Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SAFE IN THE VIRTUAL WORLD Bezpiecznie w wirtualnym świecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SAFE IN THE VIRTUAL WORLD Bezpiecznie w wirtualnym świecie."— Zapis prezentacji:

1 SAFE IN THE VIRTUAL WORLD Bezpiecznie w wirtualnym świecie

2 TURN ON YOUR COMPUTER ONLY IF THE ADULT IS AT HOME. Nie podawaj swoich danych, a gdy jednak podasz je, powiedz mamie, powiedz tacie, a wszystko ułoży się. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.

3 Do not trust enyone you met In the Internet. Mieć Internet – fajna rzecz, każdy go powinien mieć. Można pograć i pogadać, ale trzeba też uważać, a szczególnie na obcego, co chce Twoim być kolegą. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!

4 Do not trust enyone you met In the Internet. Internecie, Internecie – przyjacielu dzieci na całym świecie. - Nie poznawaj mnie z obcymi, choćby byli bardzo mili. - Działaj sprawnie, działaj cicho, aby mnie nie wzięło licho.

5 Do not share your address and do not tell your real name to anyone in the Internet. Nie podawaj swoich danych, bo tam siedzą dwa bałwany, jeden dobry, drugi zły, nie wiadomo na którego trafisz Ty! Nie podawaj swoich danych, bo to niebezpieczne jest, i gdy tylko podasz je, złego coś napotka Cię. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.

6 Create your own nickname. Świat kolorowy jest odlotowy.Świat internetowy jest dla dzieci i dla Dody. Wymyśl sobie jakiś fajny nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku.

7 Create your own nickname. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!

8 TAKE CARE ABOUT YOUR PASSWORD. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Wymyśl takie, które będzie trudne do odgadnięcia. Nie podawaj hasła w Necie, w tym upartym świecie.

9 If something will worry Or scary you, just turn your display off and tell about it an adult. Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu. Powiedz też, jeśli szukając informacji, trafiłeś na stronę, która namawia do nienawiści lub do czegoś dziwnego. W Internecie mądrym bądź, dorosłego o pomoc proś!

10 Think before you will send an e-mail, a Message Or an SMS. Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy smsa. Kiedy klikniesz wyślij, nie można już tego cofnąć.

11 DO NOT MEET WITH PERSONS YOU MET IN THE INTERNET! Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet! Zawsze skonsultuj to z rodzicami. Zabierz na pierwsze spotkanie zaufanego dorosłego lub przynajmniej kolegę lub koleżankę.

12 DO NOT ANNOY OTHER PEOPLE. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano.

13 Take care about your friends safety. Dbaj o bezpieczeństwo swoich przyjaciół. Nie podawaj nikomu ich danych, nie publikuj zdjęć bez ich zgody.

14 PROTECT YOUR COMPUTER. Wyjdź, robaczku, z komputera, bo mi cały program zżerasz. Mam na ciebie antywira, więc stąd szybko się zabieraj. Dobra rada nasza taka - antywirus na robaka. Zabezpiecz komputer. Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna.

15 Respect the law of property In the Internet. Szanuj prawo własności w Sieci. Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie.

16 Remember, long-lasting using a computer is damaging for your health and may cause a lot of other problems. Nasz komputer jest cichutki, Odliczamy więc minutki. Nasz komputer odpoczywa – Nasza mama jest szczęśliwa. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole.

17 Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami i Internetem. Komputery są bezpieczne, Do nauki użyteczne.

18 We will be happy if you use our recommendations. Będziemy szczęśliwi, jeśli zastosujecie się do tych zasad. Wasi nauczyciele

19 WARTO ZAJRZEĆ


Pobierz ppt "SAFE IN THE VIRTUAL WORLD Bezpiecznie w wirtualnym świecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google