Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych."— Zapis prezentacji:

1 Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych

2 Konkurencja między CNN a Fox News Channel

3 CNN przez wiele lat było liderem wśród amerykańskich, informacyjnych stacji tv. CNN przez wiele lat było liderem wśród amerykańskich, informacyjnych stacji tv. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że żadna konkurencyjna stacja nie będzie w stanie mu zagrozić. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że żadna konkurencyjna stacja nie będzie w stanie mu zagrozić. Obywatele USA są bardzo przywiązani do CNN. Obywatele USA są bardzo przywiązani do CNN. CNN uważany jest za najbardziej wiarygodne źródło rzetelnych informacji. CNN uważany jest za najbardziej wiarygodne źródło rzetelnych informacji.

4 Rekord oglądalności CNN 1991 roku podczas wojny w Zatoce Perskiej. 1991 roku podczas wojny w Zatoce Perskiej. Wówczas do jej codziennych widzów należeli - Colin Powel a nawet sam Sadam Husajn Wówczas do jej codziennych widzów należeli - Colin Powel a nawet sam Sadam Husajn W pierwszych tygodniach operacji Pustynna Burza, zanotowało oglądalność na poziomie 23% (po zakończeniu wojny, oglądalność zaczęła spadać do normy- czyli około 8%). W pierwszych tygodniach operacji Pustynna Burza, zanotowało oglądalność na poziomie 23% (po zakończeniu wojny, oglądalność zaczęła spadać do normy- czyli około 8%).

5 Kryzys w CNN CNN przerasta konkurencja- młody dynamicznie rozwijający się FNC. CNN przerasta konkurencja- młody dynamicznie rozwijający się FNC. Słupki oglądalności FNC przerosły CNN, gdy obie stacje zaczęły informować o katastrofie promu kosmicznego Columbia. Zadecydowanie więcej widzów oglądało tę katastrofie w FNC. Słupki oglądalności FNC przerosły CNN, gdy obie stacje zaczęły informować o katastrofie promu kosmicznego Columbia. Zadecydowanie więcej widzów oglądało tę katastrofie w FNC. Taki stan rzeczy, jeszcze kilka lat temu był nie do pomyślenia, zarówno dla szefów CNN i znawców mediów mediów USA. Taki stan rzeczy, jeszcze kilka lat temu był nie do pomyślenia, zarówno dla szefów CNN i znawców mediów mediów USA.

6 W przypadku ważnych wydarzeń rośnie oglądalność CNN. W przypadku ważnych wydarzeń rośnie oglądalność CNN. PRZYKŁAD: PRZYKŁAD: podczas ataków na WTC, oglądalność CNN była ogromna. Po wygaśnięciu pierwszych emocji, wracała do normy. podczas ataków na WTC, oglądalność CNN była ogromna. Po wygaśnięciu pierwszych emocji, wracała do normy.

7 Nowojorska stacja należąca do Ruperta Murdocha. Nowojorska stacja należąca do Ruperta Murdocha. Powstał w 1996 roku. Powstał w 1996 roku. Od początku związana z centrum ruchu konserwatywnego. Od początku związana z centrum ruchu konserwatywnego. nikt nie przypuszczał, że FNC tak szybko dorówna wszechpotężnemu CNN. nikt nie przypuszczał, że FNC tak szybko dorówna wszechpotężnemu CNN.

8 Rekory ogladalności FOX NEWS CHANELL 2000 rok- zaprzysiężenia nowego prezydenta( Busha): 2000 rok- zaprzysiężenia nowego prezydenta( Busha): - CNN- 1,4 mln widzów, - CNN- 1,4 mln widzów, - FNC- 1,6 mln. - FNC- 1,6 mln. - MSNBC News- 1 mln widzów - MSNBC News- 1 mln widzów Ataki snajpera w okolicach Waszyngtonu: Ataki snajpera w okolicach Waszyngtonu: - FNC- 1,2 mln widzów - FNC- 1,2 mln widzów - CNN- 800 tyś - CNN- 800 tyś

9 Sposoby ratowania pozycji CNN CNN musiały opuścić takie osobistości, kojarzone dotąd głównie z CNN, jak Brooks Jackson, Garrick Utlen czy Allan Dodda Frank. CNN musiały opuścić takie osobistości, kojarzone dotąd głównie z CNN, jak Brooks Jackson, Garrick Utlen czy Allan Dodda Frank. Na ich miejsce pojawiły się nowe twarze. Byli to głównie aktorzy, natychmiast wykreowani na gwaizdy. Na ich miejsce pojawiły się nowe twarze. Byli to głównie aktorzy, natychmiast wykreowani na gwaizdy. Widzowie w aktorach od razu wyczuli brak profesjonalizmu i wiarygodności, co automatycznie odbijało się na oglądalności. Widzowie w aktorach od razu wyczuli brak profesjonalizmu i wiarygodności, co automatycznie odbijało się na oglądalności.

10 Według badań NMR w ostatnim kwartale 2003 roku średnia widzów FNC wyniosła 759 tyś, a CNN- 581 tyś. Według badań NMR w ostatnim kwartale 2003 roku średnia widzów FNC wyniosła 759 tyś, a CNN- 581 tyś. Ta różnica systematycznie się zwiększa, oczywiście na korzyść FNC. Ta różnica systematycznie się zwiększa, oczywiście na korzyść FNC. W godzinach największej oglądalności FNC przyciąga 1,1 mln widzów, a CNN- 0,8mln. W godzinach największej oglądalności FNC przyciąga 1,1 mln widzów, a CNN- 0,8mln. Z tego samego źródła dowiadujemy się także, że słupki oglądalności CNN maleją także w czasie nadawania breaking news. Z tego samego źródła dowiadujemy się także, że słupki oglądalności CNN maleją także w czasie nadawania breaking news.

