Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Procenty Jeden procent (1%) to setna część całości (znak % po łacinie czyta się pro centum i oznacza na sto). 1%=1/100=0,01, 100% = 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Procenty Jeden procent (1%) to setna część całości (znak % po łacinie czyta się pro centum i oznacza na sto). 1%=1/100=0,01, 100% = 1."— Zapis prezentacji:

1

2 Procenty

3 Jeden procent (1%) to setna część całości (znak % po łacinie czyta się pro centum i oznacza na sto). 1%=1/100=0,01, 100% = 1

4 Jeden procent pewnej liczby a, to setna część tej liczby, oznaczamy 1%

5 Przykłady zadań Zadanie 1 Wartość samochodu równą 24 000 zł najpierw obniżono o 15%, następnie podwyższono o 15%. Oblicz końcową cenę towaru. Zadanie 2 Oblicz 25% liczby 300. Oblicz 20% liczby 8

6 Jakie wyróżniamy wykresy i diagramy

7 Wykres do zadania 1

8 Zadania do wykresu 1. Które zdanie jest prawdziwe? a. Antarktyda zajmuje najmniejszą powierzchnię spośród wszystkich kontynentów. b. Afryka ma większą powierzchnię niż obie Ameryki razem. c. Obie Ameryki i Europa zajmują razem mniejszą powierzchnię niż Australia z Oceanią d. Azja z Afryką zajmują razem taką samą powierzchnię jak wszystkie pozostałe kontynenty.

9 Odpowiedzi 1. Które zdanie jest prawdziwe? a. Antarktyda zajmuje najmniejszą powierzchnię spośród wszystkich kontynentów. Fałsz b. Afryka ma większą powierzchnię niż obie Ameryki razem. Fałsz c. Obie Ameryki i Europa zajmują razem mniejszą powierzchnię niż Australia z Oceanią. Fałsz d. Azja z Afryką zajmują razem taką samą powierzchnię jak wszystkie pozostałe kontynenty. Prawda

10 Diagram do zadania 2

11 Zadania do diagramu 2. Które z poniższych zdań jest prawdziwe? a) Mężczyźni częściej oglądają komedie niż filmy sensacyjne. b) Kobiety najczęściej oglądają filmy przygodowe. c) Kobiety wymieniają melodramaty 3 razy częściej niż mężczyźni. d) Co trzydzieści mężczyzna lubi filmy obyczajowe.

12 Odpowiedzi 2. Które z poniższych zdań jest prawdziwe? a) Mężczyźni częściej oglądają komedie niż filmy sensacyjne. Fałsz b) Kobiety najczęściej oglądają filmy przygodowe. Fałsz c) Kobiety wymieniają melodramaty 3 razy częściej niż mężczyźni. Prawda d) Co trzydziesty mężczyzna lubi filmy obyczajowe. Prawda

13 Ankieta Pyt.: Jaki jest twój ulubiony dzień tygodnia?

14 Wniosek Większość osób ankietowanych woli soboty. Żadna z osób ankietowanych nie lubi czwartku. Weekend jest najbardziej lubiany przez ankietowanych.


Pobierz ppt "Procenty Jeden procent (1%) to setna część całości (znak % po łacinie czyta się pro centum i oznacza na sto). 1%=1/100=0,01, 100% = 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google