Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STUDIA EUROPEJSKIE. Studia europejskie oferują Studentom możliwość zapoznania się z historią Europy, w tym integrowaniem się państw europejskich, od pierwszych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STUDIA EUROPEJSKIE. Studia europejskie oferują Studentom możliwość zapoznania się z historią Europy, w tym integrowaniem się państw europejskich, od pierwszych."— Zapis prezentacji:

1 STUDIA EUROPEJSKIE

2 Studia europejskie oferują Studentom możliwość zapoznania się z historią Europy, w tym integrowaniem się państw europejskich, od pierwszych koncepcji wspólnego działania, do powstania jednego podmiotu jakim jest Unia Europejska.

3 Różne instytucje rządowe, organizacje, placówki o charakterze badawczym czy informacyjnym oraz przedsiębiorstwa poszukują specjalistów swobodnie poruszających się - w ramach prawa krajowego i unijnego - w problematyce stanowienia i stosowania prawa unijnego, częstokroć wyprzedzającego prawo krajowe. http://www.darr.pl/UserFiles/Image/EEN/informacje%20www/Micro soft%20Office%20Clipart%5B2%5D.jpg http://www.darr.pl/UserFiles/Image/EEN/informacje%20www/Micro soft%20Office%20Clipart%5B2%5D.jpg

4 Ważniejsze wykłady Studia europejskie opierają się na bloku przedmiotów o charakterze ogólnym (czasem powiada się społeczno- politycznym), jak: prawo międzynarodowe publiczne, unijne prawo gospodarcze, unijne prawo socjalne, problematyka ochrony praw człowieka, ONZ i organizacje z rodziny ONZ oraz geografia polityczna i gospodarcza. prawo międzynarodowe publiczne, unijne prawo gospodarcze, unijne prawo socjalne, problematyka ochrony praw człowieka, ONZ i organizacje z rodziny ONZ oraz geografia polityczna i gospodarcza.

5 a także na: a także na: bloku przedmiotów o charakterze monograficznym, wąsko bloku przedmiotów o charakterze monograficznym, wąsko (ale całościowo) traktującym problem, do których przykładowo należą: do których przykładowo należą: elementy prawa, tożsamość europejska, droga Polski do członkostwa w Unii Europejskiej, czy w końcu zagadnienie liberalizacji gospodarki połączonej Europy elementy prawa, tożsamość europejska, droga Polski do członkostwa w Unii Europejskiej, czy w końcu zagadnienie liberalizacji gospodarki połączonej Europy

6 Szczególną uwagę program studiów kładzie na zagadnienie programów pomocowych Unii Europejskiej oraz pozyskiwanie funduszy na różnego rodzaju projekty. Ten blok zagadnień przedstawiany jest zarówno na wykładach, jak i na specjalnie w tym celu zorganizowanych ćwiczeniach – warsztatach, przygotowujących do opracowywania projektów i wniosków.

7 Studia europejskie mają zatem charakter interdyscyplinarny, uczą bowiem obserwowania i analizowania zjawisk zachodzących w Europie z różnych perspektyw: społecznej, politycznej, kulturowej, prawnej. Studia europejskie pokazują jak kształtowała się światowa kolebka demokracji – Europa.

8 Zdobyta wiedza umożliwia absolwentom skuteczne poszukiwanie pracy. Umiejętności poszukiwania źródeł oraz nowych proponowanych rozwiązań uczą Studenta jak kształcić się dalej i nadążać za zmieniającą się rzeczywistością


Pobierz ppt "STUDIA EUROPEJSKIE. Studia europejskie oferują Studentom możliwość zapoznania się z historią Europy, w tym integrowaniem się państw europejskich, od pierwszych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google