Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC ! Akcja zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krępnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC ! Akcja zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krępnej."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC ! Akcja zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krępnej

2 W dniu 8 listopada 2012r. wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krępnej przystąpili do ogólnopolskiej akcji ”8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania” mającej na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreślaniu ważności śniadania, jako najważniejszego posiłku dla uczniów w ciągu dnia.

3 Przygotowanie wspólnego śniadania rozpoczęto od ustawienia stołów na sali gimnastycznej. Każda klasa nakryła i pięknie udekorowała swój stolik aby zgodnie z zasadami savoir – vivreu wspólnie spożywać przygotowane śniadanie.

4

5 Po ustawieniu stołów nadszedł czas na przygotowanie śniadania. Pod czujnym okiem pań z obsługi dzieci przygotowały bogato zastawiony „szwedzki stół”, na którym znalazły się owoce, warzywa, twaróg, płatki śniadaniowe i wiele innych smakołyków.

6

7 Uczniowie klasami podchodzili do stołu i częstowali się tym na co mieli ochotę. Pięknie przygotowane półmiski znacznie pobudzały ich apetyt. Chętnie sięgali po owoce i warzywa oraz po płatki śniadaniowe. Niektórzy kilkakrotnie podchodzili do stołu, tak im smakowało wspólne śniadanie.

8

9 . Po wspólnym śniadaniu we wszystkich klasach przeprowadzono ewaluację, w wyniku której stwierdzono, że wszyscy uczniowie znają zasady zdrowego odżywiania, uświadamiają sobie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i znają zasady właściwego zachowania się przy stole. Doceniają wpływ warzyw i owoców na nasze zdrowie i zgodnie przyrzekają, że będą je jadły codziennie, zwłaszcza jeżeli będą tak pięknie podane.

10 Uśmiechnięte twarze dzieci potwierdziły, że akcja „8 listopada - dzień Zdrowego Śniadania” bardzo się udała. Uczniowie z sali wychodzili zadowoleni i najedzeni. Na „szwedzkim stole” zostały jedynie puste naczynia!


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC ! Akcja zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Krępnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google