Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julia Sadowska Klasa II F. Śnieg – opad atmosferyczny w postaci kryształków lodu o kształtach głównie sześcioramiennych gwiazdek, łączących się w płatki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julia Sadowska Klasa II F. Śnieg – opad atmosferyczny w postaci kryształków lodu o kształtach głównie sześcioramiennych gwiazdek, łączących się w płatki."— Zapis prezentacji:

1 Julia Sadowska Klasa II F

2

3 Śnieg – opad atmosferyczny w postaci kryształków lodu o kształtach głównie sześcioramiennych gwiazdek, łączących się w płatki śniegu. Po opadnięciu na ziemię tworzy porowatą pokrywę śnieżną o niewielkiej gęstości także zwaną śniegiem.

4

5 Śnieg powstaje, gdy w chmurach para wodna krystalizuje, tworząc kryształy lodu. Płatek śniegu to struktura kryształów śniegu, mogąca mieć do kilku centymetrów. Czasem określa się tak samo również pojedyncze kryształki.

6

7 M. Konopnickiej pt., Sanna” „Jasne słonko, mroźny dzień, a saneczki deń, deń, deń, Aż koniki po śniegu zagrzały się do biegu. Jasne słonko, mroźny dzień, a saneczki deń, deń, deń.”

8 W. Chotomska „ Gile” „Przyleciały gile nawet nie wiem ile. Przyleciały gile, a tu śniegu tyle. Cała jarzębina śniegiem oblepiona… - Co będziecie jadły? - Nie kłopocz się o nas Znajdziemy pod śniegiem korale jarzębin A ty idź do domu, bo się tu przeziębisz.”

9

10

11

12 I.Krasicki „ Monachomachia” „Mróz rolę ścisnął, śnieg osiadł na grzędzie, Zima posępna przyszła po jesieni;”

13 A. Mickiewicz „ Konrad Wallenrod” „Minęła jesień. Zimowe zamieci Huczą po górach, zawalają drogi”

14 Wł. S. Reymont „Chłopi” „Myślałech, żeś gdzie w śniegach uwięzła — szepnął przekąśliwie.”

15 Gustaw Meyrink „Golem” „Śnieżyca srożyła się przed moim oknem. Gwiazdki śniegu ścigały się w szyku bojowym, jak drobni żołnierze w białych, kosmatych płaszczykach — przebiegając w przeciągu minuty jedna za drugą koło okien — wciąż w tym samym kierunku”

16 http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Anieg http://www.przedszkole-lyon.com/index.php/Nauczanie-przedszkolne/Wiersze-i- zabawy-slowne/wiersze-o-zimie.html http://www.gnosis.art.pl/iluminatornia/sztuka_o_inspiracji/pieter_brueghel_st/brueh el_st_mysliwi_na_sniegu.htm http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/monachomachia.html#m1271184408164- 1543451204 http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/konrad-wallenrod.html#m1312323438510- 117822564


Pobierz ppt "Julia Sadowska Klasa II F. Śnieg – opad atmosferyczny w postaci kryształków lodu o kształtach głównie sześcioramiennych gwiazdek, łączących się w płatki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google