Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaokrąglanie liczb Dlaczego posługujemy się zaokrągleniami liczb? Gdybyśmy zapytali konstruktora, jaką długość ma ten samochód, odpowiedziałby, że 4,465.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaokrąglanie liczb Dlaczego posługujemy się zaokrągleniami liczb? Gdybyśmy zapytali konstruktora, jaką długość ma ten samochód, odpowiedziałby, że 4,465."— Zapis prezentacji:

1 Zaokrąglanie liczb Dlaczego posługujemy się zaokrągleniami liczb? Gdybyśmy zapytali konstruktora, jaką długość ma ten samochód, odpowiedziałby, że 4,465 m. Gdyby to samo pytanie zadać właścicielowi takiego samochodu, odpowiedziałby zapewne, że jego wóz ma około 4,5 m długości.

2 Reguły zaokrąglania liczb Gdy zaokrąglamy do dziesiątek, o wyniku zaokrąglenia decyduje cyfra jedności. Jeśli cyfra jedności jest równa 5 lub większa od 5 to zaokrąglamy w górę. Jeśli cyfra jedności jest mniejsza od 5, to zaokrąglamy w dół. Cyfra jedności jest większa od 5 Zaokrąglamy w górę Cyfra jedności jest mniejsza od 5 Zaokrąglamy w dół ! znak: równe w przybliżeniu !

3 Poniżej podano kilka interesujących danych liczbowych: Długość tunelu pod kanałem La Manche – 49940 m Średnia odległość Ziemi od Księżyca – 384400 km Prędkość światła – 299797,458 km/s Długość równika – 40075 km Powierzchnia Polski – 312685 km 2 Łatwiej byłoby zapamiętać te dane, gdyby liczby podane były w zaokrągleniu. Zaproponuj, jak zaokrąglić te liczby.


Pobierz ppt "Zaokrąglanie liczb Dlaczego posługujemy się zaokrągleniami liczb? Gdybyśmy zapytali konstruktora, jaką długość ma ten samochód, odpowiedziałby, że 4,465."

Podobne prezentacje


Reklamy Google