Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Testy semestralne w naszej szkole!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Testy semestralne w naszej szkole!"— Zapis prezentacji:

1 Testy semestralne w naszej szkole!

2 Jak to działa? Zawsze pod koniec semestru piszemy testy semestralne. Testy te obejmują zakres materiału z całego półrocza (roku). Gdy kończymy pierwszy semestr - piszemy test matematyczno-przyrodniczy i humanistyczny. Jednak na koniec roku dochodzi nam język obcy, w którego skład wchodzi angielski i drugi język obcy, który wybraliśmy na początku naszej edukacji w tej szkole (niemiecki, francuski).

3 Jak to jest rozplanowane w tym roku?
semestralny z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych I sem. semestralny z przedmiotów humanistycznych I sem. semestralny z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych II sem. semestralny z przedmiotów humanistycznych II sem. roczny z języka angielskiego roczny z drugiego języka obcego

4 Po co to jest Testy te, są mają na celu pokazać nauczycielom, czego się nauczyliśmy przez ostatni semestr (rok). Testy mają również pomóc nauczycielom w wystawieniu oceny semestralnej bądź końcowej. Testy mają duży wpływ na ocenę końcową! Więc trzeba je dobrze napisać.

5 Kto to przygotowuje? Testy najczęściej są opracowywane przez nauczycieli danego przedmiotu. Nauczyciele spotykają się i omawiają, co ma być zawarte w teście i próbują go stworzyć. Zrobienie takiego testu wymaga długotrwałej pracy, aby wszystko było dobrze skomponowane.

6 Kto to musi sprawdzać? Po napisaniu testu nauczyciele przedmiotów sprawdzają, każdy swoją część (testową i otwartą). Najczęściej sprawdzenie takiego testu zajmuje około tygodnia. „Dobrze, że to tyle trwa, to nie trzeba się stresować wynikiem i oceną”. Po sprawdzeniu dostajemy nasze testy i wtedy jest płacz, radość bądź rozczarowanie.

7 Co dają nam takie testy? Takie testy przede wszystkim dają uczniom informację o tym nad czym muszą jeszcze popracować, bądź co doszlifować. Dla niektórych taki test jest stresem, a dla niektórych nic nie znaczy. Sprawdzanie nas tymi testami często mobilizuje do lepszej i pracy na lekcjach.

8 Kto pomaga nam w powtórzeniu do tego testu?
Nauczyciele chcą, aby dobrze poszły nam testy, więc dają nam materiały powtórzeniowe. Nauczyciele zawsze mówią, że test będzie z całego roku szkolnego lub semestru, a tak naprawdę robią nam z paru ostatnich najważniejszych lekcji. Więc czasami nie ma co się stresować, bo może pójść bardzo dobrze.

9 Jak wygląda pisanie testu?
Tego dnia przychodzimy na godzinę 8:00 i piszemy 120 minut. Każdy z nas siedzi z kolegą, bądź koleżanką z innej klasy ( piszą inne testy). Kiedy piszemy porządku pilnują nauczyciele, którzy są wyznaczeni do danej klasy.

10 matematyczno-przyrodniczy
Skala oceniania testu matematyczno-przyrodniczy 0%-34% niedostateczny 35%-50% dopuszczający 51%-75% dostateczny 76%-85% dobry 86%-95% bardzo dobry 96%-100% celujący

11 Cd. Humanistyczny 0%-49% niedostateczny 50%-62% dopuszczający
76%-87% dobry 88%- 95% bardzo dobry 96%-100% celujący

12 Agnieszka Wiśniewska klasa 2a
***Koniec*** Prezentacje wykonała Agnieszka Wiśniewska klasa 2a


Pobierz ppt "Testy semestralne w naszej szkole!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google