Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Festiwal Artystyczno – Sportowy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Festiwal Artystyczno – Sportowy"— Zapis prezentacji:

1 I Festiwal Artystyczno – Sportowy
26 – 30 listopada 2007 r

2 Dzień Poezji W poniedziałkowe popołudnie nasz hol zamienił się w nastrojową kawiarenkę pełną poezji. Przyciemnione światło, zapachowe świece a na stole piękny bukiet suszonych kwiatów i ciepła herbatka lipowa.

3 Dzień Poezji Pani Basia wprowadziła nas w charakter tego dnia oraz całego Festiwalu

4 Dzień Poezji Franciszek zarecytował wiersz Jana Kochanowskiego „Lipa” a uczestnicy słuchali i popijali lipową herbatkę.

5 Dzień Poezji Recytujemy wiersze logopedyczne.

6 Dzień Poezji

7 Kamil śpiewa piosenkę „Windą do nieba”.

8 Warsztat poetyczny. Dzielimy się swoją wiedzą na temat poezji. Wyjaśniamy pojęcia: co to znaczy być poetą, co to jest wiersz, co jest potrzebne do powstania wiersza. Poznaliśmy najstarszy wiersz „Bogurodzica” oraz najstarsze polskie zdanie.

9 Quizy poetyczne. - znajdujemy najwięcej rymów do słowa „dama”,
- piszemy najwięcej słów zaczynających się na literę „P”, - malujemy nasze wrażenia z Dnia Poezji.

10 Quizy poetyczne.

11 Pan Kierownik ocenia nasze prace i ogłasza zwycięzców pierwszego dnia festiwalu.

12 Dzień Sportu Dzisiaj nasz hol wyglądał jak boisko sportowe. Na ścianach wisiały akcesoria sportowe a w całym pomieszczeniu królowały nasze MEGA bramki:)

13 Dzień Sportu Pani Marzenka opowiedziała o podstawowych filarach sportu, jakie mamy korzyści i na co wpływa wysiłek fizyczny i uprawianie sportu. My pomagaliśmy jej w segregowaniu dyscyplin.

14 Dzień Sportu Ania Spiewak przedstawiła ogólne informacje na temat sportu, zasadach i kulturze sportowej w rywalizacji, uczenia się współzawodnictwa wygrywaniu i godzeniu się ze swoją porażką a także o sportowym odpoczynku.

15 Dzień Sportu Nasi koledzy przybliżyli nam swoje ulubione dyscypliny sportowe. Powiedzieli nam, na czym polegają a także zademonstrowali swoje sportowe umiejętności.

16 Dzień Sportu Marcin Michalewicz opowiedział o koszykówce a także zademonstrował kozłowanie, dwutakt i rzut do kosza.

17 Dzień Sportu

18 Dzień Sportu Tomek Matusik podzielił się swoją wiedzą na temat piłki nożnej. Pokazał nam mistrzowskie wykonanie „migania” i podbijania piłki a także rzutów do bramki.

19 Dzień Sportu - król strzelców

20 Dzień Sportu Kamil Cedrowski zaprezentował nam dyscyplinę narciarstwa. Na jakim sprzęcie możemy je uprawiać i co nam jest niezbędne, aby bezpiecznie szaleć na stoku.

21 Dzień Sportu - zawody w „gazetowym” slalomie gigancie

22 Dzień Sportu - pionizujemy jajko

23 Dzień Sportu rozsypanka, dobieramy sportowców do ich dyscyplin

24 Dzień Sportu konkurencje sprawnościowe (kręcenie obręczą, skoki przez skakankę i slalom z jajkiem),

25 Dzień Sportu

26 Dzień Sportu - rysujemy wszystko, co wiąże się z narciarstwem

27 Dzień Sportu - aerobik

28 Dzień Sportu Relaks na tęczowej chuście

29 Dzień Sportu

30 Dzień Sportu Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród

31 Dzień Sportu

32 Dzień Sportu

33 Dzień Sportu My i nasza MEGA bramka

34 Dzień Filmowy WYSTRÓJ HOLU. - przyciemnione okna, - gazetka filmowa.
Nasz hol dzisiaj znów wygląda inaczej. Okna przesłoniły piękne bordowe zasłony a w powietrzu czuć już zapach popcornu. Nawet nasza gazetka zapełniła się felietonami z życia znanych aktorów.

35 Dzień Filmowy PANI OLA WPROWADZA NAS W PODSTWY FILMU.
Wspólnie opowiadamy o kategoriach filmowych. Wyjaśniamy, kim jest aktor, reżyser, dźwiękowiec. Omawiamy etapy powstawania filmu.

36 Dzień Filmowy Konkursy filmowe: - „Jaki jest tytuł tego filmu?”,
- „Wiemy wszystko o serialach!”, - „Jaka to melodia? Serialowa czy filmowa?” Po każdym konkursie nasi przedstawiciele grup prezentowali wyniki wspólnej pracy.

