Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?"— Zapis prezentacji:

1 Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?

2 Das Bild der Anderen jest międzynarodowym projektem dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Jego celem jest motywacja uczniów do pisania listów już od pierwszych godzin lekcyjnych języka niemieckiego. Projekt daje uczniom możliwość opowiadania i stawiania pytań, stworzenia sobie obrazu rówieśników w krajach o innej kulturze, a tym samym wykształcenie w sobie poczucia tożsamości.

3 Das Bild der Anderen jest projektem Instytutu Goethego, jego koordynatorem jest pani Aleksandra Puszkin. W roku szkolnym 2007/2008 współpracę ze szkołami w Turcji i Francji podjęli uczniowie klasy Vc pod opieka nauczyciela języka niemieckiego pani Izabeli Szwai.

4 Praca polega na korespondencji między uczniami zaprzyjaźnionych klas z Turcji i Francji według ściśle wyznaczonego planu i tematów zgodnych ze scenariuszem zaproponowanym przez Instytut Goethego. Uczniowie poznaję kulturę swoich rówieśników, Wykorzystują język niemiecki w praktyce do porozumiewania się z innymi. Budują własne poczucie tożsamości.

5 Nawiązano współpracę z dwoma szkołami. Jedna to College Babin we Francji w miejscowości Varennes en Argonn. Opiekunem tej grupy jest pani Marie-Dominique Auvrard.

6 Druga to prywatna szkoła Dogus Egitim Kurumlari w Istambule w Turcji. Tę grupę prowadzi pani Belgin Cömert.


Pobierz ppt "Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google