latach istnienia dysponuje bogatym doświadczeniem i fachową wiedzą w zakresie: generalnego wykonawstwa - kompleksowego realizowania obiektów halowych, magazynowych, produkcyjnych, pomieszczeń biurowych usług deweloperskich w zakresie powierzchni magazynowych, przemysłowych i biurowych prefabrykacji konstrukcji stalowych

4 Technologia wdrożona w Schraner Polska stanowi rezultat prowadzonych prac badawczo – rozwojowych i jest autorską technologią opracowaną przez Schraner AG. Zastosowane w niej zostały nowatorskie na skalę światową rozwiązania, które pozwalają na produkcję wyrobów o niespotykanych dotychczas parametrach. Nasze produkty cechują się dużą dokładnością wykonania oraz wysokimi wymaganiami w zakresie własności mechanicznych. Jedynie produkty spełniające najwyższe normy, pozwalają na zapewnienie niezawodności eksploatacyjnej, co jest istotne w produkcji przemysłowej. Nasza technologia została objęta działaniami mającymi na celu ochronę praw własności przemysłowej, poprzez zgłoszenie wynalazku do Urzędu Patentowego RP. Technologia ta umożliwia produkcję wyrobów wykonywanych z różnych gatunków stopów metali, w tym stali, aluminium, stopów miedzi i tytanu, które wymagają innych parametrów w procesie produkcji.

5 Opracowana w Szwajcarii, innowacyjna technologia produkcyjna wymaga obsługi przez specjalistyczne, stojące na najwyższym poziomie technicznym maszyny i urządzenia. Linia technologiczna wyposażona jest w elementy, które pozwalają na osiągnięcie dużej precyzji wykonania produkowanych przez nas komponentów. Zaczynając od odbioru materiału wstępnego, na wysyłce gotowych produktów do klienta kończąc, nasza linia technologiczna jest gwarantem zachowania najwyższych standardów jakościowych.

6 Przyjęcie oraz magazynowanie materiału wstępnego stanowi pierwszy etap logistyki produkcji w Schraner Polska. Magazyn umożliwia uporządkowane składowanie różnych rodzajów materiałów do produkcji. Materiał wstępny jest składowany w warunkach spełniających najwyższe wymagania naszych klientów.

7 Cięcie materiału wstępnego Cięcie wsadu odbywa się z dokładnością co najmniej 0,5%. Przed kuciem pocięty materiał zostaje poddany procesowi piaskowania w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń.

8 Śrutowanie Piaskarka stanowi jeden z najważniejszych maszyn w procesie produkcji odkuwek firmy SCHRANER. Po każdym kroku produkcyjnym powierzchnia obrabianego komponentu jest czyszczona poprzez operację śrutowania. Pozwala to na uniknięcie zagrożenia powstania zakuć i pęknięć w produkowanych przez nas komponentach.

9 Nagrzewanie materiału Piece indukcyjne Amysa zapewniają nagrzew z możliwością osiągnięcia dowolnej temperatury, a następnie stałe jej utrzymanie, umożliwiające uzyskanie szerokiego asortymentu kształtów i wymiarów odkuwek.

10 Kucie Kucie dokonywane jest za pomocą hydraulicznych młotów matrycowych dwustronnego działania LASCO HO-U 160. Wysoką dokładność kucia zapewnia jednowyjściowa podstawa o dużej odporności na obciążenia dynamiczne, jak również nieruchoma wkładka stymulująca właściwe obciążenie przenoszone na szabotę w dolnej matrycy. Możliwość regulacji wysokości energii zapewnia system sterowania młota z wykorzystaniem zespołu sensorów, pozwalających na dokładne określenie górnej pozycji bijaka. Jego położenie jest ustalone z dokładnością do 0,1 mm.

11 Obcięcie wypływki Do obcinania wypływki zastosowaliśmy prasy MIOS T55 TR, które pozwalają na zachowanie precyzji dzięki zwartej konstrukcji stalowej.

12 Kalibracja na zimno Przy produkcji najbardziej precyzyjnych komponentów, kiedy wymagania co do tolerancji są na najwyższym poziomie, ostatnim krokiem jaki stosujemy jest kalibracja komponentu. Do kalibracji używamy prasy śrubowej Muller-Weingarten PA 140 Prasa śrubowa PA 140 zapewnia bardzo wysoką precyzję operacji kalibrowania. W spawanej, bardzo wytrzymałej konstrukcji monoblokowej, porusza się po regulowanych we wszystkie cztery strony prowadnicach, wykonany z odlewu staliwnego wysokiej jakości suwak. Zainstalowany na prasie układ sterowania MW-FORGE-CONTROL-SYSTEM (FCS) podczas ustawiania wymaganych parametrów urządzenia łączy nowoczesność w działaniu, wysoką elastyczność i maksymalną precyzję.

