Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w Tychach Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. K. Palicy w Tychach Prezentacja dotyczy samorządu Gminy Tychy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w Tychach Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. K. Palicy w Tychach Prezentacja dotyczy samorządu Gminy Tychy."— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w Tychach Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. K. Palicy w Tychach Prezentacja dotyczy samorządu Gminy Tychy

2 SPIS TREŚCI Ekologia Sport Hipermarkety Bezpieczeństwo Kultura Komunikacja Przyszłość

3 Ekologia - Położono duży nacisk na ekologię. Obecnie realizowany jest projekt dofinansowany ze środków unijnych - „Gospodarka Ściekowa w Tychach”, który przewiduje skanalizowanie obrzeżnych dzielnic miasta. Głównym celem projektu, jest poprawienie stanu środowiska naturalnego miasta Tychy oraz dostosowanie standardów do wymagań Polski i Unii Europejskiej.

4 Sport - W Tychach nie zapomniano o młodzieży, w ostatnich latach wybudowano wiele boisk sportowych, zmodernizowano Stadion Zimowy przy ul. de Gaulle'a 2 oraz unowocześniono krytą pływalnię, mieszczącą się przy ul. Edukacji 9.

5 Hipermarkety - W latach 90- tych przystąpiono do budowy hipermarketów np. TESCO, REAL, OBI. W 2006r. otwarto City Point, centrum handlowo-rozrywkowe. W przyszłości ma również powstać Galeria Handlowa, która będzie zlokalizowana przy ul. Piłsudskiego ( obecne hale targowe).

6 Bezpieczeństwo - O bezpieczeństwo mieszkańców dba Straż Miejska oraz system monitorowania miejsc szczególnie zagrożonych.

7 Kultura - Radni nie zapominają również o kulturze. W roku 2005 zostało otwarte Muzeum Miejskie w Tychach. Nie zapomniano także o tym, aby uszanować pamięć tych, którzy walczyli za ojczyznę. Na terenie dzielnicy Czułów odsłonięto replikę pomnika ku czci powstańców śląskich z 1919r.

8 Komunikacja - W Tychach dobrze funkcjonuje komunikacja miejska, która wspomagana przez miasto sukcesywnie modernizuje swój tabor. Nie należy zapominać również o komunikacji trolejbusowej.

9 Przyszłość - Myślę, że Tychy przez następne 20 lat nadal będą się rozwijać.

10 Prezentację wykonały uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Karola Palicy w Tychach: Agata Paliga Weronika Wilk Agata Pacha Wywiad z p. Józefem Twardzikiem


Pobierz ppt "Zmiany w Tychach Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. K. Palicy w Tychach Prezentacja dotyczy samorządu Gminy Tychy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google