Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc”. 8 listopada br. dzieci z klasy II b zamieniły się w szefów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc”. 8 listopada br. dzieci z klasy II b zamieniły się w szefów."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc”. 8 listopada br. dzieci z klasy II b zamieniły się w szefów kuchni. Przed przygotowaniem wspólnego, klasowego śniadania i jedzeniem umyły rączki. Zapoznały się z zasadami prawidłowego żywienia i przystąpiły do pracy. Ułożyliśmy produkty na zaaranżowanym stole jako kolorowe wyspy.

3 Dzieci z radością szykowały zdrowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa tworząc kanapkową wyspę.

4 Podzielone na cząstki i pokrojone w kawałeczki mandarynki, banany, jabłka, melony, śliwki poukładały na dużych talerzach oraz w miseczkach. Winogronka turlały się po całym stole zapraszając do wyspy owocowej.

5 Obok niej znajdowała się wyspa warzywna - na paterach przyozdobionych sałatą znalazły się marchewki, pomidorki, ogórki, rzodkiewki, papryka oraz zielona pietruszka.

6 Z kolei wyspa deserowa obfitowała w ciasto drożdżowe, kruche ciasteczka, pierniczki i orzechy, a wyspa źródlana w wodę niegazowaną, soki oraz jogurty do picia.

7 Objaśniliśmy krótko sobie co znajduje się na każdej z wysp i dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dały energię na cały dzień. Następnie zachęcaliśmy siebie nawzajem do „ odwiedzenia” każdej wyspy i skomponowania swojego ulubionego śniadanka.

8 Mniam… mniam… Było pysznie, smacznie, zdrowo i kolorowo.

9 Dzieci pracowały i bawiły się wyśmienicie.

10 Zapamiętały, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu lepiej koncentrują się na lekcji i mają siłę do zabawy.


Pobierz ppt "Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc”. 8 listopada br. dzieci z klasy II b zamieniły się w szefów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google