Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczeń z klasą – Badam świat. Omówienie zagadnień związanych z prognozowaniem pogody Omówienie czynników wpływających na stan atmosfery w danej chwili.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczeń z klasą – Badam świat. Omówienie zagadnień związanych z prognozowaniem pogody Omówienie czynników wpływających na stan atmosfery w danej chwili."— Zapis prezentacji:

1 Uczeń z klasą – Badam świat

2 Omówienie zagadnień związanych z prognozowaniem pogody Omówienie czynników wpływających na stan atmosfery w danej chwili Wykonywanie pomiarów wartości czynników pogodotwórczych Wpisywanie systematycznych notatek na blogu programu na temat prowadzonych prac

3 Na blogu omówione zostały wszystkie czynniki, które mają wpływ na pogodę. Były to między innymi:

4 To opady opadające na powierzchnie ziemi – stałe lub ciekłe produkty kondensacji pary wodnej

5 Zachmurzenie jest to stopień pokrycia nieba przez chmury. Do jego określania stosuje się skalę od 0 do 8

6 Ciśnieniem atmosferycznym nazywamy siłę z jaką powietrze naciska na powierzchnie ziemi

7 Wiatr to poziomy ruch powietrza względem powierzchni ziemi. Wiatry są wywołane zazwyczaj poprzez różnicę ciśnienia atmosferycznego.

8 Na blogu omawiane były narzędzia - przyrządy jakimi należy posłużyć się w celu zmierzenia wartości danego czynnika atmosferycznego:

9 Barometr służy do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Ciśnienie wyznaczamy w paskalach

10 Termometr służy do pomiaru temperatury powietrza Temperaturę powietrza mierzymy w stopniach Celsjuszach lub Fahrenheita

11 Deszczomierz służy do pomiaru wielkości opadów atmosferycznych Wielkość opadów mierzymy w milimetrach

12 Anemometr służy do pomiaru prędkości i kierunku wiatru Prędkość wiatru określamy w m/s lub km/h

13 Celem programu Uczeń z klasą było systematyczne publikowanie postępów w wykonywaniu założonego projektu na internetowym blogu co czyniliśmy. Blog został także zmieniony graficznie, aby bardziej pasował do projektu i wyróżniał się na tle innych blogów.

14

15 Na lekcjach geografii wykonywaliśmy odrębne projekty do projektu związanego z programem Uczeń z klasą jednak powiązane tematyczne, dlatego również znalazły się na blogu. Dotyczą one zmian mikroklimatu na terenie Chorzowa w przeciągu 20 lat.

16

17

18 Porównując wykresy temperatur dla Chorzowa można dostrzec różnice pomiędzy mikroklimatami. Różnice te spowodowane są zmianami mikroklimatu na przestrzeni prawie 20 lat, wynikają z postępującego rozwoju przemysłu i zwiększającego się przez to zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Likwidacja kilku zakładów jak np. kopalnie w Chorzowie i okolicach zapewne zmniejszyły szybkość postępowania zmian w mikroklimacie, jednak te wciąż są widoczne.

19 Program: Uczeń z klasą Projekt: Przewidzieć pogodę… Nauczyciel prowadzący: Agnieszka Kasperczyk Autorzy bloga: Łukasz Krutul Mateusz Ptoszek Adrian Żymła Autor prezentacji: Łukasz Krutul


Pobierz ppt "Uczeń z klasą – Badam świat. Omówienie zagadnień związanych z prognozowaniem pogody Omówienie czynników wpływających na stan atmosfery w danej chwili."

Podobne prezentacje


Reklamy Google