Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krwotok z nosa Przygotowanie : mgr Rafał Juszczyk (nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krwotok z nosa Przygotowanie : mgr Rafał Juszczyk (nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Gdyni)"— Zapis prezentacji:

1 Krwotok z nosa Przygotowanie : mgr Rafał Juszczyk (nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

2 Krwotok z nosa jest częstym zjawiskiem, a jego przyczyny są różnorakie : 1) Uraz mechaniczny nosa 2) Nadciśnienie 3) Nadmierny wysiłek fizyczny 4) Złamania 5) Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryna)

3 Udzielając pomocy w przypadku krwotoku z nosa pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i założeniu rękawiczek ochronnych, aby nie dopuścić do bezpośredniego kontaktu z krwią poszkodowanego.

4 W pierwszej kolejności posadź osobę poszkodowaną z głową pochyloną DO PRZODU! (nie pochylaj do tyłu, gdyż spowoduje to spływanie krwi do gardła lub tchawicy i może spowodować zadławienie)

5 Uciskaj nos poszkodowanego poniżej części kostnej. Jeżeli nie masz rękawiczek poproś, aby uciskanie wykonywał sam poszkodowany.

6 Informujemy, żeby poszkodowany oddychał przez usta. Na czole i karku poszkodowanego układamy zimne okłady.

7 Jeżeli po zastosowaniu zalecanych działań krwotok nie ustaje po 30 minutach to należy wezwać pomoc dzwoniąc na pogotowie pod numer 999 lub 112.

8 Nie wolno odchylać głowy to tyłu! Do złe przyzwyczajenie, które ciągle funkcjonuje w świadomości społecznej!


Pobierz ppt "Krwotok z nosa Przygotowanie : mgr Rafał Juszczyk (nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Gdyni)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google