Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych"— Zapis prezentacji:

1 Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych

2 Konkurencja między CNN a Fox News Channel

3 CNN przez wiele lat było liderem wśród amerykańskich, informacyjnych stacji tv.
Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że żadna konkurencyjna stacja nie będzie w stanie mu zagrozić. Obywatele USA są bardzo przywiązani do CNN. CNN uważany jest za najbardziej wiarygodne źródło rzetelnych informacji.

4 Rekord oglądalności CNN
1991 roku podczas wojny w Zatoce Perskiej. Wówczas do jej codziennych widzów należeli - Colin Powel a nawet sam Sadam Husajn W pierwszych tygodniach operacji Pustynna Burza, zanotowało oglądalność na poziomie 23% (po zakończeniu wojny, oglądalność zaczęła spadać do normy- czyli około 8%).

5 Kryzys w CNN CNN przerasta konkurencja- młody dynamicznie rozwijający się FNC. Słupki oglądalności FNC przerosły CNN, gdy obie stacje zaczęły informować o katastrofie promu kosmicznego Columbia. Zadecydowanie więcej widzów oglądało tę katastrofie w FNC. Taki stan rzeczy, jeszcze kilka lat temu był nie do pomyślenia, zarówno dla szefów CNN i znawców mediów mediów USA.

6 W przypadku ważnych wydarzeń rośnie oglądalność CNN.
PRZYKŁAD: podczas ataków na WTC, oglądalność CNN była ogromna. Po wygaśnięciu pierwszych emocji, wracała do normy.

7 FOX NEWS CHANELL Nowojorska stacja należąca do Ruperta Murdocha.
Powstał w 1996 roku. Od początku związana z centrum ruchu konserwatywnego. nikt nie przypuszczał, że FNC tak szybko dorówna wszechpotężnemu CNN.

8 Rekory ogladalności FOX NEWS CHANELL
2000 rok- zaprzysiężenia nowego prezydenta( Busha): - CNN- 1,4 mln widzów, - FNC- 1,6 mln. - MSNBC News- 1 mln widzów Ataki snajpera w okolicach Waszyngtonu: - FNC- 1,2 mln widzów - CNN- 800 tyś

9 Sposoby „ratowania” pozycji CNN
CNN musiały opuścić takie osobistości, kojarzone dotąd głównie z CNN, jak Brooks Jackson, Garrick Utlen czy Allan Dodda Frank. Na ich miejsce pojawiły się nowe twarze. Byli to głównie aktorzy, natychmiast wykreowani na gwaizdy. Widzowie w aktorach od razu wyczuli brak profesjonalizmu i wiarygodności, co automatycznie odbijało się na oglądalności.

10 Według badań NMR w ostatnim kwartale 2003 roku średnia widzów FNC wyniosła 759 tyś, a CNN- 581 tyś.
Ta różnica systematycznie się zwiększa, oczywiście na korzyść FNC. W godzinach największej oglądalności FNC przyciąga 1,1 mln widzów, a CNN- 0,8mln. Z tego samego źródła dowiadujemy się także, że słupki oglądalności CNN maleją także w czasie nadawania breaking news.

11 FNC daje swoim widzą to, co chcą oglądać- dużą dawkę konserwatywnych poglądów.
CNN pod tym względem uważany jest za zbyt miękki, poza tym zarzuca się stacji, że w wielu istotnych sprawach nie potrafi zając konkretnego stanowiska. A wywiady przeprowadzają w tak ostrożny sposób, jakby obawiali się narażenia rozmówcy.

12 A co dokładnie robi FNC, że tak przyciąga widzów?
Programy autorskie o charakterze publicystyczno- politycznym, prowadzone przez znane osobistości: - „Your world with Neil Canto”, - „On the rekord”, który prowadzi podkupione z CNN Greta van Suteren, - „Special report” Birta Hume`a - „The O`Reilly Factor”- wzbudza największe kontrowersje

13 Wpływy z reklam W pierwszej połowie 2002 roku FOX na reklamach zarobił 235mln $. Mimo to, na reklamach i tak CNN zarabia więcej. Eksperci przewidują, że w tym roku stacja R. Murdocha zarobi więcej niż Teda Tunera.

14 Przygotowania amerykańskich stacji telewizyjnych przed wyborami

15 ABC News przygotowała trzy specjalne autobusy, umożliwiające reporterom obecność w najważniejszych miejscach podczas wyborów oraz dużą swobodę transmisji. Będą c w trasie, mogli oni nie tylko przygotowywać materiały, ale także profesjonalnie je montować, a także nadawać na żywo z każdego miejsca. Autobusy były biało- niebiesko- czerwone „Głosuj w 2004”. „Wszyscy na pokładzie”.

16 Tej wielkiej kampanii TV ABC, towarzyszyły dwa inne media, co pozwoliło obniżyć koszty przy jednoczesnym zwiększeniu widowni. Tymi mediami były- - internetowy magazyn „Weekly Reader”, zajmujący się taktyką edukacyjną - TV Chanell One- przeznaczony głównie dla studentów i młodzieży uczącej się.

17 Telewizja ABC śmiało informowała o swoich planach wyborczych,
CNN z kolei nie ujawniało ich. CNN przedłużyło jedynie program „Insides Politics”, prowadzony przez znanego dziennikarza Judy` ego Woodruffa. Powstała także specjalna niedzielna edycja tego programu CNN posiadało jeden autobus wyborczy- „Election Express”.

18 George Stephanopoulos(były rzecznik i doradca prezydenta Clintona, autor książki „Cały Clinton”) został głównym analitykiem i korespondentem stacji. TV ABC zatrudniła także pięciu korespondentów, którzy wnikliwie śledzili i relacjonowali wybory: - Sam Donaldson - Brian Ross- dziennikarz śledczy, który miał się zająć przygotowaniem materiałów o przeznaczonych na kampanię środkach finansowych kandydatów.

19 Brian Lewis- wiceprezes ds
Brian Lewis- wiceprezes ds. PR w Fox News Chanell i przypomniał, że w 2000 roku FNC nie tylko pokonał CNN w oglądalności wyborów, ale uzyskał także większe dochody z reklam. Dodał, że te wybory w FNC nie będę się zbytnio różniły od tych sprzed 4 lat.

20 W tym roku stacje tv będą ostrożniejsze w podawaniu pierwszych wyników.
Nikt przecież nie będzie chciał, aby powtórzyła się sytuacja z 2000 roku, kiedy to niektóre media podały zbyt wcześnie wyniki wyborów na Florydzie, a potem musiały się z nich wycofywać.


Pobierz ppt "Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google