37 Dzień Filmowy

38 Dzień Filmowy

39 Dzień Filmowy

40 Dzień Filmowy

41 Dzień Filmowy

42 Dzień Filmowy

43 Dzień Filmowy

44 Dzień Filmowy Na zakończenie tego dnia nasz hol przekształca się w salę kinową. Zasiadamy na wygodnych krzesłach, sączymy Coca-Colę i przegryzamy popcorn a na ekranie „Benny Hill”.

45 Dzień Filmowy

46 Dzień Filmowy Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród

47 Zabawa Andrzejkowa Wszędzie pełno kolorowych balonów, światełek i serpentyn. Tak właśnie w dniu zabawy Andrzejkowej przystrojony był nasz hol. Na stole pełno świec a w powietrzu unosiła się atmosfera przedniej zabawy.

48 Zabawa Andrzejkowa - Co to są Andrzejki i jakie wiążą się z nimi tradycje? To pytanie zadała nam Pani Basia. Wszyscy chętnie zgłaszaliśmy się i opowiadaliśmy, co wiemy na ten temat. Mówiliśmy, że to wieczór poświęcony wyłącznie wróżbom matrymonialnym. Omówiliśmy różne rodzaje wróżb z: butów, ręki, fusów, obraczki itp.

49 Zabawa Andrzejkowa TAŃCE, HULANKI i SWAWOLE

50 Zabawa Andrzejkowa

51 Zabawa Andrzejkowa

52 Zabawa Andrzejkowa KONKURSY:
- taniec na gazecie z balonikiem (wygrali: Franciszek Kawa i Renata Owsiana) - karmienie jogurtem, czyli „Nic nie widzę, wszystko słyszę” (wygrali: Ania i Mariusz Spiewakowie)

53 Zabawa Andrzejkowa

54 Zabawa Andrzejkowa

55 Zabawa Andrzejkowa

56 Zabawa Andrzejkowa

57 Zabawa Andrzejkowa WOSKOWE WRÓŻBY
„Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”. „Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”. „ W naszej izbie same dziwy, Płynie wosku wartka struga. Pokaż, wosku, która pierwsza Wyjdzie za mąż, która druga?”

58 Zabawa Andrzejkowa „ Oj, dadaże, oj, babaże,
Niechaj przyszłość się ukaże. Czary-mary, wosku lanie, Co ma stać się niech się stanie”.

59 Zabawa Andrzejkowa Renata Owsiana miała wosk o kształcie rycerza na koniu, co oznacza, że wyjdzie za mąż za wojskowego. Co do jej charakteru to znaczy, że jest trochę staroświecka i cały czas myśli, że koleżanki ją obgadują. Wielu osobom wyszedł zwierzęcy kształt, co świadczy, że wróżący sobie umie być dobrym przyjacielem i będzie idealnym towarzyszem życia. Ceni u ludzi szczerość, jest bezpośredni i obdarzony talentami towarzyskimi. Podobają mu się tylko ci, którzy znajdują uznanie w oczach innych. UWAGA: nie spiesz się ze zmianą stanu cywilnego!! Kilka osób miało też kształt samochodów a to świadczy o szybkiej zmianie stanu cywilnego. Jest gospodarny i ma duże poczucie piękna. Pani Marzence wosk ułożył się w kształt serca a to oznacza, że myśli tylko o miłości. Jest osobą wielkoduszną i życzliwą, nie powinna jednak czytać romansów, bo nadmiar miłości może okazać się dla niej zgubny:)

60 Zabawa Andrzejkowa

61 Zabawa Andrzejkowa

62 Zabawa Andrzejkowa

63 Zabawa Andrzejkowa

64 Zabawa Andrzejkowa

65 Zabawa Andrzejkowa

66 Zabawa Andrzejkowa

67 Zabawa Andrzejkowa

68 Zabawa Andrzejkowa Nagrody rozdawała Pani Kasia

69 Dzień Artystyczny Ostatni dzień naszego festiwalu przygotowała i poprowadziła dla nas Pani Krysia. W pierwszej części mieliśmy okazję wykazać się wiedzą na temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Poszerzyliśmy naszą znajomość tradycji oraz wymieniliśmy się doświadczeniami związanymi z przygotowaniami do świąt.

70 Dzień Artystyczny

71 Dzień Artystyczny

72 Dzień Artystyczny Tradycją naszego festiwalu stało się grupowe współzawodnictwo. Jak w poprzednich dniach, tak i dzisiaj zostaliśmy podzieleni na zespoły. Z otrzymanych materiałów, głównie kolorowej waty i sizalu, mieliśmy przygotować najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową.

73 Dzień Artystyczny

74 Dzień Artystyczny

75 Dzień Artystyczny

76 Dzień Artystyczny

77 Dzień Artystyczny

78 Dzień Artystyczny

79 Dzień Artystyczny

80 Dzień Artystyczny

81 Dzień Artystyczny Panie pomagały nam zrealizować wizje artystyczne naszych choinek. Każda z nich była oryginalna i niepowtarzalnie urocza.

82 Dzień Artystyczny Jury w osobie Pana Kierownika za najładniejszą choinkę uznało, tę wykonaną z sizalu. Wyróżniona choinka zdobi dzisiaj biuro.

83 Dzień Artystyczny


Pobierz ppt "I Festiwal Artystyczno – Sportowy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google