Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kwerendy Microsoft Office Access. Co to jest Kwerenda? To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kwerendy Microsoft Office Access. Co to jest Kwerenda? To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego."— Zapis prezentacji:

1 Kwerendy Microsoft Office Access

2 Co to jest Kwerenda? To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego zbioru danych. To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego zbioru danych.

3 Kwerendy można podzielić na: Wybierające Wybierające Funkcjonalne Funkcjonalne

4 Kwerendy wybierające: Najczęściej używane. Po wybraniu danych spełniających określone warunki, można na grupach rekordów wykonywać obliczenia i przedstawiać wyniki działania kwerendy w żądanym porządku. Najczęściej używane. Po wybraniu danych spełniających określone warunki, można na grupach rekordów wykonywać obliczenia i przedstawiać wyniki działania kwerendy w żądanym porządku.

5

6 Kwerendy Funkcjonalne Poprawniej Transakcje. Kwerendy tego typu umożliwiają dokonywanie zmian w wielu rekordach tablic źródłowych. Zmiany te są nieodwracalne, dlatego kwerendy te należy stosować ostrożnie (Np. utworzyć kopię opracowywanej bazy danych). Poprawniej Transakcje. Kwerendy tego typu umożliwiają dokonywanie zmian w wielu rekordach tablic źródłowych. Zmiany te są nieodwracalne, dlatego kwerendy te należy stosować ostrożnie (Np. utworzyć kopię opracowywanej bazy danych).

7 Rodzaje Kwerend: Krzyżowa Krzyżowa Modyfikująca Modyfikująca Usuwająca Usuwająca Aktualizacyjna Aktualizacyjna Dołączająca Dołączająca Tworząca Tabele Tworząca Tabele

8 Kwerenda Krzyżowa Wyświetla zliczone wartości z pola i porządkuje wartości w wiersze i kolumny. Łączy analizy zliczania oraz sumowania. Ma budowę zbliżoną do tabeli, gdyż składa się z wierszy i kolumn. Każdy wiersz to oddzielny rekord, a kolumna to pole w danym rekordzie. Wyświetla zliczone wartości z pola i porządkuje wartości w wiersze i kolumny. Łączy analizy zliczania oraz sumowania. Ma budowę zbliżoną do tabeli, gdyż składa się z wierszy i kolumn. Każdy wiersz to oddzielny rekord, a kolumna to pole w danym rekordzie.

9

10 Kwerenda Modyfikująca Pozwala na wprowadzenie zmian w wielu rekordach. Istnieją cztery rodzaje kwerend modyfikujących: usuwająca, aktualizująca, dołączająca i tworząca tabele. Pozwala na wprowadzenie zmian w wielu rekordach. Istnieją cztery rodzaje kwerend modyfikujących: usuwająca, aktualizująca, dołączająca i tworząca tabele.

11 Kwerenda Usuwająca Usuwa grupę rekordów z jednej lub kilku tabel. Użycie kwerendy usuwającej powoduje usunięcie całych rekordów, nie zaś wybranych pól w rekordach. Usuwa grupę rekordów z jednej lub kilku tabel. Użycie kwerendy usuwającej powoduje usunięcie całych rekordów, nie zaś wybranych pól w rekordach.

12

13 Kwerenda Aktualizacyjna Dokonuje globalnych zmian w grupie rekordów w tabeli lub kilku tabelach. Za pomocą kwerend aktualizujących można zmienić dane w istniejących tabelach. Dokonuje globalnych zmian w grupie rekordów w tabeli lub kilku tabelach. Za pomocą kwerend aktualizujących można zmienić dane w istniejących tabelach.

14

15 Kwerenda Dołączająca Dodaje grupę rekordów z tabeli lub tabel na końcu innej tabeli lub tabel. Dodaje grupę rekordów z tabeli lub tabel na końcu innej tabeli lub tabel.

16

17 Kwerenda Tworząca Tabele Tworzy nowa tabelę z wszystkich lub części danych znajdujących się w jednej lub kilku tabelach. Kwerendy tworzące tabelę są przydatne w następujących sytuacjach: Tworzy nowa tabelę z wszystkich lub części danych znajdujących się w jednej lub kilku tabelach. Kwerendy tworzące tabelę są przydatne w następujących sytuacjach:

18

19 Kwerenda SQL tworzona w oparciu o instrukcje języka SQL (Structured Query Language). tworzona w oparciu o instrukcje języka SQL (Structured Query Language). Każda kwerenda, którą do tej pory utworzyliśmy de facto jest reprezentowana poprzez instrukcje SQL. Każda kwerenda, którą do tej pory utworzyliśmy de facto jest reprezentowana poprzez instrukcje SQL.

20

21 Kwerenda Składająca Kwerenda składająca łączy pola (kolumny) z jednej lub kilku tabel lub kwerend w jedno pole lub kolumnę w wynikach kwerendy. Kwerenda składająca łączy pola (kolumny) z jednej lub kilku tabel lub kwerend w jedno pole lub kolumnę w wynikach kwerendy.

22 Biografia http://uriasz.am.szczecin.pl/dydaktyka/Access/ http://uriasz.am.szczecin.pl/dydaktyka/Access/


Pobierz ppt "Kwerendy Microsoft Office Access. Co to jest Kwerenda? To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google