Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS, - przez tajemnicę krzyża na Jezusie Chrystusie, na Chrystusie Ukrzyżowanym. Niech będzie zatem naszym pierwszym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS, - przez tajemnicę krzyża na Jezusie Chrystusie, na Chrystusie Ukrzyżowanym. Niech będzie zatem naszym pierwszym."— Zapis prezentacji:

1 NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS, - przez tajemnicę krzyża na Jezusie Chrystusie, na Chrystusie Ukrzyżowanym. Niech będzie zatem naszym pierwszym i największym zadaniem unicestwienie samych siebie, zaparcie się samych siebie i formowanie się per mysterium crucis – NASZ BÓG I NASZ KRÓL UKRZYŻOWANY! Nauka Ojca Orione o miłości do KRZYŻA:

2 Wszystkie dzieła Boże, albo prawie wszystkie, powstają w cierpieniach i umacniają się w cierpieniach; większe też cierpienia sprawiają wyższą i świętszą radość. Powinniśmy tylko umieć ukryć łzy nasze w otwartym Sercu Jezusa ukrzyżowanego i starać się przez to osiągnąć szczerą i pokorną poprawę życia Jeśli Zgromadzenie nie będzie wychowywane w tym duchu całkowitego poświęcenia i całkowitego zaparcia się siebie dla dusz i dla sprawy świętego Kościoła Bożego, nasze Zgromadzenie pozostanie zawsze na poziomie dziecka i nie osiągnie swojego celu. Niech nas nie odstraszają ciężkie próby ani utrapienia, ani też cierpienia. Bóg mnoży cierpienia i utrapienia u tych dusz i w tych dziełach, które kocha.

3 Swoją miłość do Jezusa Ukrzyżowanego Alojzy Orione wyrażał każdego dnia na wiele sposobów. Przede wszystkim starał się spotykać Jezusa w każdym spotkanym człowieku i co najważniejsze – nie zostawić go bez pomocy. Szczególnie jego serce było otwarte na różnego rodzaju cierpienie, bowiem dzięki swej głębokiej wierze w każdym pokrzywdzonym i biednym człowieku widział Cierpiące Oblicze Chrystusa.

4 Krzyż w algebrze, w polityce, w religii jest znakiem czegoś pozytywnego. Boga i bliźniego należy kochać poprzez krzyż. Boga i bliźniego należy kochać i służyć im w krzyżu. Bez wysiłku duchowego, bez poświęcenia i bez cierpienia oraz bez krzyża nie ma cnoty.

5 Umiejcie ukryć wasze łzy w sercu Panny Bolesnej. Rozlewajcie je jako balsam na rany Jezusa ukrzyżowanego. Będzie to balsam cenniejszy i milszy od tego, który Mu niosła do grobu Magdalena

6 Upodobnić się we wszystkim do Pana naszego Jezusa, żyć Jezusem Chrystusem, przyoblec się w Niego wewnątrz i na zewnątrz. Nie ma dla nas innej szkoły ani innego Mistrza, ani innej wykładni nad krzyż

7 Ta świadomość pomagała mu trwać wiernie do końca przy swoim Mistrzu. Ostatnie słowa umierającego Alojzego to właśnie, którego próbował jak najwierniej naśladować. Wołał: Jezu, Jezu, Jezu... Prośmy dziś naszego błogosławionego Ojca Alojzego Orione o łaskę dogłębnego zrozumienia i ukochania krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ksiądz Orione pojął do głębi tajemnice krzyża. Zrozumiał, że tylko tam może spotkać Tego, który ukochał go bez granic.


Pobierz ppt "NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS, - przez tajemnicę krzyża na Jezusie Chrystusie, na Chrystusie Ukrzyżowanym. Niech będzie zatem naszym pierwszym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google