Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Andrzej Kozyro klasa 1t. »Mianem wulkanu określamy miejsca na naszej planecie, które przejawiają tak zwaną aktywność wulkaniczną. Oznacza to,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Andrzej Kozyro klasa 1t. »Mianem wulkanu określamy miejsca na naszej planecie, które przejawiają tak zwaną aktywność wulkaniczną. Oznacza to,"— Zapis prezentacji:

1 autor: Andrzej Kozyro klasa 1t

2

3 »Mianem wulkanu określamy miejsca na naszej planecie, które przejawiają tak zwaną aktywność wulkaniczną. Oznacza to, że w takich miejscach może wydobywać się lawa oraz różnego rodzaju gazy wulkaniczne. Zazwyczaj jest to góra z kraterem, czyli miejsca z którego wydobywają się owe gazy oraz lawa. Lawa jest to magma z głębi naszej planety, która wydostała się w skutek aktywności wulkanu. »

4 Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego wulkany wybuchają. Zadajmy sobie jeszcze bardziej sprecyzowane pytanie. Dlaczego wulkan, który nie przejawia aktywności przez tysiące lat w jednej chwili może okazać się aktywnym i narobić dużo szkód. Również badacze zadawali sobie takie pytania. Odpowiedz jest ukryta pod ziemią. Procesy wulkaniczne są związane silnie z procesami zachodzącymi właśnie pod skorupą naszej planety. Przypuszcza się, że pod wulkanami w odległości około dwustu kilometrów znajdują się komory, w których znajduje się masa z głębi Ziemi. Temperatura w tamtym rejonie sięga około 1500 stopni Celsjusza. Przez szczeliny w płytach tektonicznych wydostaje się magma, która następnie zamienia się w lawę

5 Vilarca (Ameryka Południowa),

6

7

8


Pobierz ppt "Autor: Andrzej Kozyro klasa 1t. »Mianem wulkanu określamy miejsca na naszej planecie, które przejawiają tak zwaną aktywność wulkaniczną. Oznacza to,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google