Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie"— Zapis prezentacji:

1 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie
DSD II I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

2 Spełnij swoje marzenia
jeśli uczysz się języka niemieckiego od początku gimnazjum lub dłużej, jeśli wyniki twojej nauki języka niemieckiego są dobre, jeśli lubisz uczyć się języków obcych i chcesz dalej rozwijać tę pasję – grupa DSD jest właśnie dla Ciebie.

3 Co to jest DSD II? DSD II to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec. Poziom językowy tego egzaminu w/g wytycznych Wspólnej Europejskiej Ramy Referencyjnej to C1. Na świecie dyplom DSD II posiada już ponad absolwentów.

4 Jakie możliwości daje DSD II?
Dyplom DSD II jest "świadectwem znajomości języka niemieckiego, niezbędnym dla podjęcia studiów wyższych w Niemczech." Z egzaminem DSD II i polską maturą można podjąć studia na każdym kierunku w Niemczech.  Dyplom może być również przydatny dla studentów polskich uczelni, którzy będą chcieli i mieli możliwość wyjechać na stypendium do Niemiec.   Absolwent DSD II zwiększa swoje szanse na zatrudnienie na polskim i europejskim rynku pracy.

5 Ile kosztuje egzamin DSD II?
Egzamin DSD II jest bezpłatny! Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przystąpieniem do egzaminu. Jest on finansowany przez Republikę Federalną Niemiec. Jest to egzamin państwowy przewidziany dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy uczyli się w gimnazjum  języka niemieckiego i osiągali dobre wyniki.

6 Jak przygotować się do egzaminu?
Uczniowie chcący zdawać egzamin DSD B2/C1 w liceach ogólnokształcących uczęszczają do grupy z poszerzonym profilem j. niemieckiego (6 godzin tygodniowo). Jest to egzamin dla „całej klasy lub grupy”. Do tego egzaminu nie mogą przystąpić uczniowie, którzy chcieliby się do niego przygotowywać indywidualnie.

7 DSD II w naszej szkole.

8 Nauka Uczniowie uczą się języka niemieckiego z wykwalifikowaną kadrą nauczycieli oraz mają zajęcia z nativspeakerem.  Uczniowie korzystają z dobrze wyposażonej pracowni (rzutnik, laptop, drukarka, nowoczesne podręczniki i słowniki) dzięki wsparciu rządu federalnego Niemiec. Uczniowie mają zwiększoną do 6 godzin tygodniowo liczbę lekcji języka niemieckigo.

9 Dodatkowe profity Nasze liceum prowadzi wymianę ze szkołą partnerską w Brilon (Nadrenia Północna Westfalia). Uczniowie biorą także udział w międzynarodowych projektach oraz spotkaniach organizowanych w Konsulacie Generalnym Niemiec w Krakowie.

10 Dodatkowe profity Uczniowie mogą korzystać ze stypendiów wakacyjnych w Niemczech oraz programów wakacyjnych organizowanych dla uczniów szkół DSD z całej Europy przez instytucje niemieckie, np.

11 Serdecznie zapraszamy!


Pobierz ppt "I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google