Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Microsoft Office Access

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Microsoft Office Access"— Zapis prezentacji:

1 Microsoft Office Access
Kwerendy Microsoft Office Access

2 Co to jest Kwerenda? To obiekt bazy danych zawierających grupę rekordów po selekcji. Jest to żądanie okazania określonego zbioru danych.

3 Kwerendy można podzielić na:
Wybierające Funkcjonalne

4 Kwerendy wybierające:
Najczęściej używane. Po wybraniu danych spełniających określone warunki, można na grupach rekordów wykonywać obliczenia i   przedstawiać wyniki działania kwerendy w  żądanym porządku.

5 Kwerenda wybierająca

6 Kwerendy Funkcjonalne
Poprawniej Transakcje. Kwerendy tego typu umożliwiają dokonywanie zmian w wielu rekordach tablic źródłowych. Zmiany te są nieodwracalne, dlatego kwerendy te należy stosować ostrożnie (Np. utworzyć kopię opracowywanej bazy danych).

7 Rodzaje Kwerend: Krzyżowa Modyfikująca Usuwająca Aktualizacyjna
Dołączająca Tworząca Tabele

8 Kwerenda Krzyżowa Wyświetla zliczone wartości z pola i porządkuje wartości w wiersze i kolumny. Łączy analizy zliczania oraz sumowania. Ma budowę zbliżoną do tabeli, gdyż składa się z wierszy i kolumn. Każdy wiersz to oddzielny rekord, a kolumna to pole w danym rekordzie.

9 Kwerenda krzyżowa

10 Kwerenda Modyfikująca
Pozwala na wprowadzenie zmian w wielu rekordach. Istnieją cztery rodzaje kwerend modyfikujących: usuwająca, aktualizująca, dołączająca i tworząca tabele.

11 Kwerenda Usuwająca Usuwa grupę rekordów z jednej lub kilku tabel. Użycie kwerendy usuwającej powoduje usunięcie całych rekordów, nie zaś wybranych pól w rekordach.

12 Kwerenda usuwająca

13 Kwerenda Aktualizacyjna
Dokonuje globalnych zmian w grupie rekordów w tabeli lub kilku tabelach. Za pomocą kwerend aktualizujących można zmienić dane w istniejących tabelach.

14 Kwerenda aktualizacyjna

15 Kwerenda Dołączająca Dodaje grupę rekordów z tabeli lub tabel na końcu innej tabeli lub tabel.

16 Kwerenda dołączająca

17 Kwerenda Tworząca Tabele
Tworzy nowa tabelę z wszystkich lub części danych znajdujących się w jednej lub kilku tabelach. Kwerendy tworzące tabelę są przydatne w następujących sytuacjach:

18 Kwerenda tworząca tabele

19 Kwerenda SQL tworzona w oparciu o instrukcje języka SQL (Structured Query Language) . Każda kwerenda, którą do tej pory utworzyliśmy de facto jest reprezentowana poprzez instrukcje SQL.

20 Kwerenda SQL

21 Kwerenda Składająca Kwerenda składająca łączy pola (kolumny) z jednej lub kilku tabel lub kwerend w jedno pole lub kolumnę w wynikach kwerendy.

22 Biografia


Pobierz ppt "Microsoft Office Access"

Podobne prezentacje


Reklamy Google