Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Omar Saoudi Wiceprezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Omar Saoudi Wiceprezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości"— Zapis prezentacji:

1 Omar Saoudi Wiceprezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Konferencja Inaugurująca Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” Omar Saoudi Wiceprezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości Niniejszy dokument został opublikowany dzięki pomocy Unii Europejskiej. Za treść tego dokumentu odpowiada Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej

2 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Energia – priorytet UE Ochrona środowiska Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

3 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Lokalna Sieć Energetyczna (LSE) Zawiązywanie partnerstw na linii JST – JST oraz JST – NGO (element mile widziany w projektach europejskich): szeroka skala oddziaływania projektu, efekt multiplikacyjny: działania partnerów w projekcie początkiem kolejnych inicjatyw, aspekt społeczny; pokazujemy, że umiemy razem działać, partnerstwo NGO w projekcie jako element udziału społeczności lokalnej w pracach samorządu, Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

4 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Inwestycje to nie jedyne zadanie samorządu, Lokalna Sieć Energetyczna gwarancją ciekawych pomysłów na projekt, Agencji Poszanowania Energii - Kontrakt z Komisją Europejską jako atut przy konstrukcji nowych projektów, Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

5 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Pierwsze kroki w tworzeniu Lokalnej Sieci Energetycznej (LSE) Przekształcamy Inkubator Przedsiębiorczości w Inkubator Technologiczny, specjalizujący się w energooszczędnych systemach, Działamy na rzecz ochrony środowiska i poszanowania Energii – realizujemy projekt Agencji Poszanowania Energii w Kaliszu. Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

6 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Co to jest Agencja Poszanowania Energii w Kaliszu ? APE w Kaliszu to ogniwo europejskiej sieci Agencji Poszanowania Energii Komisji Europejskiej- realizacja programu Unii Europejskiej SAVE II, Lokalny punkt kontaktowy z Komisją Europejską w sprawach ochrony środowiska. Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

7 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Cele APE: Informacja nt. programów, dotacji i funduszy dla inicjatyw związanych z energią i ochroną środowiska (UE i Rząd), Lokalny punkt inicjatyw tworzenia projektów dotyczących poszanowania energii i ochrony środowiska (programy UE) – misja publiczna, Doradztwo i konsulting w zakresie przygotowania aplikacji i realizacji projektów dotyczących poszanowania energii i ochrony środowiska. Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

8 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Jak możemy działać w przyszłości? Wykorzystanie doświadczeń zdobytych podczas projektu „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”, Wykorzystanie działalności Agencji Poszanowania Energii w okresie , Wykorzystanie możliwości płynących z Programu Komisji Europejskiej „Inteligentna Energia dla Europy”, Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.

9 Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska”
Dziękuję za uwagę OMAR SAOUDI Fundacja „Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości” tel.: GSM: Projekt „Edukacja na rzecz ochrony środowiska” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PL2003/ Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego rozwoju”, komponent 3: „Wsparcie finansowe dla tworzenia funkcji kontrolnych i rozbudzania świadomości w obszarze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska” oraz środków budżetowych.


Pobierz ppt "Omar Saoudi Wiceprezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google