Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie technologii informacyjnej na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych Z zajęć korzystają uczniowie klas I – III ze specyficznymi trudnościami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie technologii informacyjnej na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych Z zajęć korzystają uczniowie klas I – III ze specyficznymi trudnościami."— Zapis prezentacji:

1 Wykorzystanie technologii informacyjnej na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych Z zajęć korzystają uczniowie klas I – III ze specyficznymi trudnościami w nauce. Pracują w grupach 2,3,4,5 osobowych. Część zajęć prowadzona jest w sali multimedialnej z wykorzystaniem programów edukacyjnych.

2 Programy wykorzystywane na zajęciach: Porusz umysł Program wykorzystywany w klasach I –III, rozwija myślenie logiczne oraz percepcję słuchowo – wzrokową oraz koordynację ruchową.

3 Klik uczy czytać Multimedialny elementarz przeznaczony do nauki i zabawy. Program wykorzystywany jest w pracy z uczniami klas pierwszych. Którzy maja problemy z opanowanie obrazu graficznego liter drukowanych i pisanych oraz analizą i syntezą wyrazów

4 Klik uczy ortografii Program jest wykorzystywany w klasach I – III. Uwzględnia podstawowe trudności: -pisownia ó, u -pisownia rz,ż -pisownia h, ch -pisownia spółgłosek miękkich -pisownia wielką literą

5 Wykorzystanie Internetu Na zajęciach uczniowie korzystają też z bezpłatnych programów edukacyjnych umieszczonych w Internecie (e-szkółka) matematyka dla dzieci (darmowy program do pobrania z internetu)

6 Uczniowie w pracowni komputerowej


Pobierz ppt "Wykorzystanie technologii informacyjnej na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych Z zajęć korzystają uczniowie klas I – III ze specyficznymi trudnościami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google