Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 Nazwa szkoły: Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie ID grupy: 96/81_MP_G1 Opiekun: Ewa Pietrzykowska Kompetencja: matematyczno-przyrodnicza Temat projektowy: Mistrz nad mistrzami Semestr III, rok szkolny: 2011/2012

3

4 Mateusz Chudziński Klaudia Hincmann Adrian Jakubowski Patryk Jastrzębski Julia Jaźwiec Mateusz Kłosowski Monika Koprowska Remigiusz Kowalski Dominika Kremska Krystian Nowakowski Karina Szałkowska Małgorzata Szałkowska Skład grupy:

5 Zorganizowanie konkursu MISTRZ NAD MISTRZAMI dla uczniów klas pierwszych gimnazjum, sprawdzającego wiedzę z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

6 Podzieliliśmy się na pięć zespołów zadaniowych: chemia (Małgosia i Karina), fizyka (Krystian, Mateusz i Adrian), biologia (Klaudia i Dominika), geografia (Mateusz, Remigiusz i Patryk), matematyka (Monika i Julia).

7 Zadaniem każdej grupy było przygotowanie części testu i stworzenie albumu o naukowcach z danej dziedziny.

8 Ustaliliśmy termin konkursu na 16 maja.

9 Niestety nie było prosto zorganizować nasz konkurs w wyznaczonym terminie. Ze względu na to, że dnia 16 maja w szkole zaplanowano Dzień Czytelnika musieliśmy przełożyć datę naszego konkursu na 23 maja.

10 Stworzyliśmy regulamin naszego konkursu.

11 Wykonaliśmy plakaty informujące klasy pierwsze o konkursie.

12 Szukaliśmy informacji w Internecie.

13 Zbieraliśmy i obrabialiśmy zgromadzone dane.

14 Przygotowaliśmy zadania do testów…

15 … aby je później rozwiązać. Każda z grup zadaniowych omawiała przygotowaną tematykę ze swojego przedmiotu oraz prezentowała zadania do testu, które rozwiązywała reszta grupy.

16 Sprawdzaliśmy zadania z matematyki,

17 chemii,

18 biologii,

19 geografii,

20 i fizyki.

21 Zrobiliśmy albumy o naukowcach.

22 Opracowaliśmy i wydrukowaliśmy testy…

23 … które później skopiowaliśmy dla wszystkich uczestników.

24 Przygotowaliśmy dekorację …

25 … i dyplomy na konkurs.

26 Dnia 23.05.2011r. przeprowadziliśmy konkurs,,MISTRZ NAD MISTRZAMI

27 W grupach przedmiotowych sprawdziliśmy wszystkie testy aby wyłonić zwycięzców.

28 Na apelu szkolnym opowiedzieliśmy o naszym projekcie i wręczyliśmy dyplomy oraz nagrodę dla MISTRZA NAD MISTRZAMI, którą ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

29

30 Stosowanie w praktyce podstawowych zasad organizacji pracy Umiejętność pracy w grupie

31 Powtórzyliśmy i rozszerzyliśmy posiadaną dotychczas wiedzę z biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki

32 Poznaliśmy sylwetki niektórych naukowców z dziedzin matematyczno – przyrodniczych oraz ich odkrycia

33 Poznaliśmy nowy program Geogebra

34 Nauczyliśmy się selekcjonować dane pozyskane z Internetu Poznaliśmy więcej możliwości tablicy interaktywnej Stworzyliśmy prezentację w programie PowerPoint

35 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google