Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta występujące w gminie Osiecznica

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta występujące w gminie Osiecznica"— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta występujące w gminie Osiecznica
projekt wykonał: Błażej Augustyński Uczeń klasy VI A

2 W gminie Osiecznica występuje wiele różnych gatunków zwierząt.
Do najbardziej znanych ssaków zaliczamy między innymi : Jeleń Sarna Dzik Są tu również liczne gatunki ptactwa, owadów oraz gadów takich jak: Orzeł bielik Cietrzew Myszołów Żuraw Tracz nurogęś Dzięcioł Puszczyk Głuszec Gągoł. Jelonek rogacz Żółw błotny

3 Jeleń Ssak z rodziny jeleniowatych. Występuje w Europie, północnej Afryce, Azji i północnej Ameryce. Żywi się roślinami zielnymi, trawą, liśćmi, korą, gałęziami drzew i krzewów, owocami oraz jagodami. Jeleń posiada rozgałęzione, mocne poroże, które gubi z początkiem wiosny.

4 Sarna Ssak z rodziny jeleniowatych. Występuje w Europie oraz znacznej części Azji. Żywi się trawą, młodymi pędami drzew, krzewami i ziołami.

5 Dzik Ssak łożyskowy z rodziny parzystokopytnych. Występuje w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i w południowej Afryce. Żywi się owadami, myszami, żabami, a nawet padliną.

6 Orzeł Bielik Ptak objęty ochroną gatunkową. Jest to zwierze drapieżne z rodziny bielików. Zamieszkuje północną, środkową i wschodnią Europę, Islandię, Grenlandię oraz Azję. Jego pokarm to ryby, mniejsze ptaki, i sporadycznie ssaki oraz zjada padlinę.

7 Cietrzew Cietrzew jest objęty ochroną gatunkową. Jest to duży ptak z rodziny głuszcowatych. Występuje w lasach północnej i środkowej Eurazji. Żywi się pokarmem roślinnym a także bezkręgowcami.

8 Myszołów Duży ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych. Zamieszkuje Europę i inne kontynenty w zależności od gatunku. Żywi się drobnymi kręgowcami chwytanymi z ziemi i jeśli ma okazję zjada padlinę. Jest to gatunek chroniony.

9 Żuraw Objęty ochroną gatunkową. Zamieszkuje północną i środkową Eurazję. Zimuje na półwyspie Iberyjskim, Azji i Afryce.

10 Tracz nurogęś Jest to duży ptak z rodziny kaczkowatych. Zamieszkuje Europę, Chiny, Japonię, Syberię i Półwysep Skandynawski. Żywi się drobnymi rybami. Jest objęty ochroną gatunkową.

11 Dzięcioł Średni ptak należący do rodziny dzięciołowatych, który zamieszkuje całą Europę, lasy środkowej i północnej Azji oraz północnej Afryki. Jest objęty ochroną gatunkową. Żywi się przede wszystkim owadami wydłubywanymi z drewna, zimą nasionami i wywieszoną w karmnikach słoniną.

12 Puszczyk Puszczyk to najliczniejsza i najbardziej spotykana sowa na świecie. Zamieszkuje Europę, Iran i Syberię. Jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. Żywi się szczurami, myszami, ryjówkami, nornicami, kretami i innymi gryzoniami. Je także dżdżownice, chrząszcze, ryby, ptaki, żaby, jaszczurki, mięczaki i skorupiaki.

13 Głuszec Głuszec jest objęty ochroną gatunkową. Jest to duży ptak z rodziny głuszcowatych. Występuje w lasach północnej i środkowej Eurazji. Żywi się igłami drzew iglastych (sosny,świerka,jodły), jagodami, borówkami, żurawinami i innymi owocami leśnymi, a także nasionami, pąkami, trawą oraz liśćmi dębu.

14 Gągoł Jest to ptak wodny o średniej budowie ciała z rodziny kaczkowatych. Zamieszkuje Europę, północną Amerykę oraz Azję. Gągoł zimuje u wybrzeży Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Żywi się przede wszystkim pokarmem zwierzęcym ale również nurkuje na głębokość ok. 4 metrów i zbiera drobne bezkręgowce. Jest on objęty ochroną gatunkową,

15 Jelonek Rogacz Jeden z największych chrząszczy w Polsce, należy do rodziny jelonkowatych. Zamieszkuje Europę, Amerykę południową i Australię. Jest pod ścisłą ochroną gatunkową. Żywi się głównie sokiem wyciekającym z drzew.

16 Żółw Błotny Jest gad z rodziny żółwi błotnych. Jest to jedyny żółw żyjący w Polsce. Może żyć nawet 120 lat. Zamieszkuje środkową i południową Europę, zachodnią Azję, północną i zachodnią Afrykę. Żywi się owadami wodnymi i ich larwami, ślimakami, małżami, kijankami, małymi rybami i żabami.


Pobierz ppt "Zwierzęta występujące w gminie Osiecznica"

Podobne prezentacje


Reklamy Google