Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hipertekst i poezja Adamczyk, Piechota, Tokarzewska, Skrzypiec, Piasecka, Topolski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hipertekst i poezja Adamczyk, Piechota, Tokarzewska, Skrzypiec, Piasecka, Topolski."— Zapis prezentacji:

1 Hipertekst i poezja Adamczyk, Piechota, Tokarzewska, Skrzypiec, Piasecka, Topolski

2 Czym jest poezja elektroniczna? To rzecz niezwykle płynna, ulotna i wielosensowa stanowiąca być może najbardziej podatny na ekperyment rodzaj elektronicznego pisarstwa. Oparty na algorytmach, wykorzystujący mechanizm losowego dostępu. Bardzo rzadko bądź nigdy nie otwierający się w ten sam sposób wiersz hipertekstowy przypomina tykający zegar, w którym rolę wskazówek pełnią litery i słowa.

3 Początki poezji cyfrowej Żródeł współczesnej poezji elektronicznej należy szukać we wczesnych (rok 1983) eksperymentach Eduardo Kaca, który na pierwszych osobistych komputerach tworzył poezję fraktalną. Później technologia cyfrowa pomagała mu w wystawaniu w galeriach wierszy holograficznych.

4 Sytuacja poezji hipertekstowej Słowa w wierszu cyfrowym nie przemawiają do nikogo. Mówią same do siebie, w generowanym przez komputer nihilogu. A taka sytuacja, choć przerażająca dla człowieka, jest wymarzona dla maszyny, gdyż wiersz wydaje się żyć swoim życiem, nawet po wyłączeniu komputera.... Sam hipertekstowy wiersz to duch w maszynie. (za: techsty.art.pl)

5 Przykłady poezji cyfrowej http://szafranchinche.ovh.org/ http://szafranchinche.blogspot.com/ http://www.techsty.art.pl/ae/raste r.html http://artpapier.com/?pid=2&cid= 1&aid=966


Pobierz ppt "Hipertekst i poezja Adamczyk, Piechota, Tokarzewska, Skrzypiec, Piasecka, Topolski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google