Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu
Opracowali: Bartłomiej Orpel Przemysław Pospieszyński

2 Spis treści: Kim jesteśmy? Starsi koledzy. Polski Sejm. Opiekun.
Siedziba. Co, gdzie, jak ? Radni V kadencji. Galeria. Kontakt.

3 Kim jesteśmy ? Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu została utworzona uchwałą Rady Miasta Opola w roku. Od tego czasu funkcjonowało pięć rocznych kadencji. Co roku nowa Rada starała się realizować zadania zawarte w statucie.

4 Którymi są: Kształtowanie u młodzieży poczucia odpowiedzialności obywatelskiej. Promowanie idei społeczeństwa demokratycznego. Wdrożenie ludzi młodych do samorządności poprzez włączenie się do działań samorządowych. Współpraca młodzieży miasta z organami samorządu lokalnego. Prezentowanie potrzeb środowiska młodzieżowego wobec władz miasta oraz innych instytucji. Postulowanie do władz miasta w sprawach dotyczących młodzieży. Promowanie wśród młodzieży kultury.

5 Starsi koledzy. Cały czas utrzymujemy kontakt z opolskimi samorządowcami i politykami, kontakt ten z roku na rok jest umacniany, dzięki czemu możemy liczyć na ich wsparcie w ważnych dla nas chwilach.

6 Polski Sejm. Na zaproszenie zaprzyjaźnionych posłów Kilkukrotnie byliśmy w Sejmie, gdzie uczestniczyliśmy w spotkaniach z najważniejszymi politykami naszego państwa.

7 Opiekun. Rada Miasta Opola co roku wyznacza swojego opiekuna do pracy przy młodej radzie, aktualnie jest nią Pani Radna Marzena Kawałko, na którą możemy liczyć w każdej sprawie.

8 Siedziba. Naszą siedzibą jest Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. To właśnie w tym miejscu grupka znajomych, pracująca przy jednym z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , wpadła na pomysł rozszerzenia swojej działalności i zaangażowanie się w życie miasta jako Młodzieżowa Rada. Tam zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony Pani Dyrektor Marciniszyn.

9 Co, gdzie, jak ? Spotykamy się co tydzień na spotkaniach roboczych, to na nich opracowujemy plany i przystępujemy do ich realizacji. W ciągu pięciu lat udało nam się zorganizować wiele ciekawych inicjatyw na rzecz młodych ludzi naszego miasta.

10 Coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, turnieje piłki nożnej i siatkowej, konkurs piosenki i fotograficzny. Kilkukrotnie złożyliśmy wnioski do budżetu o renowację obiektów sportowych w mieście. Organizowaliśmy liczne debaty i panele dyskusyjne, w których uczestniczyli młodzi ludzie i władze naszego miasta.

11 Radni V kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Opolu:
Prezydium: Przewodniczący: Bartłomiej Orpel Wiceprzewodniczący: Przemysław Pospieszyński Sekretarz: Krzysztof Ściepek

12 Pozostali radni: Aleksandra Szpryngiel Beata Garbas Adrian Drążkowski
Bartosz Grzybek Marek Janeczek Matuesz Szczygieski Angelika Kuklok Pamela Gnatowicz Mateusz Nowicki Izabela Paluch Natalia Zasina Jagoda Dorosz Jakub Mirowski Aleksander Michalik Mariola Sklorz Zuzanna Antoniak Izabela Kaczmarek Kamil Kaczmarczyk Michał Starosta

13 Radni IV kadencji w Sejmie RP.

14 Radni na zawodach w ramach kampanii "zachowaj trzeźwy umysł"

15 Radni III kadencji z obecnym Premierem RP Donaldem Tuskiem.

16 Uczestnicy panelu dyskusyjnego organizowanego przez MRM.

17 Radni III kadencji podczas obiadu w restauracji Sejmowej.

18 Młodzi Radni w Sejmie.

19 Pierwsze obrady III kadencji.

20 Prezydium III kadencji.

21 Radni w drodze na spotkanie.

22 Warsztaty: Strategia Rozwoju Miasta Opola.
Z Prezydentem Zembaczyńskim i urzędnikami wydziału do spraw Europejskich i Planowania Rozwoju.

23 Prezydium IV kadencji.

24 Kontakt: strona www:


Pobierz ppt "Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google