Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RODZICE W OCZACH DZIECKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RODZICE W OCZACH DZIECKA"— Zapis prezentacji:

1 RODZICE W OCZACH DZIECKA
Analiza ankiety

2 Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane, i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na wdzięczną wonność Bogu

3

4

5 Czy twoi rodzice mieszkają ze sobą?
TAK

6 „Rodzice, ponieważ dali życie dzieciom, w najwyższym stopniu są obowiązani do wychowania potomstwa i dlatego muszą być uznani za pierwszych i głównych jego wychowawców. To zadanie wychowawcze jest tak wielkiej wagi, że jego ewentualny brak z trudnością dałby się zastąpić.

7 Czy rodzinę i dom traktujesz jako naturalne środowisko wzrostu?
TAK

8 „Nie można zapominać, że poza tymi cechami, charakteryzującymi zadanie wychowawcze rodziców, najgłębszym i określającym je elementem jest miłość ojcowska i macierzyńska”

9 Czy czujesz się akceptowanym przez rodziców

10 W razie kryzysu , kogo prosisz o wsparcie?
Chłopcy Dziewczęta

11 Czy chcesz aby rodzice wykazywali ci swoje zainteresowanie i troskę

12 Ile czasu poświęcają ci rodzice dziennie?

13 Rzeczy najważniejsze dla twoich rodziców

14 Rzeczy najważniejsze dla twoich rodziców

15

16

17 Sakrament

18

19 Ja taki jak rodzic

20 CIESZY: - moja rodzina, - że mam rodzeństwo, - że w domu jest miłość i zrozumienie, - że mogę polegać na rodzinie, - że w rodzinie jest wesoło, - że rodzina jest dla mnie oparciem, - wspólnie spędzony czas z rodziną. SMUCI: - kłótnie rodziców, - że rodzice zmuszają do nauki, - że rodzice mnie biją, - że rodzina nie zawsze jest wyrozumiała dla mnie, - że rzadko wychodzimy gdzieś razem, - świadomość że niektórzy, opuszczą nas wkrótce, - że nie mam taty, - że nie mam rodzeństwa.

21 Kiedy (...) zginamy kolana przed Ojcem, od którego bierze początek wszelkie rodzicielstwo (por. Ef 3, 14-15), wiemy, iż rodzicielstwo jest wydarzeniem, przez które rodzina, już zaistniała dzięki przymierzu małżeńskiemu, urzeczywistnia się „w pełnym i specjalnym sensie”. Macierzyństwo urzeczywistnia się za sprawą ojcostwa, równocześnie ojcostwo za sprawą macierzyństwa jako owoc tej życiodajnej dwoistości, jaką Stwórca obdarzył istotę ludzką „od początku” (Jan Paweł II, List do rodzin, 7).


Pobierz ppt "RODZICE W OCZACH DZIECKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google