Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel Lasu Kto jest przyjacielem lasu Marta Smolińska kl.5a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel Lasu Kto jest przyjacielem lasu Marta Smolińska kl.5a."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel Lasu Kto jest przyjacielem lasu Marta Smolińska kl.5a

2 Kim jest leśniczy? Leśniczy to osoba sprawująca służbę w lesie i opiekująca się zwierzętami zamieszkującymi go. Musi on pilnować także porządku i ciszy. Do jego obowiązków należy też opieka nad leśnymi zabytkami. Leśniczy to osoba sprawująca służbę w lesie i opiekująca się zwierzętami zamieszkującymi go. Musi on pilnować także porządku i ciszy. Do jego obowiązków należy też opieka nad leśnymi zabytkami.

3 Czy zwierzęta są przyjaciółmi lasu? Zwierzęta leśne mogą być swoimi przyjaciółmi nawzajem. Zwierzęta leśne mogą być swoimi przyjaciółmi nawzajem. Można powiedzieć, że zwierzęta są przyjaciółmi lasu bo gdyby nie było mrówek to mrówkojad nie miał by co jeść a gdyby nie było zajęcy to wilki i lisy były by głodne. Można powiedzieć, że zwierzęta są przyjaciółmi lasu bo gdyby nie było mrówek to mrówkojad nie miał by co jeść a gdyby nie było zajęcy to wilki i lisy były by głodne.

4 Co mówi internet o przyjaciołach lasu? Strona internetowa mówi nam, że w lesie jest także pogotowie dla zwierząt i, że ludzie którzy w nim pracują są przyjaciółmi lasu. Strona internetowa mówi nam, że w lesie jest także pogotowie dla zwierząt i, że ludzie którzy w nim pracują są przyjaciółmi lasu.

5 Co w lesie przeszkadza zwierzętom? W lesie nie można śmiecić żeby zwierzęta się nie zatruły. W lesie nie można śmiecić żeby zwierzęta się nie zatruły. W lesie jest także zakaz rozpalania ognia bo można wzniecić pożar a wtedy umrze wiele zwierząt. Rozpalaj ogień tylko w miejscach do tego przeznaczonych. W lesie jest także zakaz rozpalania ognia bo można wzniecić pożar a wtedy umrze wiele zwierząt. Rozpalaj ogień tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

6 Kto jest wrogiem lasu? Prawdziwymi wrogami lasu są kłusownicy. Ci źli ludzie zastawiają pułapki na zwierzęta które nic im nie zrobiły. Prawdziwymi wrogami lasu są kłusownicy. Ci źli ludzie zastawiają pułapki na zwierzęta które nic im nie zrobiły. Wrogami lasu są też ludzie którzy śmiecą w lesie i rozpalają ogień w miejscach nie do tego przeznaczonych. Wrogami lasu są też ludzie którzy śmiecą w lesie i rozpalają ogień w miejscach nie do tego przeznaczonych.

7 Przyjaciel lasu to… Ustaliłam, że przyjacielem lasu jest jego służba czyli LEŚNICZY i POGOTOWIE DLA ZWIERZĄT. Ustaliłam, że przyjacielem lasu jest jego służba czyli LEŚNICZY i POGOTOWIE DLA ZWIERZĄT.

8 DZIĘKUJE ZA UWAGĘ;)


Pobierz ppt "Przyjaciel Lasu Kto jest przyjacielem lasu Marta Smolińska kl.5a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google