Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS,"— Zapis prezentacji:

1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS,
NASZ BÓG I NASZ KRÓL UKRZYŻOWANY! Nauka Ojca Orione o miłości do KRZYŻA: „Niech będzie zatem naszym pierwszym i największym zadaniem unicestwienie samych siebie, zaparcie się samych siebie i formowanie się per mysterium crucis – - przez tajemnicę krzyża na Jezusie Chrystusie, na Chrystusie Ukrzyżowanym.”

2 Wszystkie dzieła Boże, albo prawie wszystkie, powstają w cierpieniach
„Jeśli Zgromadzenie nie będzie wychowywane w tym duchu całkowitego poświęcenia i całkowitego zaparcia się siebie dla dusz i dla sprawy świętego Kościoła Bożego, nasze Zgromadzenie pozostanie zawsze na poziomie dziecka i nie osiągnie swojego celu. Niech nas nie odstraszają ciężkie próby ani utrapienia, ani też cierpienia. Bóg mnoży cierpienia i utrapienia u tych dusz i w tych dziełach, które kocha. Wszystkie dzieła Boże, albo prawie wszystkie, powstają w cierpieniach i umacniają się w cierpieniach; większe też cierpienia sprawiają wyższą i świętszą radość. Powinniśmy tylko umieć ukryć łzy nasze w otwartym Sercu Jezusa ukrzyżowanego i starać się przez to osiągnąć szczerą i pokorną poprawę życia”

3 i co najważniejsze – nie zostawić go bez pomocy.
Swoją miłość do Jezusa Ukrzyżowanego Alojzy Orione wyrażał każdego dnia na wiele sposobów. Przede wszystkim starał się spotykać Jezusa w każdym spotkanym człowieku i co najważniejsze – nie zostawić go bez pomocy. Szczególnie jego serce było otwarte na różnego rodzaju cierpienie, bowiem dzięki swej głębokiej wierze w każdym pokrzywdzonym i biednym człowieku widział Cierpiące Oblicze Chrystusa.

4 „Bez wysiłku duchowego, bez poświęcenia i bez cierpienia oraz bez krzyża nie ma cnoty. Krzyż w algebrze, w polityce, w religii jest znakiem czegoś pozytywnego. Boga i bliźniego należy kochać poprzez krzyż. Boga i bliźniego należy kochać i służyć im w krzyżu.

5 Umiejcie ukryć wasze łzy w sercu Panny Bolesnej
Umiejcie ukryć wasze łzy w sercu Panny Bolesnej. Rozlewajcie je jako balsam na rany Jezusa ukrzyżowanego. Będzie to balsam cenniejszy i milszy od tego, który Mu niosła do grobu Magdalena

6 Upodobnić się we wszystkim
do Pana naszego Jezusa, żyć Jezusem Chrystusem, przyoblec się w Niego wewnątrz i na zewnątrz. Nie ma dla nas innej szkoły ani innego Mistrza, ani innej wykładni nad krzyż

7 Ksiądz Orione pojął do głębi tajemnice krzyża.
Zrozumiał, że tylko tam może spotkać Tego, który ukochał go bez granic. Ta świadomość pomagała mu trwać wiernie do końca przy swoim Mistrzu. Ostatnie słowa umierającego Alojzego to właśnie, którego próbował jak najwierniej naśladować. Wołał: „Jezu, Jezu, Jezu...” Prośmy dziś naszego błogosławionego Ojca Alojzego Orione o łaskę dogłębnego zrozumienia i ukochania krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa.


Pobierz ppt "NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google