Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?"— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

2 Stosunki polsko-niemieckie
Już w 1989 roku uznano, że współpraca z Niemcami będzie dla Polski istotną częścią polityki zagranicznej, stąd ciągłe zacieśnianie więzi i ocieplanie stosunków z naszym sąsiadem. Uczestnictwo Polski w Unii Europejskiej wiąże się z ciągłą współpracą z Niemcami – są one jednym z najbardziej liczących się państw w Unii.

3 Polacy w Niemczech Niemcy są krajem znanym z szanowania fachowców – Polacy, jeśli znają język, mają tam naprawdę duże szanse na zrobienie kariery i przyzwoity zarobek. Naszych sąsiadów odwiedzamy chętnie nie tylko ze względu na możliwość zarobku niezbędnych do życia pieniędzy. Niemcy są również krajem atrakcyjnym turystycznie, z bogatą historią i wieloma ciekawymi zabytkami. Brama Brandenburska Mur Berliński Wieża telewizyjna

4 J. niemiecki Jest językiem z rodziny języków germańskich. Języki niemieckie (często w kontakcie z innymi językami) odegrały kluczową rolę w kształtowaniu się kilku innych języków. J. Niemiecki ma status języka urzędowego w krajach takich jak: Niemcy, Austria, Belgia, Liechtenstein, Luksemburg, Szwajcaria, Unia Europejska (język oficjalny i roboczy). Niemiecki jest pierwszym językiem ok milionów ludzi w Europie (co stanowi 13,3% wszystkich Europejczyków), będąc drugim najczęściej używanym językiem ojczystym w Europie po rosyjskim, a przed francuskim i angielskim.

5 Znajomość języka Niemieckiego wśród obywateli Europy

6 Powody, dla których warto uczyć się j. niemieckiego.

7 1. Możliwość komunikacji
Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych na świecie języków. Jest on językiem używanym na co dzień przez ponad 100 milionów ludzi. Oprócz krajów, w których jest językiem urzędowym, można się dzięki niemu porozumieć w północnej części Włoszech, wschodniej Belgii i wschodniej Francji.

8 2. Studia Znając język niemiecki możesz studiować w Niemczech - studia tam są tańsze niż w wielu innych krajach. Tamtejsze uniwersytety cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus, a Niemcy przydzielają corocznie stypendia naukowe. Znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna dla naukowców i studentów, ponieważ język ten zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych. Ludzie potrafiący czytać w języku niemieckim mają dostęp do ogólnoświatowych badań ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki (40% naukowców w USA rekomenduje swoim studentom naukę języka niemieckiego, w Polsce i na Węgrzech to 70%).

9 3. Kariera zawodowa Znajomość języka obcego (w tym niemieckiego) zdecydowanie zwiększa szanse zawodowe. Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych zarówno dla krajów z Europy jak i wielu pozaeuropejskich państw Liczne niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz polskie firmy, które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi, poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

10 4. Kultura Język niemiecki jest jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schopenhauer, Freud, Einstein a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców. W Niemczech wydawanych jest każdego roku nowych książek. Stanowi to około 18% książek publikowanych na całym świecie, co czyni Niemcy trzecim największym wydawcą na świecie.

11 5. Turystyka, hotelarstwo, renoma
Turyści z krajów niemieckojęzycznych lubią podróżować. Podczas urlopu wydają więcej pieniędzy niż turyści z innych krajów. Cenią sobie personel znający niemiecki i niemieckojęzycznych przewodników. Dodatkowym atutem jest fakt, że język ten wymaga dużego wkładu pracy– umiejętność posługiwania się nim jest więc powodem do dumy.

12 KONIEC


Pobierz ppt "Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google