Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta są jak ludzie, też żyją !!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta są jak ludzie, też żyją !!!"— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta są jak ludzie, też żyją !!!

2 Każdego dnia na całym świecie ogromna liczba zwierząt przechodzi przez katusze. W imię czego ? Najczęściej chodzi o pieniądze, lecz wiele zbrodni popełnianych przeciwko tym niewinnym istotom jest po prostu „dla zabawy”, a czasem też z niewiedzy.

3 Problem znęcania się nad zwierzętami jest bagatelizowany, nie tylko wśród społeczeństwa, ale też na najwyższych szczeblach władzy. Przykładem jest Polska, gdzie kary dla oprawców zwierząt są bardzo niskie i sądy zazwyczaj wymierzają najniższy wymiar kary.

4 Tą prezentacją chcemy zwrócić Waszą uwagę na rozmiar problemu i pokazać do czego zdolny jest człowiek…

5 Polowania na foki

6 Na foki poluje się głównie w Kanadzie, Norwiegii i Islandii
Na foki poluje się głównie w Kanadzie, Norwiegii i Islandii. Celem polowań na te zwierzęta jest pozyskanie ich futer. Zabijane są już kilkunastodniowe foki, zazwyczaj poprzez uderzenie ich kijami lub hakapikami.

7

8

9 W wyniku zadanych obrażeń nie wszystkie foki umierają od razu
W wyniku zadanych obrażeń nie wszystkie foki umierają od razu. Część żyje jeszcze podczas obdzierania ze skóry, a te które zdołają uciec godzinami konają pod lodem.

10

11

12

13 Wiele krajów sprzeciwia się temu procederowi, ale rządy takich państwa jak Kanada czy Norwegia nic sobie z tego nie robią. Na szczęście ważny krok podjęła Unia Europejska. Parlament Europejski zdecydowaną liczbą głosów zadecydował o wprowadzeniu zakazu handlu produktami z fok na terenie UE. To na pewno zmniejszy zbyt na focze futra, ale niestety nie wyeliminuje problemu, bo przecież Unia Europejska to tylko 27 państw…

14 Corrida Kolejnym przykładem znęcania się nad zwierzętami jest Corrida, czyli walka z bykiem, która trwa od 2h do 2,5. Na początku rozdrażnia się byka po to żeby potem osłabić go poprzez wbijanie lanc w silnie unerwiony garb na karku. Walka kończy się zabiciem wymęczonego zwierzęcia.

15

16

17

18

19

20 Zwykło się mówić, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka
Zwykło się mówić, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czy na pewno ? Media co chwila donoszą nam o kolejnych przykładach skandalicznego zachowania wobec psów.

21 Te były głodzone przez swoich właścicieli…

22

23

24 Ten został polany kwasem

25 A ten został podpalony

26 W ostatnim czasie Polską wstrząsnęły dwie zbrodnie: mężczyzna który zostawił swojego psa na torach, gdzie po chwili nadjechał pociąg i 3 mężczyzn którzy przywiązali za szyję do zderzaka samochodu psa rasy husky i jeździli tak długo aż psu urwała się głowa

27 Dzięki oburzeniu społecznemu i napiętnowaniu takich zachowań przez media sądy zaczynają dostrzegać ten problem. To pokazuje jak ważne jest wyrażanie sprzeciwu wobec takich zachowań. Miejmy nadzieję, że dotrze to do naszych polityków, którzy podejmą pracę nad zmianami w kodeksie karnym.

28 Autorzy: Kinga Wróbel i Paweł Zbiciak

29 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "Zwierzęta są jak ludzie, też żyją !!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google