Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z panem Tadeuszem Taworskim, który przybył do naszej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Poety.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z panem Tadeuszem Taworskim, który przybył do naszej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Poety."— Zapis prezentacji:

1

2 Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z panem Tadeuszem Taworskim, który przybył do naszej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Poety Jana Twardowskiego. Pan Taworski udzielił nam wywiadu. Na jego podstawie sporządziliśmy następującą notkę biograficzną.

3

4

5 Urodził się w 1931 roku w Argentynie, gdzie przebywała jego rodzina. Ojciec był polonijnym dziennikarzem. Kiedy wrócili do Polski, zaskoczyła ich II wojna światowa. Najważniejszym i nadrzędnym celem jego życia była praca (a jednocześnie pasje) dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Płocku Jak wspomina pan Taworski jego praca zaczęła się 1 IV w prima aprilis i ten żart trwał 40 lat.

6 Wspomina on również internowanie w 1982 roku w czasie stanu wojennego. Jednak najważniejsze była dla pana Taworskiego praca, której poświęcał całe życie. Młode pokolenie może uczyć się od niego poświęcenia i obowiązkowości. Tym właśnie w czasie pokoju wyraża się patriotyzm. Teraz Pan Tadeusz Taworski pomaga charytatywnie potrzebującym, aktywnie działa w Stowarzyszeniu Brata Alberta. Jest nadal otwartym, pełnym poczucia humoru człowiekiem z którym miło spędziliśmy czas.

7

8

9

10

11

12

13

14 Spotkanie z Panem Taworskim było żywą lekcją historii i wychowania. Poczucie humoru, piękna polszczyzna i urok osobisty rozmówcy zachwyciły nas. Bardzo chcielibyśmy brać przykład z postawy wobec życia Pana Tadeusza Taworskiego.

15 Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Poety Jana Twardowskiego oraz Technikum Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Płocku Róża Kisielew Patrycja Szcześniak Tomasz Jóźwiak Jakub Masternak

16


Pobierz ppt "Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z panem Tadeuszem Taworskim, który przybył do naszej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Poety."

Podobne prezentacje


Reklamy Google