Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła bez przemocy… Nasza szkoła- nasza klasa Nasza szkoła- nasza klasa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła bez przemocy… Nasza szkoła- nasza klasa Nasza szkoła- nasza klasa."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła bez przemocy… Nasza szkoła- nasza klasa Nasza szkoła- nasza klasa

2 Jesteśmy wspólnotą! Uczeń- Uczeń- to brzmi dumnie! to brzmi dumnie!

3 DZIAŁAMY PRZECIW PRZEMOCY !!! Zdjęcie przedstawia dwóch uczniów z kompletnie innymi zainteresowaniami poglądami, stylem ubierania. Zdjęcie przedstawia dwóch uczniów z kompletnie innymi zainteresowaniami poglądami, stylem ubierania. Jednak są oni wobec siebie bardzo przyjaźnie nastawieni nie są konfliktowi, wręcz przeciwnie chcą udowodnić wszystkim,że inny styl ubierania i sposób bycia nie musi być barierą pomiędzy nimi. Jednak są oni wobec siebie bardzo przyjaźnie nastawieni nie są konfliktowi, wręcz przeciwnie chcą udowodnić wszystkim,że inny styl ubierania i sposób bycia nie musi być barierą pomiędzy nimi. Są oni najlepszymi kolegami, nie patrząc na innych serdecznie witają się uściskiem dłoni. Są oni najlepszymi kolegami, nie patrząc na innych serdecznie witają się uściskiem dłoni. Jest to 100% przykład,że w szkole nie ma przemocy pomiędzy uczniami o innych zainteresowaniach. Jest to 100% przykład,że w szkole nie ma przemocy pomiędzy uczniami o innych zainteresowaniach.

4 Zajęcia praktyczne klasy 2a ZSG Klasa 2a ZSG pracuje w cukierni, ich praca jest bardzo zorganizowana ponieważ wszyscy są wobec siebie mile nastawieni, atmosfera jest koleżeńska i nikt nawet nie myśli,żeby nie pracować i liczyć na pracę innych kolegów. Klasa 2a ZSG pracuje w cukierni, ich praca jest bardzo zorganizowana ponieważ wszyscy są wobec siebie mile nastawieni, atmosfera jest koleżeńska i nikt nawet nie myśli,żeby nie pracować i liczyć na pracę innych kolegów.

5 Obrazy dobrych przykładów Towarzysz Grabowski postanowił być uczniem nowoczesnym i wziął przykład z Kolegi Błazuckiego, postanowił zakopać topór wojenny z Michałem. Towarzysz Grabowski postanowił być uczniem nowoczesnym i wziął przykład z Kolegi Błazuckiego, postanowił zakopać topór wojenny z Michałem. Takie postępowanie jest godne naśladowania. Takie postępowanie jest godne naśladowania.

6 Praca zmienia człowieka Kolega Wojciech zamiast włóczyć się pod szkołą i palić papierosy, chodzić na wagary postanowił wziąć się do roboty i utłuc 10 kg ziemniaków na restauracji gdzie odbywa praktyki a przy okazji Wojciech uznał to za trening siłowy. Kolega Wojciech zamiast włóczyć się pod szkołą i palić papierosy, chodzić na wagary postanowił wziąć się do roboty i utłuc 10 kg ziemniaków na restauracji gdzie odbywa praktyki a przy okazji Wojciech uznał to za trening siłowy. Nie w głowie mu zaczepianie i bicie innych kolegów, tylko zajmowanie się czymś pożytecznym. Nie w głowie mu zaczepianie i bicie innych kolegów, tylko zajmowanie się czymś pożytecznym. Jest to bardzo dobry przykład szkoły bez przemocy!!!! Jest to bardzo dobry przykład szkoły bez przemocy!!!!

7 Z wiekiem nie zawsze człowiek staje się gorszym. Na przedstawionych zdjęciach widzimy Dominika R. ucznia klasy drugiej 2aZ. Na przedstawionych zdjęciach widzimy Dominika R. ucznia klasy drugiej 2aZ. Pierwsze zdjęcie przedstawia młodego Dominika, grzecznego chłopaczka,który nie ma pojęcia o współczesnym świecie, który jest pełen złych rzeczy, w którym przemoc wobec ludzi jest chlebem powszednim Pierwsze zdjęcie przedstawia młodego Dominika, grzecznego chłopaczka,który nie ma pojęcia o współczesnym świecie, który jest pełen złych rzeczy, w którym przemoc wobec ludzi jest chlebem powszednim Na drugim zdjęciu Dominik jest już dorosły i zdążył się zapoznać z przykrą rzeczywistością w której silniejszy wygrywa. Na drugim zdjęciu Dominik jest już dorosły i zdążył się zapoznać z przykrą rzeczywistością w której silniejszy wygrywa. Dominik jednak postanowił nie brać złego przykładu z miejsc gdzie wszystko zdobywa się za pomocą przemocy. Dominik jednak postanowił nie brać złego przykładu z miejsc gdzie wszystko zdobywa się za pomocą przemocy. Jego zainteresowania przeczyły z podjętym założeniom, gdyż Dominik trenował boks u Pawła Skrzecza dzięki któremu nauczył się tajników kontrolowania nad swoim ciałem i miał przewagę nad innymi.Dominik nabytej wiedzy nie wykorzystywał przeciwko innym ludziom, nabyte umiejętności wykorzystywał tylko w ostateczności, jeżeli byłoby to konieczne w obronie własnej i w obronie bezbronnych kobiet. Jego zainteresowania przeczyły z podjętym założeniom, gdyż Dominik trenował boks u Pawła Skrzecza dzięki któremu nauczył się tajników kontrolowania nad swoim ciałem i miał przewagę nad innymi.Dominik nabytej wiedzy nie wykorzystywał przeciwko innym ludziom, nabyte umiejętności wykorzystywał tylko w ostateczności, jeżeli byłoby to konieczne w obronie własnej i w obronie bezbronnych kobiet.

8 To doskonały przykład,że wszyscy możemy żyć i bawić się bez przemocy!!! Na zdjęciu możemy zauważyć Dominika R. który jest duszą towarzystwa, a to nie dlatego, że wypił parę głębszych… Nie, nie! Na zdjęciu możemy zauważyć Dominika R. który jest duszą towarzystwa, a to nie dlatego, że wypił parę głębszych… Nie, nie! Jest on przez tak wielu ludzi szanowany i podziwiany, ponieważ ew. przemoc zastępuje świetną zabawą z rówieśnikami. Jest on przez tak wielu ludzi szanowany i podziwiany, ponieważ ew. przemoc zastępuje świetną zabawą z rówieśnikami. Jest to prawdziwy dowód na to,że przyjemne spędzanie czasu może obyć się bez przemocy. Jest to prawdziwy dowód na to,że przyjemne spędzanie czasu może obyć się bez przemocy.

9 STOP PRZEMOCY W SZKOLE SZKOŁA JEST WSPÓLNOTĄ… A TO BRZMI DUMNIE!!! SZKOŁA JEST WSPÓLNOTĄ… A TO BRZMI DUMNIE!!!

10 SZKOŁA ZAWSZE BEZ PRZEMOCY Uczniu! Uczniu! Jesteś częścią tej wspólnoty… Jesteś częścią tej wspólnoty… Pokaż, że zrozumiałeś to przesłanie, kolego… Pokaż, że zrozumiałeś to przesłanie, kolego…


Pobierz ppt "Szkoła bez przemocy… Nasza szkoła- nasza klasa Nasza szkoła- nasza klasa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google