Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy:"— Zapis prezentacji:

1 Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy:
1. Projekt „Miasto nieuciążliwe” 2. Projekt „Miasto bez samochodów” 3. Projekt „Ekorozwoju miast i komunikacji miejskiej” 4. Program „Miasto i komunikacja”

2 - wykorzystane w innych krajach
Projekty rozwiazań w ograniczeniu ruchu samochodowego - wykorzystane w innych krajach

3 WŁOCHY(Bolonia) ROZWIĄZANIE:
Ograniczenie w ruchu samochodowym na terenie zabytkowej starówki (strefa ograniczonego ruchu). Ograniczenia obowiązują od 700 do 2000 wszystkich samochodów osobowych z wyjątkiem: autobusów komunikacji miejskiej. taxi, policji, straży pożarnej i pogotowia. samochodów należących do mieszkańców centrum. samochodów dostawczych. Ograniczenie prędkości do 30km/h i poszerzono obszary przeznaczone dla pieszych. REZULTATY: Ilość poruszających się w centrum samochodów zmniejszyła się o 62%. Zwiększył się ruch rowerów i motocykli. Szybciej i punktualniej działa komunikacja miejska.

4 Wielka Brytania (Oxford)
Program pt.”Zaparkuj swój pojazd i jedź środkiem komunikacji publicznej”– była to odpowiedź na wzrastające zatłoczenie ulic rozchodzących się promieniście z centrum. ROZWIĄZANIE: Wprowadzono system bezpłatnych parkingów na obrzeżu miasta. Wprowadzono tanią i kursującą z dużą częstotliwością komunikację autobusową w centrum miasta. Wprowadzono pierwszeństwo dla komunikacji zbiorowej. REZULTATY: Przeniesione parkingi na obrzeża pozwoliły uniknąć wyjałowienia cennych obszarów śródmieścia.

5 SŁOWACJA Program pt. „Ochrona przed hałasem spowodowanym ruchem pojazdów oraz ochrona dzielnic mieszkalnych przed hałasem śmigłowców wojskowych”. ROZWIĄZANIE: Wybieranie przez śmigłowce tras omijających obszary zamieszkane (samorząd lokalny poprosił o sporządzenie map pokazujących trasy, przeloty z uwzględnieniem kontroli rzeczywistego poziomu hałasu). Loty odbywały się do 2200. 2. REZULTATY: To nieliczny przypadek, że w czasie pokoju nawet wojsko umie podporządkować swe interesy wymogom związanym z zasadami ochrony środowiska.

6 Opracowali: Agnieszka Wójcik I i Opiekun mgr. K. Leśniak


Pobierz ppt "Najważniejsze projekty i programy krajów europejskich noszą nazwy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google