Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współczesna dyplomacja WSPÓŁCZESNA DYPLOMACJA. Dyplomacja jest jednym z najstarszych działów prawa międzynarodowego publicznego. Towarzyszy ludzkości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współczesna dyplomacja WSPÓŁCZESNA DYPLOMACJA. Dyplomacja jest jednym z najstarszych działów prawa międzynarodowego publicznego. Towarzyszy ludzkości."— Zapis prezentacji:

1 współczesna dyplomacja WSPÓŁCZESNA DYPLOMACJA

2 Dyplomacja jest jednym z najstarszych działów prawa międzynarodowego publicznego. Towarzyszy ludzkości praktycznie od początków cywilizacji, od najdawniejszych czasów toczono wojny, od najdawniejszych czasów zawierano po nich pokoje, od najdawniejszych czasów wysyłano posłów. Towarzyszy ludzkości praktycznie od początków cywilizacji, od najdawniejszych czasów toczono wojny, od najdawniejszych czasów zawierano po nich pokoje, od najdawniejszych czasów wysyłano posłów.

3 Przez prawie trzy tysiąclecia wszystko, co było związane z poselstwami i dyplomacją regulowane było zwyczajem. Pierwsze dokumenty pisane spotykamy w 1815 roku w ramach Kongresu Wiedeńskiego, poświęconego uporządkowaniu Europy po wojnach napoleońskich i były to zasady precedencji; w 1961 i 1963 roku były to konwencje wiedeńskie poświęcone stosunkom dyplomatycznym i konsularnym.

4 Każdy podręcznik prawa międzynarodowego publicznego zawiera rozdział zatytułowany prawo dyplomatyczne i konsularne. Od dwóch dekad z klasycznie pojętej dyplomacji (stosunki pomiędzy podmiotami prawa międzynarodowego publicznego) wyodrębniły się: Od dwóch dekad z klasycznie pojętej dyplomacji (stosunki pomiędzy podmiotami prawa międzynarodowego publicznego) wyodrębniły się:

5 Dyplomacja w obrębie organizacji międzynarodowych (podmiotów prawa międzynarodowego publicznego). Swymi korzeniami i źródłami sięga klasycznej dyplomacji, ale różni się od niej zasadniczo, jest bowiem dyplomacją funkcjonalną – ułatwia sprawować funkcję.

6 Dyplomacja w biznesie, która również sięga korzeniami i źródłami klasycznej dyplomacji, ale na swój użytek praktycznie korzysta z protokołu dyplomatycznego i etykiety - czyli poprawnego zachowania się w różnych sytuacjach. Od ubioru, powitań, zachowania się podczas rozmów biznesowych, bankietów po pisanie pism i posługiwanie się wizytówkami.

7 W ramach specjalności Studenci poznają ogólne przedmioty z zakresu stosunków międzynarodowych, politycznych oraz polityki zagranicznej Polski. Osobny blok zajęć poświęcony jest procesom pogłębiania integracji krajów europejskich i pozycji Polski w Unii Europejskiej.

8 W ramach tematów ściśle związanych z dyplomacją Studenci wysłuchają wykładów na temat historii dyplomacji europejskiej i polskiej oraz zasad funkcjonowania protokołu dyplomatycznego.

9 Do bardziej atrakcyjnych i ciekawych zajęć zaliczyć można warsztaty, na których Studenci zobaczą jak się ubrać, jak się zachować w różnych sytuacjach, a w końcu jak usiąść do stołu i zjeść obiad prawie dyplomatyczny.

10 Zdobyte wiadomości i umiejętności Studenci wykorzystają praktycznie w każdej sytuacji życiowej - służbowej i prywatnej, a gdy okaże się, że są obeznani z zasadami zachowania się w towarzystwie oraz z etykietą stają się wzorcami do naśladowania – przy pełnej swojej satysfakcji. a gdy okaże się, że są obeznani z zasadami zachowania się w towarzystwie oraz z etykietą stają się wzorcami do naśladowania – przy pełnej swojej satysfakcji.


Pobierz ppt "Współczesna dyplomacja WSPÓŁCZESNA DYPLOMACJA. Dyplomacja jest jednym z najstarszych działów prawa międzynarodowego publicznego. Towarzyszy ludzkości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google