Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Śniadanie daje moc” Uczniowie klasy II S.P im Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi wraz z rodzicami i wychowawcą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Śniadanie daje moc” Uczniowie klasy II S.P im Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi wraz z rodzicami i wychowawcą."— Zapis prezentacji:

1 „Śniadanie daje moc” Uczniowie klasy II S.P im Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi wraz z rodzicami i wychowawcą.

2 Spis treści  Składanie produktów w szkolnej kuchni;  Przygotowywanie śniadania;  Nakrywanie do stołu;  Mycie rąk;  Pogadanka na temat zdrowego odżywiania;  Komponowanie swojego ulubionego śniadania;  Sprzątanie;  Podsumowanie akcji.

3 Składanie produktów w szkolnej kuchni. 8 listopada dzieci przyszły do szkoły ubrane odświętnie. Każde przyniosło przydzielone wcześniej produkty potrzebne na śniadanie. Do szkoły przybyli również rodzice, zaopatrzeni w przeróżne owoce, warzywa, wodę, soki, jogurty i ciasto. Wszystkie przyniesione produkty zostały złożone w szkolnej kuchni.

4 Przygotowywanie śniadania Rodzice i dzieci zabrali się żwawo do przygotowania śniadania. Mamusie wykonywały kolorowe kanapki z wieloziarnistego chleba, szynki drobiowej, pomidora, ogórka, sera, rzodkiewki i sałaty. Rodzice i dzieci zabrali się żwawo do przygotowania śniadania. Mamusie wykonywały kolorowe kanapki z wieloziarnistego chleba, szynki drobiowej, pomidora, ogórka, sera, rzodkiewki i sałaty. Z połówek jajka, twarożku i sera żółtego tworzyły smaczne łódeczki Z połówek jajka, twarożku i sera żółtego tworzyły smaczne łódeczki i koreczki. Dzieci chętnie pomagały: obierały mandarynki, banany, pomarańcze, kiwi. Rodzice z kawałków tych owoców tworzyli szaszłyki, z których zrobiły pięknego jeża. Z cząstek jabłek powstały piękne łabędzie. i koreczki. Dzieci chętnie pomagały: obierały mandarynki, banany, pomarańcze, kiwi. Rodzice z kawałków tych owoców tworzyli szaszłyki, z których zrobiły pięknego jeża. Z cząstek jabłek powstały piękne łabędzie.

5 Nakrywanie do stołu Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali piękny stół. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali piękny stół. Nakryli go Nakryli go obrusem, wystroili obrusem, wystroili kolorowymi kolorowymi serwetkami, rozłożyli serwetkami, rozłożyli talerzyki, kubki talerzyki, kubki i łyżeczki. i łyżeczki.

6 Mycie rąk Uczniowie umyli Uczniowie umyli starannie ręce. starannie ręce. W tym czasie rodzice W tym czasie rodzice położyli na stole położyli na stole przygotowane przygotowane kolorowe wyspy kolorowe wyspy śniadaniowe. śniadaniowe.

7 Pogadanka na temat zdrowego odżywiania Wszyscy zasiedli do pięknie przygotowanego stołu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania nauczyciela na temat zdrowej żywności oraz zdrowego i prawidłowego odżywania się. Wychowawczyni zaprezentowała co znajduje się na każdej z wysp, dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie. Wszyscy zasiedli do pięknie przygotowanego stołu. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania nauczyciela na temat zdrowej żywności oraz zdrowego i prawidłowego odżywania się. Wychowawczyni zaprezentowała co znajduje się na każdej z wysp, dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie.

8 Komponowanie swojego ulubionego śniadania Wszyscy życzyli sobie „smacznego” i komponowali swoje ulubione śniadanie korzystając z każdej wyspy. Dzieci radziły sobie przy stole bardzo dobrze, wykazały się samodzielnością. Śniadanie bardzo wszystkim smakowało. Wszyscy życzyli sobie „smacznego” i komponowali swoje ulubione śniadanie korzystając z każdej wyspy. Dzieci radziły sobie przy stole bardzo dobrze, wykazały się samodzielnością. Śniadanie bardzo wszystkim smakowało.

9 Sprzątanie Po zjedzeniu wspaniałego śniadania dzieci i rodzice posprzątali i poustawiali ławki na swoich miejscach. Po zjedzeniu wspaniałego śniadania dzieci i rodzice posprzątali i poustawiali ławki na swoich miejscach.

10 Podsumowanie akcji Podsumowanie akcji Po zakończeniu sprzątania dzieci z wielką ochotą narysowały wspólnie jedzone śniadanie – co im się najbardziej podobało, co sobie wybrały na śniadanie. Z pracy tych powstała wystawka, która przypomina o akcji i o jedzeniu śniadania każdego dnia. Na koniec nauczycielka przypomniała 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów – według Instytutu Matki i Dziecka oraz jak ważne jest śniadanie dla zapewnienia energii na cały dzień i co to znaczy dobrze się odżywiać. Dzień ten bardzo podobał się dzieciom i rodzicom, na pewno pozostanie na długo wszystkim w pamięci. Po zakończeniu sprzątania dzieci z wielką ochotą narysowały wspólnie jedzone śniadanie – co im się najbardziej podobało, co sobie wybrały na śniadanie. Z pracy tych powstała wystawka, która przypomina o akcji i o jedzeniu śniadania każdego dnia. Na koniec nauczycielka przypomniała 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów – według Instytutu Matki i Dziecka oraz jak ważne jest śniadanie dla zapewnienia energii na cały dzień i co to znaczy dobrze się odżywiać. Dzień ten bardzo podobał się dzieciom i rodzicom, na pewno pozostanie na długo wszystkim w pamięci.


Pobierz ppt "„Śniadanie daje moc” Uczniowie klasy II S.P im Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi wraz z rodzicami i wychowawcą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google