Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wybieram bibliotek ę ” PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK 2015 W GIMNAZJUM NR 1 W KO Ń SKICH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wybieram bibliotek ę ” PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK 2015 W GIMNAZJUM NR 1 W KO Ń SKICH."— Zapis prezentacji:

1 „Wybieram bibliotek ę ” PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK 2015 W GIMNAZJUM NR 1 W KO Ń SKICH

2 Konkurs frazeologiczny „M ą drej g ł owie do ść dwie s ł owie” Uczestnictwo gimnazjalistów w rozgrywkach frazeologicznych potwierdziło, że nie jest im obcy kontakt ze słowem drukowanym i doskonale obracają się w bogactwie związków frazeologicznych. W konkursie zwyciężyli: I miejsce: max-46 punkt.: Dominika Frąc kl.3e Joanna Kuśmierczyk kl.3e Aleksandra Kaniowska 1d II miejsce: Mateusz Binkowski kl. 3a III miejsce: Michalina Duda kl. 1d. Gratulujemy „trafienia w dziesiątkę”!

3 Wystawka i gazetka informacyjna na temat s ł owników j ę zyka polskiego Jakie mamy źródła informacji bezpośredniej, z których można skorzystać w trakcie wyszukiwania informacji? W jaki sposób posługiwać się słownikami języka polskiego? Jaki wybrać przy rozwiązywaniu konkretnego problemu językowego? Dlaczego warto kształcić umiejętność wykorzystania aparatu pomocniczego książki? Na te pytania młodzież otrzymała odpowiedź podczas zajęć prowadzonych w ICIM.

4 Spotkanie w „Ogrodzie pe ł nym ksi ąż ek” Czytamy z… pani ą Alin ą Gwardeck ą Kolejne spotkanie zachęciło czytelników do sięgnięcia po znakomitą książkę Ewy Nowak pt. „Bransoletka”. Fragment zinterpretowany przez gościa pozwolił poznać Weronikę, która boryka się z typowymi problemami nastolatki. Czy przyjaźń z Magdą przetrwa próbę? Jak bohaterka przeżyje swoje pierwsze zauroczenie ? Czy Weronika znajdzie zrozumienie w swoim rodzinnym domu? Czytelnicy dowiedzą się o wszystkim po przeczytaniu tej wciągającej lektury.

5 Wycieczka do Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej w Ko ń skich Młodzież klasy I a zapoznała się z działalnością Biblioteki Publicznej oraz Centrum Informacji Turystycznej, obejrzała wystawę marynistyczną i dowiedziała się jak korzystać z katalogu elektronicznego tej książnicy. Ponadto uczniowie zaznajomili się z Biblioteką Pedagogiczną w Końskich, gdzie z zainteresowaniem oglądali książki z XIX wieku.

6 Warsztaty r ę kodzie ł a Podczas Tygodnia Bibliotek członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki wypróbowali nową technikę rękodzielniczą. Wykonywali różności z masy solnej. Efektem tych pracy są ramki (w które wklejono cytaty o książkach), kwiatki, uśmiechnięte buźki, biedronki i inne figury.

7 Monta ż s ł owno-muzyczny „Dziwny jest ten ś wiat”- poeci przeciwko przemocy. Montaż słowno- muzyczny został zaprezentowany całej społeczności szkolnej. Przedstawienie przygotowane przez naszych gimnazjalistów miało na celu wzbudzenie refleksji nad tym, jak bardzo niszczącym zjawiskiem jest przemoc, terroryzm, nienawiść i zło. W obecnym czasie pełnym lęku i niepokoju, wszyscy musimy dążyć do czynienia dobra, wzajemnej życzliwości, miłości i tolerancji. Mądre cytaty św. Jana Pawła II, Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Czesława Niemena, ks. Mieczysława Malińskiego, ks. Józefa Tischnera, ks. Stefana kard. Wyszyńskiego, Paulo Coelho, Marka Twaina miały uświadomić młodym ludziom, że „Aby osiągnąć dobro pokoju, trzeba wyraźnie zdać sobie sprawę, że przemoc jest niedopuszczalnym złem i że nigdy nie rozwiązuje problemów”.

8 „Wybieram bibliotek ę ” OBCHODY TYGODNIA BIBLIOTEK 2015 POTWIERDZIŁY, ż e wielu młodym ludziom bliskie jest hasło: Dziękujemy! organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze Joanna Ciszek-Wilk, Katarzyna Stolarska


Pobierz ppt "„Wybieram bibliotek ę ” PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK 2015 W GIMNAZJUM NR 1 W KO Ń SKICH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google