Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328. 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Obowiązki Rodziców Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, a także z Międzynarodową.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328. 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Obowiązki Rodziców Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, a także z Międzynarodową."— Zapis prezentacji:

1 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328

2 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Obowiązki Rodziców Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, a także z Międzynarodową Konwencją Praw Dziecka, rodzice ponoszą odpowiedzialność za kształcenie wychowanie swoich dzieci. 1. Do podstawowych obowiązków rodziców dziecka należy: dostarczenie wypełnionego wniosku o przyjęciu dziecka do przedszkola w ustalonym terminie, zapewnienie regularnego uczęszczania dziecka do przedszkola, przyprowadzanie i odbieranie dziecka (przez opiekuna lub upoważnioną osobę pełnoletnią) w wyznaczonych godzinach, regularne i terminowe opłacanie przedszkola, informowanie o chorobie dziecka bądź dłuższej jego nieobecności z innego powodu, a w szczególności zawiadamianie o zatruciach pokarmowych i chorobach zakaźnych, współpraca z nauczycielem, respektowanie uchwał rady pedagogicznej i rady rodziców, przestrzeganie statutu. 2. Rodzice, nauczyciele i psycholog zobowiązani są współdziałać ze sobą w celu skutecznego oddziaływania wychowawczego na dziecko i określania drogi jego indywidualnego rozwoju.

3 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Prawa Rodziców 3. Rodzice mają prawo do: zapoznania się z programem oraz zadaniami wynikającymi z planu pracy w danym oddziale, uzyskiwania na bieżąco rzetelnej informacji na temat swojego dziecka, uzyskiwania porad i wskazówek od nauczycieli, pedagoga i psychologa w rozpoznawaniu przyczyn trudności wychowawczych oraz doborze metod udzielania dziecku pomocy, wyrażania i przekazywania nauczycielowi oraz dyrektorowi wniosków z obserwacji pracy przedszkola, wyrażania i przekazywania opinii na temat pracy przedszkola organowi prowadzącemu i nadzorującemu pracę pedagogiczną, poprzez swoje przedstawicielstwa. 4.Tworzy się trójki oddziałowe, reprezentujące rodziców, które tworzą Radę Rodziców.

4 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Własne programy, innowacje i projekty edukacyjne Przedszkola Program wychowawczy „Przedszkole bez przemocy” – program profilaktyczny „Mam 3 latka” – program adaptacyjny Akademia zdrowego przedszkolaka - program profilaktyczny „Spójrz inaczej”- program prof. Kołodziejczyk Miejski program edukacji ekologicznej Akademia Aquafresh Optymistyczne przedszkole Czyste powietrze wokół nas i wiele innych …

5 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Jak przygotować dziecko do przedszkola Zastanów się, czy twój maluch jest dostatecznie samodzielny, żeby poradzić sobie w przedszkolu. Powinien umieć: jasno komunikować swoje potrzeby; wołać siusiu (bez tego go nie przyjmą); samodzielnie jeść (panie będą mu pomagać, ale tylko trochę); umyć ręce i buzię (w przedszkolu robi się to przed i po każdym posiłku); ubrać się (przed spacerem i po leżakowaniu, w razie potrzeby panie pomogą, ale przy 25 maluchach może to długo trwać). Jeżeli dziecko ma zaległości w którejkolwiek z tych czynności, to ostatni dzwonek na naukę.

6 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Leżakowanie Maluch nie śpi już w dzień? W naszym przedszkolu tak jak i w większości placówek, jest leżakowanie. Zmęczenie hałasem przedszkolnym, liczbą różnych aktywności powoduje u każdego 3 latka zmęczenie nie koniecznie zmierzające do snu dlatego: Po obiedzie spróbuj więc namówić dziecko na chwilę odpoczynku. Oczywiście nie musi spać (jeśli nie ma na to ochoty), ale niech poleży przez pół godziny, słuchając muzyki czy puszczonej z płyty CD bajki. Możesz mu też sama coś opowiedzieć albo przeczytać książeczkę (w przedszkolach panie często tak robią). Nie zasypuj dziecka gradem informacji o przedszkolu, jeszcze na to za wcześnie. Ale gdy przechodzicie obok, powiedz mimochodem: „O, twoje przedszkole!”. Przedstawiając mu nowego kolegę, wspomnij: „Będziecie chodzić do tego samego przedszkola”.

