Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃPRZEDSIĘBIORCZEŚCI31.03.20011r. W roku szkolnym 2010/2011 uczestniczy ł am w,,Dniu przedsi ę biorczo ś ci na stanowisku ksi ę gowej w firmie Eleonora.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃPRZEDSIĘBIORCZEŚCI31.03.20011r. W roku szkolnym 2010/2011 uczestniczy ł am w,,Dniu przedsi ę biorczo ś ci na stanowisku ksi ę gowej w firmie Eleonora."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃPRZEDSIĘBIORCZEŚCI r

2 W roku szkolnym 2010/2011 uczestniczy ł am w,,Dniu przedsi ę biorczo ś ci na stanowisku ksi ę gowej w firmie Eleonora Prochota Gastronomia Hurt-Detal w Lasowicach Wielkich.

3 W trakcie mojego pobytu zapoznałam się z planem kont i formą księgowości komputerowej- z programem Rewizor. Dowiedziałam się także na czym polega dekretacja dokumentów oraz przesyłanie przelewów do banku w formie elektronicznej. Firma, która odwiedziłam jest osobą fizyczną zarejestrowaną przez Urząd Gminy, która swoje rozliczenia prowadzi na PIT-ach.

4 Przedsiębiorstwo to prowadzi różną działalność: hurtową, detaliczną, gastronomiczno-hotelarską oraz transportową.

5 Biuro, które odwiedziłam znajduje się w budynku hurtowni. Dzięki temu mogłam ją również zwiedzić.

6 Umiejętności przydatne w pracy na stanowisku księgowej to dokładność, odpowiedzialność, sumienność, a także wiedza z zakresu księgowości, prawa podatkowego, zarządzania finansami, znajomość ogólnych zasad rachunkowości oraz ewidencji księgowej. Osoba ta jest potrzebna w każdej firmie nawet najmniejszej. Minimalne wykształcenie na tym stanowisku to wykształcenie średnie ekonomiczne.

7 . Stanowisko, do którego warto dążyć w tym zawodzie jest posada głównej księgowej (księgowego). Taka osoba nadzoruje już wszystkie wydarzenia finansowe w firmie – zarządzanie finansami, księgowością, administracją. Organizuje i kieruje zespołami podległych pracowników, dba o sprawne funkcjonowanie działu i jego rozwój. Do jej zadań należy rozwój systemu finansowego przedsiębiorstwa i bezustanna kontrola jego kondycji finansowej. Jednak, aby zostać główną księgową trzeba legitymować się długim i bogatym doświadczeniem pracy w zawodzie. GŁÓWNA KSIĘGOWA

8 WYKONAŁA: SANDRA GALLUS KL I TE


Pobierz ppt "DZIEŃPRZEDSIĘBIORCZEŚCI31.03.20011r. W roku szkolnym 2010/2011 uczestniczy ł am w,,Dniu przedsi ę biorczo ś ci na stanowisku ksi ę gowej w firmie Eleonora."

Podobne prezentacje


Reklamy Google