Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LITERATURA I INTERNET. Czym jest liternet? Kontaminacja słów literatura i internet. Pierwsze użycie: Jerzy Ablewicz. Znaczenie: szereg zjawisk i aspektów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LITERATURA I INTERNET. Czym jest liternet? Kontaminacja słów literatura i internet. Pierwsze użycie: Jerzy Ablewicz. Znaczenie: szereg zjawisk i aspektów."— Zapis prezentacji:

1 LITERATURA I INTERNET

2 Czym jest liternet? Kontaminacja słów literatura i internet. Pierwsze użycie: Jerzy Ablewicz. Znaczenie: szereg zjawisk i aspektów literackich istniejacych w Sieci.

3 Hipertekst Organizacja danych w postaci niezależnych leksji połączonych hiperłączami. Cechy: nielinearność i niestrukturalność. Nie ma ustalonej kolejności czytania. Nawigacja zależy od czytelnika.

4 Książka elektroniczna Elektroniczne wersje swoich drukowanych pierwowzorów. Inna nazwa: e-book.

5 Hiperksiążka Książka elektroniczna o cechcach hipertekstu. Hiperksiążka pozwala na animowanie liter, zmienianie w żywe postacie, uczenie się od czytelnika. Przykłady: Diamentowy wiek Neala Stephensona

6 Powieść hipertekstowa Powieść hipertekstowa to powieść bądź opowiadanie napisane i odczytywane na interaktywnym, elektronicznym, stworzone w. Główną właściwością hiperfikcji (skrótowa nazwa p.h w świecie anglosaskim) jest fakt, iż zaprasza ona do współpracy z tekstem, wyboru kolejności poszczególnych paragrafów, wyboru wątków i perspektyw narracyjnych

7 Blok Sławomir Shuty Pierwsza polska powieść hipertekstowa. Literacka wędrówka po pewnym bloku. Droga przez kolejne piętra i mieszkania lub przez zamieszczone hiperłącza. Zabieg służy ukazaniu dekadenckiej postawy bohaterów.

8 Tramwaje w przestrzeniach zespolonych dr Muto; Gmachy Trwonienia Czasu xnauta Oniryczne zakamarki pamięci i świadomości. Stytmulacja przez przypadkowe skojarzenia, działające na zasadzie encyklopedycznych linków. Wyraz niewiary w linearny sens narracji.

9 Źródła m

10 Koniec! Autorzy: M. Rozmysł i J. Rymczuk!


Pobierz ppt "LITERATURA I INTERNET. Czym jest liternet? Kontaminacja słów literatura i internet. Pierwsze użycie: Jerzy Ablewicz. Znaczenie: szereg zjawisk i aspektów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google