Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT."— Zapis prezentacji:

1 WOLONTARIAT

2 Wolontariat jest to bezinteresowna i dobrowolna pomoc na rzecz innych ludzi, tych bardziej potrzebujących. W dzisiejszych czasach wolontariat kojarzy się młodzieży tylko z formami pomocy starszym osobom, bądź chorym, a jak jest naprawdę?

3 W ramach XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży wymyśliłyśmy kilka propozycji na wolontariat, które w przyszłości nawet Wy możecie zrealizować! W następnych slajdach przybliżymy Wam te, według nas, warte uwagi.

4 Miejsce przeznaczone dla dzieci i młodzieży
Jednym z naszych pomysłów na oryginalny i odmienny wolontariat jest znalezienie i przekształcenie budynku, z pomocą radnych miasta, który byłby dostępny dla młodzieży w formie dyskoteki, bądź innej ciekawej opcji typu - kawiarenka, lub miejsce do rozwijania ich zainteresowań.

5 Pomoc dzieciom z rodzin patologicznych w naszym regionie
Kolejnym według nas wartym uwagi pomysłem, jest udzielanie pomocy dzieciom z patologicznych rodzin w naszym regionie, wraz ze zorganizowanym przez nas psychologiem. Spotkania odbywałyby się raz na dwa tygodnie w dogodnych popołudniowych godzinach w celu rozmowy i wzajemnego zrozumienia.

6 „Silni Słabym” Szczególnie wartym uwagi pomysłem na wolontariat jest wspieranie i pomoc dzieciom ciężko chorym, przebywających w hospicjach, szpitalach. Odwiedzanie ich, organizowanie zbiórek, spełnianie marzeń w granicach naszych możliwości, zachęcanie innych ludzi do zainteresowania takimi dziećmi. Są to osoby, które potrzebują najbardziej wsparcia z każdej strony. My jako zdrowe osoby, możemy być ich wsparciem!

7 Douczanie uczniów Czyli inaczej gimnazjaliści – młodszym kolegom i koleżankom. Jest to nasz główny wybór, który rozwinęłyśmy w naszym projekcie na wolontariat. Celem zajęć jest pomoc dzieciom z trudnościami i niepowodzeniami w nauce szkolnej. Odbywało by się to w formie zajęć z gimnazjalistami naszej szkoły (pod okiem nauczyciela), którzy pomagaliby uczniom z deficytami rozwojowymi, lub zwykłymi trudnościami.

8 My wdrożyłyśmy już nasz pomysł w życie, a Ty? :)

9 Prezentację wykonały:
- Klaudia Frydrychowska - Agata Susser


Pobierz ppt "WOLONTARIAT."

Podobne prezentacje


Reklamy Google