7 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Jedzenie Samodzielnym jedzeniem właściwie nie musisz zaprzątać sobie głowy. Twój maluch z pewnością doskonale wie, jak posługiwać się łyżką, tyle tylko, że mu się nie chce tego robić (zwłaszcza że do tej pory być może wcale nie musiał). Wystarczy więc, że przestaniesz go wyręczać.

8 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Ubieranie się Ubieranie się - z tym zwykle jest najgorzej. Przede wszystkim nie pomagaj, jeśli nie jest to konieczne. Podpowiadaj właściwą kolejność (najpierw majtki, potem bluzka, spódniczka, sandały na końcu). Ubieraj się razem z dzieckiem przed lustrem (mama wkłada sukienkę, córka robi to samo). Najlepiej zacznij od przejrzenia garderoby malucha. Czy nie za dużo tu sprzączek, guzików, sznurowadeł? Ułatwisz dziecku życie, jeśli zaopatrzysz je w luźne spodnie lub spódniczkę w gumkę, kurtkę na suwak, bluzkę zakładaną przez głowę (koniecznie z dużym dekoltem i szerokimi rękawami) i buty zapinane na rzepy.

9 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Komunikacja i samodzielność Starajcie się dużo rozmawiać, namawiaj malucha, by jasno mówił, o co mu chodzi. Oczywiście ty i tak to wiesz, ale pani w przedszkolu nie musi być taka domyślna. Zresztą ona nie zna twojego dziecka tak dobrze jak ty. Jeśli malec nie umie jeszcze sam się myć, przede wszystkim pokaż mu, do czego służy mydło i jak się odkręca kran. Wyjaśnij, że kolor niebieski oznacza zimną wodę, a czerwony gorącą. Wytłumacz, jak posługiwać się kurkami, by była w sam raz. Podpowiadaj kolejność wykonywanych czynności (najpierw moczymy, potem mydlimy, potem płuczemy, a dopiero na końcu wycieramy). I koniecznie naucz dziecko, by zakręcało kran po myciu.

10 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Dni adaptacyjne Przyjdźcie! Naprawdę warto. Przedszkole jest wprawdzie urządzone przytulnie i kolorowo. Ale ogromne sale, długie korytarze, wielkie łazienki mogą malucha onieśmielić, a nawet przestraszyć. Lepiej więc, by zwiedził je spokojnie w towarzystwie mamy i całkiem sympatycznej pani, niż pierwszego dnia w tłumie obcych dzieci, kiedy wszystko będzie dla niego nowe i przerażające.

11 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Dzień przed…… Wieczorem przygotujcie wszystko, co jest wam potrzebne. Pozwól maluchowi wybrać ubranie. Ułóżcie je porządnie na krzesełku w odpowiedniej kolejności, żeby rano było łatwo je włożyć. Przypomnij mu, jak będzie wyglądał jutrzejszy dzień, ale nie omawiajcie tego zbyt długo. Twój przedszkolak i tak będzie podekscytowany i trudno mu będzie zasnąć.

12 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Pierwszy dzień w przedszkolu Wstańcie nieco wcześniej, żeby się nie spieszyć ! Wychodząc, nie zapomnijcie zabrać na zmianę bluzki (może się pobrudzić przy jedzeniu) oraz dwóch par majtek, spodenek i skarpetek na zmianę (wpadki zdarzają się najlepszym). Jeśli maluch ma swoją ukochaną przytulankę, weźcie ją ze sobą. W szatni rozbierz malucha i wejdź z nim do sali. Skorzystaj z tego i nie zostawiaj malca samego. Z tobą będzie mu znacznie łatwiej. I nie wymykaj się z sali, gdy zacznie się bawić. Kiedy zorientuje się, że cię nie ma, może się przerazić. Jeśli musisz wyjść, powiedz o tym dziecku. Zapewnij je, że po nie wrócisz. Ale pamiętaj że "niedługo" może brzmieć dla niego prawie jak "nigdy". Lepiej mów konkretnie: "Przyjdę po ciebie po spacerze", "Będę zaraz po obiedzie" (i koniecznie dotrzymaj słowa). Przygotuj się na to, że rozstanie będzie przykre. Maluch może kurczowo trzymać się ciebie, płakać, krzyczeć (choć, na szczęście, nie zawsze wygląda to tak dramatycznie). Jeśli jednak naprawdę nie możesz zostać, poproś o pomoc nauczycielkę. Ona utuli dziecko i zapewni, że wkrótce po nie wrócisz.

