Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W naszej szkole konkurs jest organizowany i wspierany przez dyrekcję szkoły od kilku lat. Z nauczycieli inicjatywę przejęli : mgr Robert Michalski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W naszej szkole konkurs jest organizowany i wspierany przez dyrekcję szkoły od kilku lat. Z nauczycieli inicjatywę przejęli : mgr Robert Michalski."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 W naszej szkole konkurs jest organizowany i wspierany przez dyrekcję szkoły od kilku lat. Z nauczycieli inicjatywę przejęli : mgr Robert Michalski mgr Marzena Śliwa

5

6 Wykładowcy z ING uświadomili naszych uczniów,że samo oszczędzanie bez zachowywania nowoczesnych środków bezpieczeństwa może nam nie tylko nie przynieść zysków,ale możemy stracić wszystkie swoje oszczędności i więcej.

7 Jak oszczędzać? Otóż w młodym wieku możemy liczyć jedynie na pomoc rodziców,którzy nie zbyt chętnie zakładają nam wszelakie lokaty bo i tak dają nam kieszonkowe. Ale… jak już jesteśmy starsi możemy trochę popracować poza szkołą i zawsze ulokować pieniądze na koncie, do którego tylko my będziemy mieli dostęp. Za parę lat, gdy już uzbiera się dość duża suma możemy zadecydować : Czy wydać nasze pieniążki na coś praktycznego i pożytecznego Czy dalej oszczędzać,a potem w coś inwestować Na pewno jest to lepsze niż ciągłe wydawanie pieniędzy na bzdety.

8 Dla Przykładu… Jeśli nasze kieszonkowe wynosi 100 zł to po opłaceniu telefonu, którego abonament przykładowo kosztuje 35 zł i dodatkowo wydamy tylko 15 zł ( jak wszyscy wiedzą zniknie nie wiadomo gdzie ), to mamy możliwość odłożyć resztę tj.50 zł. Pięćdziesiąt złotych co miesiąc daje nam 600 zł na rok. Za taką sumę możemy już kupić coś ciekawego np. rower, PSP. Oczywiście możemy popracować przez wakacje i mieć trochę więcej pieniędzy, dzięki czemu będzie nas stać również na komputer.

9 A więc… Człowieku bądź przedsiębiorczy i oszczędzaj!! Tylko mały odsetek ludzi jest bogaty i niczym nie musi się martwić. Ci ludzie na pewno oszczędzali. Wystarczy chcieć!!


Pobierz ppt "W naszej szkole konkurs jest organizowany i wspierany przez dyrekcję szkoły od kilku lat. Z nauczycieli inicjatywę przejęli : mgr Robert Michalski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google