Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. 2 3 Tangram to chińska gra ludowa składająca się z 7 części tzn. tanów,5 trójkątów ekierkowych, kwadratu i równoległoboku. Po rozsypaniu tanów należy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. 2 3 Tangram to chińska gra ludowa składająca się z 7 części tzn. tanów,5 trójkątów ekierkowych, kwadratu i równoległoboku. Po rozsypaniu tanów należy."— Zapis prezentacji:

1 1

2 2

3 3 Tangram to chińska gra ludowa składająca się z 7 części tzn. tanów,5 trójkątów ekierkowych, kwadratu i równoległoboku. Po rozsypaniu tanów należy z nich złożyć oryginalny kwadrat albo jedną z figur według zadanego wzoru. Za każdym razem trzeba użyć wszystkich części.

4 4 stworzona 3 tysiące lat temu przez tybetańskich mnichów w XIX wieku fala popularności tangramu przetoczyła się przez Europę i Stany Zjednoczone, grywali w nią m.in. Napoleon Bonaparte czy Lewis Carroll wykonywana z drewna, kości słoniowej, bogato zdobiona Nie można dokładnie określić pochodzenia nazwy tej układanki. Jedna z wersji łączy tangram z ludnością, która mieszkała nad brzegami chińskiej rzeki Tanka. Inna wersja sugeruje, że nazwa pochodzi od dawnego angielskiego terminu tamgram" oznaczającego łamigłówkę.

5 5 Istnieje kilkaset możliwych kombinacji ułożenia tangramu, przedstawiających sylwetki ludzi, zwierząt, przedmiotów codziennego użytku, liter alfabetu i figur geometrycznych.

6 6

7 7

8 8

9 9 W pięknym domu mieszkał chłopiec, z psem Ten pies był bardzo szczęśliwy i lubi tańczyć ale pewnego dnia uciekł, a chłopiec był bardzo smutny Zrobił rysunki swojego psa i pokazywał wszystkim swoim znajomym. Ktoś mu powiedział, że widział psa w pobliżu molo,

10 10 chłopiec pobiegł do nadbrzeża i pies widząc właściciela pobiegł w jego kierunku. Obaj szczęśliwy wsiedli do łodzi i popłynęli.

11 11 Oprócz klasycznego tangramu chińskiego istnieje wiele łamigłówek opartych na tej samej zasadzie. Oto niektóre z nich: Tangram wielkanocny – w kształcie jajka, 12 elementów

12 12 Tangram walentynkowy (9 części) Tangram koło ( 8 części)

13 13


Pobierz ppt "1. 2 3 Tangram to chińska gra ludowa składająca się z 7 części tzn. tanów,5 trójkątów ekierkowych, kwadratu i równoległoboku. Po rozsypaniu tanów należy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google