13 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Pierwsze tygodnie….. Mogą się okazać trudniejsze niż pierwszy dzień. Maluch wie już, co go czeka, ale wcale mu się to nie podoba. Rozstania z mamą czy tatą wciąż są trudne. Na szczęście po kilku tygodniach protesty zwykle słabną. Nie ma już łez w szatni ani krzyków w sali. Dziecko powoli przyzwyczaja się do nowego miejsca, pani i kolegów. Zdarza się jednak, że mija miesiąc, dwa, a dziecko nadal rozpacza. Jeżeli ma dopiero trzy lata, możliwe, że po prostu jeszcze nie dojrzało do przedszkola.

14 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Bądźcie przygotowani na: bardzo trudne rozstania w pierwszych dniach, a nawet tygodniach; kryzys po kilku dniach bez protestów; agresywne zachowanie dziecka w domu; objawy zmęczenia i senności u pełnego dotąd energii malca; infekcję po dwóch, trzech tygodniach chodzenia do przedszkola.

15 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Na drodze do samodzielności Ach, te sznurowadła! Z zakładaniem butów długo nie radzi sobie wiele maluchów. Szczególnie trudności sprawia dzieciom wiązanie sznurowadeł - najlepsze będzie więc obuwie zapinane na rzepy. W odróżnianiu prawego buta od lewego pomoże narysowanie wewnątrz wyraźnych liter P i L. Przyzwyczajaj malucha, żeby zdejmując buty, ustawiał je tak, by przy wkładaniu od razu trafiały na właściwą nogę. Łyżką i widelcem. Umiejętność posługiwania się sztućcami nie tylko umożliwi dziecku samodzielne jedzenie. Pomoże też w doskonaleniu sprawności rąk i koordynacji ruchów. Ćwiczcie w domu posługiwanie się sztućcami - bądź jednak wyrozumiała/ły, bo to wcale niełatwe zadanie! Na wszelki wypadek. Dbaj, by malec zawsze miał przy sobie chusteczki jednorazowe. Naucz go samodzielnie wydmuchiwać nos i wyrzucać zużytą chusteczkę do kosza. Żeby go do tego zachęcić, powiedz, że to bardzo dorosła umiejętność. I chwal nawet za małe postępy.

16 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Czas debiutu….. Czego możesz się spodziewać, gdy do przedszkola idzie: Trzylatek - często jest jeszcze mało samodzielny. Ma trudności z ubieraniem się, zdarza mu się nie zdążyć do łazienki. Nie zawsze potrafi wyrażać swoje potrzeby. Miewa problemy w kontaktach z rówieśnikami. Bardzo tęskni za mamą. Nawet jeśli rozumie, że wkrótce po niego wróci, rozstanie może być dla dziecka bardzo trudne.

17 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Czas debiutu Czego możesz się spodziewać, gdy do przedszkola idzie: Czterolatek - zwykle potrafi się sam ubrać, umyć, zjeść. Lubi podkreślać swoją niezależność, choć tak naprawdę nowe sytuacje go mocno deprymują. Umie bawić się z dziećmi, ale wciąż trudno mu się podporządkować poleceniom. Rozstanie też nie będzie dla niego łatwe, lecz zniesie rozłąkę znacznie lepiej niż trzylatek

18 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Wszystkie dzieci do przedszkola w godzinach: 6. 3 0 – 17.30 w godzinach: 6. 3 0 – 17.30 Czas zbierania się: Czas zbierania się: 6. 3 0 – 8.20 6. 3 0 – 8.20 Czas odbierania: 12.30 – 12.45 12.30 – 12.45 oraz: 15.00 – 17.30 oraz: 15.00 – 17.30 Serdecznie zapraszamy

19 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Rozkład dnia w Przedszkolu 6.30 – 8.20Schodzenie się dzieci 8.20 – 8.45Poranne ćwiczenia ruchowe i przygotowanie się do śniadania 8.45 – 9.00Śniadanie 9.00 – 9.45Zajęcia zorganizowane w sali 9.45 – 10.00Przygotowanie do zajęć na powietrzu 10.00 – 11.45 Zajęcia i zabawy w ogrodzie 11.45 – 12.00Przygotowanie do obiadu 12.00 – 12.30Obiad 12.30 – 14.30Odpoczynek poobiedni (grupy młodsze) Zajęcia w grupie i indywidualne 14.30 – 15.00Zabawy ruchowe i przygotowanie do podwieczorku 14.30 – 14.45Podwieczorek 15.15 – 17.30 Zabawy na powietrzu lub w sali Rozchodzenie się dzieci

