Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Regionalne Obserwatorium Terytorialne Województwa Łódzkiego Współpraca w ramach zintegrowanego systemu monitorowania polityk publicznych w województwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Regionalne Obserwatorium Terytorialne Województwa Łódzkiego Współpraca w ramach zintegrowanego systemu monitorowania polityk publicznych w województwie."— Zapis prezentacji:

1 Regionalne Obserwatorium Terytorialne Województwa Łódzkiego Współpraca w ramach zintegrowanego systemu monitorowania polityk publicznych w województwie łódzkim 24 kwietnia 2015 r.

2 Uchwała ZWŁ nr 435/14 z dnia 8 kwietnia 2014 r. oraz Uchwała nr 424/15 z dnia 21 kwietnia 2015 r.  Współpraca z Regionalnym Obserwatorium Terytorialnym Województwa Łódzkiego na rzecz opracowania i wdrożenia systemu monitorowania polityk publicznych w woj. łódzkim  Przekazywania danych spoza statystyki publicznej niezbędnych do monitorowania Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 Zadania Grupy roboczej:

3 Zadania Grupy roboczej i Partnerów współpracy z BPPWŁ  Włączenie członków Grupy roboczej oraz Partnerów w proces monitorowania Strategii, w tym m. in. do: −oceny potencjałów i barier rozwojowych regionu; −oceny realizacji zadań z Wieloletniej prognozy finansowej województwa oraz wskazanie kluczowych projektów realizowanych z funduszy unijnych −wskazania innych działań i przedsięwzięć realizujących cele i kierunki działań SRWŁ 2020;  Przekazywanie raportów i informacji z realizacji programów i strategii branżowych szczebla regionalnego realizowanych przez poszczególne instytucje;  Informacja o wykonywanych i proponowanych do realizacji w przyszłości badaniach własnych i zlecanych, ekspertyzach, analizach.

4 Zadania BPPWŁ/ROT WŁ  Realizacja badań własnych do uzupełnienia wskaźników monitorowania SRWŁ 2020 i oceny realizacji Strategii.  Opracowanie metryczek wskaźników spoza statystyki publicznej do zamieszczenia w systemie STRATEG.  Przygotowanie rocznego Raportu z realizacji SRWŁ 2020, grudzień2015/styczeń 2016.  Zasilanie portalu internetowego danymi pozyskanymi z badań własnych i zleconych oraz danymi przekazanymi przez instytucje zewnętrzne.

5 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ www.rot-lodzkie.pl


Pobierz ppt "Regionalne Obserwatorium Terytorialne Województwa Łódzkiego Współpraca w ramach zintegrowanego systemu monitorowania polityk publicznych w województwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google