13 Obróbka cieplna Piece elektryczne BOREL do obróbki cieplnej odkuwek umożliwiają osiągnięcie wymaganych własności plastycznych i mechanicznych oraz najkorzystniejszą strukturę odkuwek. Posiadają one automatyczną regulację temperatury z dokładnością do kilku stopni i archiwizacją pomiarów temperatury.

14 Cięcie materiału wstępnego Śrutowanie Kucie Śrutowanie Obcięcie wypływki Obróbka cieplna Śrutowanie Kalibracja na zimno Ciągła kontrola jakości

15 Istotnym zagadnieniem w procesach kucia dokładnego jest kontrola wymiaru odkuwek. Nasze odkuwki charakteryzują się złożonym kształtem i w celu uzyskania szybkiej i poprawnej informacji dotyczącej wymiarów otrzymanego detalu drogą kucia, należy wykonać pomiary 3D. Wyniki pomiarów w postaci graficznej stanowią podstawę do podejmowania właściwych decyzji odnośnie wprowadzania ewentualnych korekt w wymiarach wykrojów matryc na najwyższym poziomie dokładności 3D. Poziom wymaganej dokładności i szybkości pomiarów spełnia maszyna TESA MICRO HITE 3D i projektor WERTH W celu zapewnienia pełnej niezawodności eksploatacyjnej wyrobów kutych, stosujemy badania nieniszczące odkuwek maszyną MAGNAFLUX MAG 20, umożliwiające wykrycie wad wewnętrznych materiału oraz wynikających z nieprawidłowości w kolejnych etapach procesu kształtowania i obróbki cieplnej. Prowadzenie pomiarów twardości, na poziomie spełniającym określone normami własności, odbywa się na twardościomierzu Emcotest M5U 300.

16 Dla zapewnienia wytwarzania wysokiej jakości oprzyrządowania kuźniczego – matryc – niezbędne jest wyposażenie narzędziowni matrycowej w centrum obróbcze, pozwalające na wykonanie wykrojów matryc z dokładnością do 0,01 mm. Zapewnienie takiej dokładności uzyskujemy za pomocą centrum obróbczego HERMLE Opracowana przez Schraner AG koncepcja technologiczna wymaga obsługi poprzez specjalistyczne oprogramowanie, które w połączeniu z centrum obróbczym 3D umożliwia czuwanie nad całością procesu produkcyjnego.

17 Jesteśmy kuźnią wyspecjalizowaną w produkcji precyzyjnych komponentów stalowych dla naszych klientów. I wiele innych Nasi klienci to nasze najlepsze referencje.

18 Posiadamy akredytowany certyfikat jakości w przedsiębiorstwie, zgodny z wymogami normy ISO 9001:2008. Jednostką certyfikującą była firma BSI Management Systems. Posiadamy prawo ochronne na dwa wspólnotowe wzory przemysłowe (RCD Registred Community Desing) zarejestrowane przez Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, mieszczący się w Alicante, Hiszpania pod nr 001110399 i 001110415. Wzory dotyczą odkuwek korbowodu.

19 Schraner Polska Sp. z o.o. przyjęła Strategię Zrównoważonego Rozwoju, polegającą na odpowiedzialności biznesu za realizację interesów prospołecznych, politykę równych szans i ochrony środowiska. W tym celu uczestniczy w inicjatywie ONZ Global Compact, przestrzegając we wszystkich sprawach swojej działalności dziesięciu fundamentalnych zasad z zakresu praw człowieka, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji.

20 Naszym klientom zapewniamy: o szeroki zakres wyrobów kutych ze stali, oraz metali nieżelaznych o wadze od kilku gram do 4 kg (stal) o najwyższą precyzję i dokładność wykonania komponentów w tolerancjach klasy F i E (do 0,1mm) o minimalizację ilości dodatkowej obróbki mechanicznej o pomoc i doradztwo techniczne przy projektowaniu i wykonywaniu matryc, od wzoru wyrobu do matrycy wykonawczej o własna narzędziownia. o uwzględnienie nietypowych wymagań klienta o zachowanie optymalnego stosunku ceny do jakości oferowanych wyrobów o możliwość uruchomienia produkcji od momentu zamówienia w czasie o 20% krótszym, niż w konkurencyjnych firmach Schraner Polska łączy szwajcarską precyzję, niemiecką solidność i polska odwagę w podejmowaniu trudnych wyzwań.

21 ------------------------------------------ Schraner Polska Sp. z o.o. Ul. Lotnicza 21G 99-100 Łęczyca Tel/fax: 024 721-02-27 (fax – wew.101) www.schraner.pl


Pobierz ppt "Schraner Polska Sp. z o.o. powstała w 2006 r. jako spółka córka szwajcarskiej firmy Schraner AG. W 2008 r. udziałowcem Schraner Polska Sp. z o.o. została."

Podobne prezentacje


Reklamy Google