Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym dla nas jest „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”? Jest to głównie opieka podopiecznymi różnych fundacji, pomaganie osobą którzy takiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym dla nas jest „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”? Jest to głównie opieka podopiecznymi różnych fundacji, pomaganie osobą którzy takiej."— Zapis prezentacji:

1

2 Czym dla nas jest „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”? Jest to głównie opieka podopiecznymi różnych fundacji, pomaganie osobą którzy takiej pomocy potrzebują. Organizowanie różnych spotkań integrujących społeczność z osobami niepełnosprawnych.

3

4

5 W dniach 1.11 - 15.12.2010r przeprowadziliśmy na terenie Gimnazjum nr 3 w Pabianicach akcję „Gwiazdka dla Ciapka”. Zbieraliśmy głównie karmy i koce. Akcję uznaliśmy za udaną więc na gwiazdkę roku 2011 planujemy poszerzyć na szkoły całego powiatu pabianickiego. A poprzez obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży uda się naszą inicjatywę rozszerzyć na całą Polskę. Linki gdzie została opublikowana nasza akcja: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/mlode-zycie/szkolne/gwiazdka-dla-ciapka-14627.html http://www.mmpabianice.pl/pl/zebrali_dary_dla_schroniska_dla_zwierzat.html

6

7 Dzień Dobry. Jak się Pan nazywa i czym się Pan zajmuje w schronisku? Nazywam się Andrzej Luboński i zajmuje się kierowaniem schroniska w Pabianicach. Ile obecnie przebywa zwierząt w pana schronisku? Obecnie znajduje się ok. 35 dorosłych psów i 12 szczeniąt. I 3 kociaki. Dużo szkół przynosi dary dla piesków? To wszystko zależy od miesiąc. Niekiedy bywa tak, że wiele placówek oświatowych przynosi dary, ale niekiedy bywa tak, że nie otrzymujemy ich w ogóle. Jak pan zapewne wie z mojej inicjatywy została przeprowadzona na terenie Gimnazjum nr 3 akcja „Gwiazdka dla Ciapka”. Co pan sądzi o tej akcji? Bardzo dziękuję w imieniu piesków za tak wspaniałą inicjatywę. Szkoda że tak niewiele osób chce organizować takie szczytne akcje na rzecz schroniska Czyli takie akcje powinny być organizowane częściej i na większą skalę? Zdecydowanie tak ale niestety ludzie nie chętnie robią coś bezinteresownie… Bardzo Dziękuję za udzielenie wywiadu.

8

9 Będziemy się starali razem z Moje Miasto Pabianice przeprowadzić II edycję akcji charytatywnej „Przywozimy Wakacje”. I otrzymane dary będą przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom w naszym regionie. Akcję chcielibyśmy przeprowadzić od 1 czerwca do 20 sierpnia bieżącego roku.

10 W tamte wakacje zostało uszczęśliwionych spora ilość małych dzieci ale z pomocą Gimnazjum nr 3 możemy jeszcze więcej zebrać darów przez co jeszcze więcej dzieci otrzyma wakacje.

11

12 Chcielibyśmy poprzez tą akcję nauczyć młodzież jak należy wykonywać podstawową pierwszą pomoc. Wolontariusze w postaci ratowników medycznych pabianickiego szpitala by prezentowali uczniom naszego gimnazjum jak należy wykonywać masaż serca czy jak należy zabezpieczyć osobę poszkodowaną przed przyjazdem karetki. W maju zostanie przeprowadzona sonda o znajomości podstaw udzielania pierwszej pomocy przez uczniów naszego gimnazjum.

13 Prezentacja została wykonana przez: Arkadiusza Ochęckiego Julitę Małychę


Pobierz ppt "Czym dla nas jest „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”? Jest to głównie opieka podopiecznymi różnych fundacji, pomaganie osobą którzy takiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google