Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKDEK Wspólnie ustaliliśmy, że prowadzonym przez nas przedsięwzięciem będzie fundacja. Decyzja ta została poprzedzona analizą rynkową, zapoznaniem się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKDEK Wspólnie ustaliliśmy, że prowadzonym przez nas przedsięwzięciem będzie fundacja. Decyzja ta została poprzedzona analizą rynkową, zapoznaniem się."— Zapis prezentacji:

1 AKDEK Wspólnie ustaliliśmy, że prowadzonym przez nas przedsięwzięciem będzie fundacja. Decyzja ta została poprzedzona analizą rynkową, zapoznaniem się z charakterystyką pozostałych możliwości. Przy naszych planach i założeniach jest to najkorzystniejsza opcja.

2  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Problem otyłości w społeczeństwie ciągle wzrasta, ludzie nie są uświadamiani tego co jedzą i jak ważny jest zdrowy tryb życia dla organizmu. Brak czasu na przygotowanie samodzielnie posiłków powoduje to, że sięgamy po produkty o których składzie nie mamy najmniejszego pojęcia, co może być tragiczne w skutkach. Jak jest?

3  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Jak jest? Coraz częściej korzystamy z ofert proponowanych przez restauracje typu McDonald, KFC itd. powiększając swoje krągłości. Rzadko spotykamy lokale oferujące zdrową żywność, ponieważ w dzisiejszych czasach najważniejsze jest dla nas jest to aby posiłki były smaczne, szybkie i tanie.

4  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Otyłość Z naszych obserwacji wynika, że problem otyłości jest powszechnie znany wśród dzieci i młodzieży. Ważne jest zwiększenie świadomości rodziców na tym tle. W naszym mieście nie istnieją organizacje zajmujące się bezpośrednio problemem otyłości, problem trzeba u takiej osoby trzeba zwalczać od najmłodszych lat. Osoba z otyłością ma ograniczoną sprawność ruchową, przez co mniej efektywnie wykonuje swoje codzienne zadania, prowadzi to do złego samopoczucia tej osoby.

5  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Otyłość Aby temu zapobiec powinniśmy oferować pomoc takim osobą. Przykładem takiej pomocy mogą być porady trenerów personalnych czy dietetyków. Takie porady są często wysoko płatne, przez co wiele osób nie decyduje się na takie kroki. Dlatego potrzebna jest pomoc w sponsorowaniu takich porad. Sprawa dobrego dbania o kondycję, jest często związana z finansami, dlatego chcemy starać się dopomóc takie osoby.

6  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Jakie działania mogą zmienić nasze otoczenie? Cele naszej fundacji: Zwiększenie liczby godzin poświęconych w szkołach, nawet podstawowych, na lekcje o zdrowym żywieniu i stylu życia Organizacja zawodów, wyjazdów i akcji mających na celu poprzez zabawę nauczyć dzieci regularnego wysiłku fizycznego Zniżki na porady dietetyków i trenerów personalnych oraz badania rozszerzone (w przypadku ciężkiej sytuacji finansowej rodziny- darmowe) Koła wsparcia i pomocy Zajęcia w grupach dobranych osób wedle stopnia zaawansowania problemu Punkt wymiany „pustego” jedzenia na gry i zabawki

7  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Jak zarejestrować? Aby zarejestrować fundację w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) musimy udać się do sądu rejonowego mającego siedzibę w mieście będącym siedziba wojewody. Wniosek należy złożyć osobiście, wysłać go pocztą lub drogą elektroniczna o ile zostanie on opatrzony bezpiecznym podopisem elektronicznym weryfikowanym ważnym certyfikatem wystawianym przez podmiot występujący w rejestrze Narodowego Centrum Certyfikacji.

8  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg -konieczny jest fundator, który przeznacza pewien majątek na publicznie użyteczny cel, określa on też majątek przeznaczony na ten cel, czyli tzw. fundusz założycielski -należy opracować statut, czyli dokument określający organizację i sposób działania fundacji -złożyć wniosek rejestrowy o wpisanie fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). -wpisać fundację do KRS Jakie formalności należy spełnić?

9  C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg C:\Users\ADMIN\Desktop\McDonald s_logo[1].jpg Zgodnie z zapisami ustawy, fundator musi przeznaczyć pewien majątek na realizację celu. Na ten tzw. fundusz założycielski składać się mogą pieniądze, papiery wartościowe, rzeczy ruchome i nieruchome oddane na własność fundacji. Majątek przeznaczony na realizację celu fundacji powinien umożliwić jej rozpoczęcie działań. Decyzję, co do wysokości funduszu założycielskiego podejmuje fundator. Nie jest dokładnie sprecyzowane ile powinien wynosić fundusz założycielski, ale przyjmuje się, że minimalna wartość wynosi od 500 do 1000zł.


Pobierz ppt "AKDEK Wspólnie ustaliliśmy, że prowadzonym przez nas przedsięwzięciem będzie fundacja. Decyzja ta została poprzedzona analizą rynkową, zapoznaniem się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google