Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIERWSZA POMOC Krwotok z nosa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIERWSZA POMOC Krwotok z nosa"— Zapis prezentacji:

1 PIERWSZA POMOC Krwotok z nosa
Przygotowanie : mgr Rafał Juszczyk (nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Gdyni)

2 Przyczyny krwotoku z nosa
Krwotok z nosa jest częstym zjawiskiem, a jego przyczyny są różnorakie : Uraz mechaniczny nosa Nadciśnienie Nadmierny wysiłek fizyczny Złamania Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryna)

3 Udzielanie pomocy Udzielając pomocy w przypadku krwotoku z nosa pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i założeniu rękawiczek ochronnych, aby nie dopuścić do bezpośredniego kontaktu z krwią poszkodowanego.

4 Udzielanie pomocy W pierwszej kolejności posadź osobę poszkodowaną z głową pochyloną DO PRZODU! (nie pochylaj do tyłu, gdyż spowoduje to spływanie krwi do gardła lub tchawicy i może spowodować zadławienie)

5 Udzielanie pomocy Uciskaj nos poszkodowanego poniżej części kostnej. Jeżeli nie masz rękawiczek poproś, aby uciskanie wykonywał sam poszkodowany.

6 Udzielanie pomocy Informujemy, żeby poszkodowany oddychał przez usta. Na czole i karku poszkodowanego układamy zimne okłady.

7 Udzielanie pomocy Jeżeli po zastosowaniu zalecanych działań krwotok nie ustaje po 30 minutach to należy wezwać pomoc dzwoniąc na pogotowie pod numer 999 lub 112.

8 Z A P A M I Ę T A J ! Nie wolno odchylać głowy to tyłu! Do złe przyzwyczajenie, które ciągle funkcjonuje w świadomości społecznej!


Pobierz ppt "PIERWSZA POMOC Krwotok z nosa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google