Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła- nasza klasa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła- nasza klasa"— Zapis prezentacji:

1 Nasza szkoła- nasza klasa
Szkoła bez przemocy… Nasza szkoła- nasza klasa

2 Jesteśmy wspólnotą! Uczeń- to brzmi dumnie!

3 DZIAŁAMY PRZECIW PRZEMOCY !!!
Zdjęcie przedstawia dwóch uczniów z kompletnie innymi zainteresowaniami poglądami, stylem ubierania. Jednak są oni wobec siebie bardzo przyjaźnie nastawieni nie są konfliktowi, wręcz przeciwnie chcą udowodnić wszystkim ,że inny styl ubierania i sposób bycia nie musi być barierą pomiędzy nimi. Są oni najlepszymi kolegami, nie patrząc na innych serdecznie witają się uściskiem dłoni. Jest to 100% przykład ,że w szkole nie ma przemocy pomiędzy uczniami o innych zainteresowaniach.

4 Zajęcia praktyczne klasy 2a ZSG
Klasa 2a ZSG pracuje w cukierni, ich praca jest bardzo zorganizowana ponieważ wszyscy są wobec siebie mile nastawieni, atmosfera jest koleżeńska i nikt nawet nie myśli ,żeby nie pracować i liczyć na pracę innych kolegów.

5 Obrazy dobrych przykładów
Towarzysz Grabowski postanowił być uczniem nowoczesnym i wziął przykład z Kolegi Błazuckiego, postanowił zakopać topór wojenny z Michałem. Takie postępowanie jest godne naśladowania.

6 Praca zmienia człowieka
Kolega Wojciech zamiast włóczyć się pod szkołą i palić papierosy, chodzić na wagary postanowił wziąć się do roboty i utłuc 10 kg ziemniaków na restauracji gdzie odbywa praktyki a przy okazji Wojciech uznał to za trening siłowy. Nie w głowie mu zaczepianie i bicie innych kolegów, tylko zajmowanie się czymś pożytecznym. Jest to bardzo dobry przykład szkoły bez przemocy!!!!

7 Z wiekiem nie zawsze człowiek staje się gorszym.
Na przedstawionych zdjęciach widzimy Dominika R. ucznia klasy drugiej 2aZ. Pierwsze zdjęcie przedstawia młodego Dominika, grzecznego chłopaczka ,który nie ma pojęcia o współczesnym świecie, który jest pełen złych rzeczy, w którym przemoc wobec ludzi jest chlebem powszednim Na drugim zdjęciu Dominik jest już dorosły i zdążył się zapoznać z przykrą rzeczywistością w której silniejszy wygrywa. Dominik jednak postanowił nie brać złego przykładu z miejsc gdzie wszystko zdobywa się za pomocą przemocy. Jego zainteresowania przeczyły z podjętym założeniom, gdyż Dominik trenował boks u Pawła Skrzecza dzięki któremu nauczył się tajników kontrolowania nad swoim ciałem i miał przewagę nad innymi .Dominik nabytej wiedzy nie wykorzystywał przeciwko innym ludziom, nabyte umiejętności wykorzystywał tylko w ostateczności, jeżeli byłoby to konieczne w obronie własnej i w obronie bezbronnych kobiet.

8 To doskonały przykład ,że wszyscy możemy żyć i bawić się bez przemocy!!!
Na zdjęciu możemy zauważyć Dominika R. który jest duszą towarzystwa, a to nie dlatego, że wypił parę głębszych… Nie, nie! Jest on przez tak wielu ludzi szanowany i podziwiany, ponieważ ew. przemoc zastępuje świetną zabawą z rówieśnikami. Jest to prawdziwy dowód na to ,że przyjemne spędzanie czasu może obyć się bez przemocy.

9 SZKOŁA JEST WSPÓLNOTĄ… A TO BRZMI DUMNIE!!!
STOP PRZEMOCY W SZKOLE SZKOŁA JEST WSPÓLNOTĄ… A TO BRZMI DUMNIE!!!

10 SZKOŁA ZAWSZE BEZ PRZEMOCY
Uczniu! Jesteś częścią tej wspólnoty… Pokaż, że zrozumiałeś to przesłanie, kolego…


Pobierz ppt "Nasza szkoła- nasza klasa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google