Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czwarty krok. 4. Nie wyolbrzymiać! s.M.Emilia zachęca do odważnego przekraczania siebie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czwarty krok. 4. Nie wyolbrzymiać! s.M.Emilia zachęca do odważnego przekraczania siebie."— Zapis prezentacji:

1 Czwarty krok

2 4. Nie wyolbrzymiać! s.M.Emilia zachęca do odważnego przekraczania siebie.

3 Chcesz być przecież dzielna?! Męstwo to siła osobowości, by samemu się utwierdzać przeciw trudnościom pochodzącym z wewnątrz lub zewnątrz.

4 Funkcję męstwa można określić jako umocnienie naszej woli, by móc właściwie kierować dynamiką uczuć i zmysłowych poruszeń. Porównać to można do posługiwania się ogrodowym wężem.

5 Kto w małych rzeczach nie przezwycięża swoich popędów i uczuć, wychowując je w ten sposób, nie będzie zdolny sprostać poważnym wyzwaniom typu: silne uprzedzenie, kryzys w relacjach, głębokie zranienia duchowe, utrata dobrego imienia, niesprawiedliwe cierpienie....

6 Uczucia niechęci, uczucia obronne mogą być przezwyciężone tylko przez pozytywne nastawienie: współczucie, dobroć, miłość, zrozumienie. Jeśli czujemy urazę, odrazę do kogoś i złączymy się z Bogiem, który mieszka nie tylko w naszym sercu -ale i w sercu bliźniego - pomyślmy, że każdy człowiek jest przez Boga akceptowany i za każdego - także tego niesympatycznego i pełnego błędów- Jezus oddał swoje Życie.

7 Męstwo, odwaga jako zdolność do przezwyciężania trudności rośnie nie tylko przez ćwiczenie się. Rośnie – szczególnie u kobiety – przez poświęcenie się, oddanie, zjednoczenie z drugą osobą, z mocnym TY! Odwaga s.Emilii wyrosła z mocnego przywiązania się do Maryi, Chrystusa i bliźnich.

8 Jest to dla ciebie niezwyczajne ale musisz być dzielna! Wybierzmy dla siebie jakiś punkt, który byłby dla nas taką kaszka manną i ćwiczmy się w tym punkcie przezwyciężając odrazę i trudności.

9 CDN....

10 5. Po prostu znosić to i wytrzymać! Moje życie jest owocne dla wielu ludzi, nawet jeśli na zewnątrz muszę pozostać bezczynną. ( s.M.Emilia)

11 Ogromne doświadczenie. Nie mogę nic zrobić tylko trwać i przetrwać!

12 Pytanie: Czy to ma sens?

13 S. Emilia przezwyciężyła bezsens swojego położenia przez to, że siebie i swoje cierpienia połączyła z Chrystusem.

14 Mocą spokoju ducha Tam, gdzie po ludzka przeżywa się bezradność i beznadziejność oraz wzrasta agresja i wściekłość zjednoczenie z Chrystusem przynosi nowy sens i nową siłę.

15 Uczyć się znosić samego siebie. Wykorzystajmy sytuacje czekania- podczas korka ulicznego, w kolejce do kasy, podczas bezsennej nocy, w poczekalni u lekarza..... Nie okazujmy zniecierpliwienia, nie reagujmy zarzutami, pretensjami, zmieniajmy temat...

16 Oddajemy Bogu stracony czas, uczucie złości i zdenerwowania, zniecierpliwienie i bezsilność w intencji człowieka, który leży nam na sercu i potrzebuje łask. Zaufajmy, że Bóg przemieni nasz wysiłek w umocnienie i opiekę dla innych.

17 Kiedy nam będzie bardzo ciężko, prośmy s.Emilię: Podaruj mi trochę Twojej mocy ducha, abym wytrzymała i zniosła tę sytuację!

18 CDN....


Pobierz ppt "Czwarty krok. 4. Nie wyolbrzymiać! s.M.Emilia zachęca do odważnego przekraczania siebie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google