20 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w godzinach 6. 3 0 – 17.30 czas zbierania się 6.30 – 8.20 czas odbierania 12.30 – 12.45 oraz 15.00 – 17.30 Rodzice obowiązani są doprowadzać dziecko do budynku i osobiście je odbierać W wyjątkowych sytuacjach dzieci odbierane z przedszkola mogą być przez osoby pełnoletnie, wcześniej upoważnione pisemnym oświadczeniem rodzica Prosimy o ubieranie dzieci funkcjonalnie, czysto i odpowiednio do temperatury otoczenia Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola jedzenia oraz lekarstw, absolutnie niedopuszczalne jest pozostawianie w szafkach dzieci syropów, leków kosmetyków i butelek z piciem. Dzieci mają dostęp do wody w salach – muszą jedynie poprosić o nią nauczyciela lub pomoc nauczyciela Ulubione zabawki dzieci mogą przynosić w dniu wyznaczonym przez nauczycielkę zwykle jest to piątek. Ze względu na dobro innych dzieci, bardzo prosimy o natychmiastowe zawiadomienie o zakaźnej chorobie dziecka, typu: ospa, odra, różyczka itp. Prosimy o zgłaszanie dłuższej nieobecności dziecka. Zgodnie ze Statutem przedszkola nieusprawiedliwiona nieobecność upoważnia dyrektora do skreślenia dziecka z listy Prosimy o terminowe regulowanie odpłatności. Za żywienie w przedszkolu płacimy z góry w miesiącu poprzedzającym. Terminy podawane są wcześniej.

21 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Odpłatność za przedszkole Zgodnie z Uchwałą Rady m. st. Warszawy nr LXXXIV/2166/2014 opłata za pobyt od 1 września 2014 r. za każdą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego, w czasie przekraczającym czas bezpłatnych zajęć czyli po godz. 13.00 wynosi 1 zł., przy czym jeśli dziecko korzystać będzie ze świadczeń przedszkolnych niepełną godzinę opłata ulegać będzie proporcjonalnemu obniżeniu.

22 Odpłatność Stawka żywieniowa dzienna – 7,50 zł.- dla dzieci nowych kwota 165 zł. płatna na konto 26103015080000000550214059, pozostali wg informacji w systemie. Rada Rodziców – wg deklaracji. Ubezpieczenie - opłata jednorazowa za cały rok- 43 zł. płatne na konto Rady Rodziców Wyprawka plastyczna- opłata jednorazowa za cały rok- 40 zł. płatne na konto Rady Rodziców 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328

23 Odpłatność Karty wejściowe – ilość potrzebnych sztuk x 20 zł. za sztukę, płatne raz na całą edukację przedszkolną na konto Rady Rodziców Karta iPrzedszkole- 20 zł. (w tym 10 zł. za kartę płatne jednorazowo i 10 zł. za aktywację dostępu do systemu płatne raz na rok). 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328

24 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Odpłatność - terminy ODPŁATNOŚĆ NALEŻY WNOSIĆ DO 10 KAŻDEGO MIESIĄCA NA NUMERY KONT PODANE WRAZ Z KWOTĄ DO ZAPŁATY (dotyczy pobytu i deklarowanej kwoty na RR). Ubezpieczenie, wyprawkę plastyczną opłacamy do 10 września, a karty do 31 sierpnia. Żywienie regulujemy do ostatniego dnia poprzedzającego miesiąc, którego dotyczy czyli za wrzesień, kwota na koncie przedszkola musi być zaksięgowana do 31 sierpnia.

25 Prosimy o dostarczenie: do 28 sierpnia poszwy w rozmiarze 160 x200 cm. Chusteczek jednorazowych 100 szt. (pudełko wyciągane) Chusteczek wilgotnych. Codziennie dobrego humoru 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328

26 W sprawie opłat kontakt z kierownikiem Panią Barbarą Gogolewską: bgogolewska@edu.um.warszawa.pl, pozostałe sprawy z dyrektorem Panią Małgorzatą Kosowską – Piesio: mkosowska@edu.um.warszawa.pl Dziękujemy. 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328


Pobierz ppt "2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328. 2015-04-04 03:24Przedszkole nr 328 Obowiązki Rodziców Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, a także z Międzynarodową."

Podobne prezentacje


Reklamy Google