Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To się czyta dzisiaj – modni pisarze, modne książki. Omów na przykładzie dwóch-trzech twórców spoza szkolnego kanonu, przyczyny popularności, niektórych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To się czyta dzisiaj – modni pisarze, modne książki. Omów na przykładzie dwóch-trzech twórców spoza szkolnego kanonu, przyczyny popularności, niektórych."— Zapis prezentacji:

1 To się czyta dzisiaj – modni pisarze, modne książki. Omów na przykładzie dwóch-trzech twórców spoza szkolnego kanonu, przyczyny popularności, niektórych autorów i książek. Sformułuj własną opinię na ten temat.

2 Czytamy książki, by odkryć, kim jesteśmy. To co inni ludzie – prawdziwi czy wymyśleni – robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w rozumieniu, kim jesteśmy, kim możemy się stać. Ursula K. Le Guin

3 Co czytają współcześni ludzie?

4 W czym tkwi ogromna popularność niektórych utworów?

5 Ankieta Rzetelność czytelnicza 2007

6 Najchętniej czytane książki:

7 Alchemik Paulo Coelho

8

9 To możliwość spełniania marzeń, sprawia, że życie jest fascynujące, (…) kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu.

10 (…) strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie (…) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i Wiecznością.

11 Harry Potter – Kamień Filozoficzny Joanne Rowling

12

13 Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego. William Somerset Maugham

14 Samotność w sieci Janusz Leon Wiśniewski

15

16 Ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość trwa najkrócej.

17 Kod Leonarda da Vinci Dan Brown

18


Pobierz ppt "To się czyta dzisiaj – modni pisarze, modne książki. Omów na przykładzie dwóch-trzech twórców spoza szkolnego kanonu, przyczyny popularności, niektórych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google