11 FNC daje swoim widzą to, co chcą oglądać- dużą dawkę konserwatywnych poglądów. FNC daje swoim widzą to, co chcą oglądać- dużą dawkę konserwatywnych poglądów. CNN pod tym względem uważany jest za zbyt miękki, poza tym zarzuca się stacji, że w wielu istotnych sprawach nie potrafi zając konkretnego stanowiska. A wywiady przeprowadzają w tak ostrożny sposób, jakby obawiali się narażenia rozmówcy. CNN pod tym względem uważany jest za zbyt miękki, poza tym zarzuca się stacji, że w wielu istotnych sprawach nie potrafi zając konkretnego stanowiska. A wywiady przeprowadzają w tak ostrożny sposób, jakby obawiali się narażenia rozmówcy.

12 A co dokładnie robi FNC, że tak przyciąga widzów? Programy autorskie o charakterze publicystyczno- politycznym, prowadzone przez znane osobistości: Programy autorskie o charakterze publicystyczno- politycznym, prowadzone przez znane osobistości: - Your world with Neil Canto, - Your world with Neil Canto, - On the rekord, który prowadzi podkupione z CNN Greta van Suteren, - On the rekord, który prowadzi podkupione z CNN Greta van Suteren, - Special report Birta Hume`a - Special report Birta Hume`a - The O`Reilly Factor- wzbudza największe kontrowersje - The O`Reilly Factor- wzbudza największe kontrowersje

13 Wpływy z reklam W pierwszej połowie 2002 roku FOX na reklamach zarobił 235mln $. W pierwszej połowie 2002 roku FOX na reklamach zarobił 235mln $. Mimo to, na reklamach i tak CNN zarabia więcej. Mimo to, na reklamach i tak CNN zarabia więcej. Eksperci przewidują, że w tym roku stacja R. Murdocha zarobi więcej niż Teda Tunera. Eksperci przewidują, że w tym roku stacja R. Murdocha zarobi więcej niż Teda Tunera.

14 Przygotowania amerykańskich stacji telewizyjnych przed wyborami

15 ABC News przygotowała trzy specjalne autobusy, umożliwiające reporterom obecność w najważniejszych miejscach podczas wyborów oraz dużą swobodę transmisji. Będą c w trasie, mogli oni nie tylko przygotowywać materiały, ale także profesjonalnie je montować, a także nadawać na żywo z każdego miejsca. Autobusy były biało- niebiesko- czerwone Głosuj w 2004. Wszyscy na pokładzie.

16 Tej wielkiej kampanii TV ABC, towarzyszyły dwa inne media, co pozwoliło obniżyć koszty przy jednoczesnym zwiększeniu widowni. Tymi mediami były- - internetowy magazyn Weekly Reader, zajmujący się taktyką edukacyjną - internetowy magazyn Weekly Reader, zajmujący się taktyką edukacyjną - TV Chanell One- przeznaczony głównie dla studentów i młodzieży uczącej się. - TV Chanell One- przeznaczony głównie dla studentów i młodzieży uczącej się.

17 Telewizja ABC śmiało informowała o swoich planach wyborczych, CNN z kolei nie ujawniało ich. CNN przedłużyło jedynie program Insides Politics, prowadzony przez znanego dziennikarza Judy` ego Woodruffa. Powstała także specjalna niedzielna edycja tego programu CNN posiadało jeden autobus wyborczy- Election Express.

18 George Stephanopoulos(były rzecznik i doradca prezydenta Clintona, autor książki Cały Clinton) został głównym analitykiem i korespondentem stacji. TV ABC zatrudniła także pięciu korespondentów, którzy wnikliwie śledzili i relacjonowali wybory: - Sam Donaldson - Sam Donaldson - Brian Ross- dziennikarz śledczy, który miał się zająć przygotowaniem materiałów o przeznaczonych na kampanię środkach finansowych kandydatów. - Brian Ross- dziennikarz śledczy, który miał się zająć przygotowaniem materiałów o przeznaczonych na kampanię środkach finansowych kandydatów.

19 Brian Lewis- wiceprezes ds. PR w Fox News Chanell i przypomniał, że w 2000 roku FNC nie tylko pokonał CNN w oglądalności wyborów, ale uzyskał także większe dochody z reklam. Dodał, że te wybory w FNC nie będę się zbytnio różniły od tych sprzed 4 lat. Brian Lewis- wiceprezes ds. PR w Fox News Chanell i przypomniał, że w 2000 roku FNC nie tylko pokonał CNN w oglądalności wyborów, ale uzyskał także większe dochody z reklam. Dodał, że te wybory w FNC nie będę się zbytnio różniły od tych sprzed 4 lat.

20 W tym roku stacje tv będą ostrożniejsze w podawaniu pierwszych wyników. W tym roku stacje tv będą ostrożniejsze w podawaniu pierwszych wyników. Nikt przecież nie będzie chciał, aby powtórzyła się sytuacja z 2000 roku, kiedy to niektóre media podały zbyt wcześnie wyniki wyborów na Florydzie, a potem musiały się z nich wycofywać. Nikt przecież nie będzie chciał, aby powtórzyła się sytuacja z 2000 roku, kiedy to niektóre media podały zbyt wcześnie wyniki wyborów na Florydzie, a potem musiały się z nich wycofywać.


Pobierz ppt "Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych Stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google