Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na czym polega praca technika ekonomisty? Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na czym polega praca technika ekonomisty? Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie."— Zapis prezentacji:

1

2 Na czym polega praca technika ekonomisty? Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie lub współdziałanie przy wykonywaniu czynności związanych z organizacją: zaopatrzenia, magazynowania, transportu, sprzedaży produktów (w tym usług) prowadzenie prac związanych z badaniem rynku, planowaniem polityką zatrudnienia, wynagrodzeniami, zaopatrzeniem, księgowością i gospodarką finansową wykonywanie typowych prac biurowych.

3 SPECJALIZACJA W zawodzie tym przewiduje się w końcowym okresie kształcenia nadawanie specjalizacji, która w tym czasie będzie potrzebna na rynku pracy, np. w zakresie: ubezpieczeń, obrotu i zarządzania nieruchomościami, podatków, bankowości, rachunkowości, finansów itp.

4 Gdzie możesz znaleźć pracę? Technik ekonomista może być zatrudniony na średnich szczeblach zarządzania w: w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, w działach marketingu, zaopatrzenia, zatrudnienia, księgowości, sprzedaży, w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami, w instytucjach prowadzących badania rynku. Może również samodzielnie prowadzić małą firmę, kierować zespołami współpracowników, pełnić funkcje asystenta prezesa czy dyrektora.

5 PRZEDMIOTY ZAWODOWE Podstawy ekonomii Prawo Ekonomika Rachunkowość Pracownia ekonomiczna Język angielski zawodowy

6 PRAKTYKI ZAWODOWE Uczniowie odbywają praktykę zawodową organizowaną przez szkołę np. w administracji państwowej i samorządowej, bankach, przedsiębiorstwach, podmiotach gospodarczych.

7 EGZAMINY Absolwent uzyskuje możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

8 Co dalej? Po uzyskaniu kwalifikacji w zawodzie można je podwyższać, kontynuując naukę w szkołach wyższych, na kierunkach: ekonomia, finanse i bankowość zarządzanie i marketing, logistyka.


Pobierz ppt "Na czym polega praca technika ekonomisty? Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google