Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Porażenie prądem elektrycznym, zjawisko powstające w momencie przepływu znacznego prądu przez żywe tkanki. Droga przepływu prądu rażenia przez ciało człowieka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Porażenie prądem elektrycznym, zjawisko powstające w momencie przepływu znacznego prądu przez żywe tkanki. Droga przepływu prądu rażenia przez ciało człowieka."— Zapis prezentacji:

1

2 Porażenie prądem elektrycznym, zjawisko powstające w momencie przepływu znacznego prądu przez żywe tkanki. Droga przepływu prądu rażenia przez ciało człowieka ma istotny wpływ na skutki porażenia prądem elektrycznym, przy czym największe znaczenie ma to jaka część prądu przepływa przez serce i przez układ oddechowy.

3 Droga przepływu prądu

4 Pierwsza pomoc Zadzwonić po karetkę – telefon na numer 999 lub 112 NIE WOLNO dotykać ani podchodzić do osoby porażonej prądem, zanim nie odłączy się jej od źródła prądu (z zachowaniem szczególnej ostrożności) Wyłączenie napięcia właściwego obwodu elektrycznego Odciągnięcie porażonego od urządzenia będącego pod napięciem (z zachowaniem odpowiedniego zabezpieczenia przed porażeniem siebie) Sprawdzenie stanu poszkodowanego i zastosowanie odpowiednich czynności ratowniczych

5 Czynności ratownicze jakie należy wykonać poszkodowanemu Wszystkie tego typu czynności mogą wykonywać tylko dorośli

6


Pobierz ppt "Porażenie prądem elektrycznym, zjawisko powstające w momencie przepływu znacznego prądu przez żywe tkanki. Droga przepływu prądu rażenia przez ciało człowieka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google