Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy: 2.Projekt Miasto bez samochodów 3.Projekt Ekorozwoju miast i komunikacji miejskiej 4.Program.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy: 2.Projekt Miasto bez samochodów 3.Projekt Ekorozwoju miast i komunikacji miejskiej 4.Program."— Zapis prezentacji:

1 Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy: 2.Projekt Miasto bez samochodów 3.Projekt Ekorozwoju miast i komunikacji miejskiej 4.Program Miasto i komunikacja 1.Projekt Miasto nieuciążliwe

2

3 1. ROZWIĄZANIE: Ograniczenie w ruchu samochodowym na terenie zabytkowej starówki (strefa ograniczonego ruchu). Ograniczenia obowiązują od 7 00 do wszystkich samochodów osobowych z wyjątkiem: autobusów komunikacji miejskiej. taxi, policji, straży pożarnej i pogotowia. samochodów należących do mieszkańców centrum. samochodów dostawczych. Ograniczenie prędkości do 30km/h i poszerzono obszary przeznaczone dla pieszych. 2. REZULTATY: Ilość poruszających się w centrum samochodów zmniejszyła się o 62%. Zwiększył się ruch rowerów i motocykli. Szybciej i punktualniej działa komunikacja miejska.

4 Program pt. Zaparkuj swój pojazd i jedź środkiem komunikacji publicznej – była to odpowiedź na wzrastające zatłoczenie ulic rozchodzących się promieniście z centrum. 1. ROZWIĄZANIE: Wprowadzono system bezpłatnych parkingów na obrzeżu miasta. Wprowadzono tanią i kursującą z dużą częstotliwością komunikację autobusową w centrum miasta. Wprowadzono pierwszeństwo dla komunikacji zbiorowej. 2. REZULTATY: Przeniesione parkingi na obrzeża pozwoliły uniknąć wyjałowienia cennych obszarów śródmieścia.

5 Program pt. Ochrona przed hałasem spowodowanym ruchem pojazdów oraz ochrona dzielnic mieszkalnych przed hałasem śmigłowców wojskowych. 1. ROZWIĄZANIE: Wybieranie przez śmigłowce tras omijających obszary zamieszkane (samorząd lokalny poprosił o sporządzenie map pokazujących trasy, przeloty z uwzględnieniem kontroli rzeczywistego poziomu hałasu). Loty odbywały się do REZULTATY: To nieliczny przypadek, że w czasie pokoju nawet wojsko umie podporządkować swe interesy wymogom związanym z zasadami ochrony środowiska.

6 Opracowali: Agnieszka Wójcik I i Opiekun mgr. K. Leśniak


Pobierz ppt "Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy: 2.Projekt Miasto bez samochodów 3.Projekt Ekorozwoju miast i komunikacji miejskiej 4.Program."

Podobne prezentacje


Reklamy Google