Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum ZS w Tuliszkowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum ZS w Tuliszkowie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum ZS w Tuliszkowie
herb Tuliszkowa 20 lat naszej gminy Samorząd terytorialny Tuliszków z lotu ptaka

2 Zostawiła tu ślad moc żywiołów, Co zbierały swe żniwo wokoło,
To opowieść o małej ojczyźnie I o ludziach, co z nią się związali, Co kochając ją sercem i myślą, Przelać za nią swej krwi się nie bali. Czy to prawda czy tylko bajanie, Że tu lisy się często chowały I rycerzom znużonym błąkaniem, Z Witem świętym wzgórze wskazywały? To historia mojego jest miasta. Trochę wielka i mała chwilami. Jednak nikt nie pamięta o zdrajcach, Bohaterów się wielbi czasami. Kościół, dworek i spichlerz i szkoła I ten wiatrak, gdy wiatrem nie szlocha, Każdą cząstką swą codziennie woła, By tę małą ojczyznę pokochać. Zostawiła tu ślad moc żywiołów, Co zbierały swe żniwo wokoło, Lecz Tuliszków powstawał z popiołów, Bo nadziei nic zniszczyć nie zdoła. Tej nadziei, co tu ma kształt liścia, Gdy pojawia się wiosną na drzewie I potrafi obudzić do życia, Najpiękniejsze owoce pod niebem.

3 Gmina położona jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie tureckim.

4 Przeprowadziliśmy wywiad z Panem Burmistrzem naszej gminy, który opowiedział nam o zmianach, jakie nastąpiły tu w ciągu ostatnich 20 lat. Podczas spotkania z Burmistrzem Tuliszkowa, Panem Grzegorzem Ciesielskim zadaliśmy kilka dociekliwych pytań na temat zmian jakie nastąpiły w naszej miejscowości przez ostatnie 20 lat. Pan Burmistrz dokładnie opowiedział o największych zmianach i inwestycjach w ostatnich latach. Jakie zmiany? Przede wszystkim zmienili się radni. Kolejną, ważną zmianą jest to, że nie ma już zarządu. Są tylko Wójt i Burmistrz. Jedną z największych inwestycji w ciągu tych 20 lat okazała się oczyszczalnia ścieków. Wybudowano szkoły w Grzymiszewie, oraz budynek Gimnazjum w Tuliszkowie. Założono również kanalizację sanitarną. Ponadto zbudowano boisko sportowe: Orlik, siłownię i dokupiono wiele wyposażeń do szkoły (warto przypomnieć, że wcześniej szkoły nie podlegały pod samorząd, zmieniono to w 1996 roku). Budowa nowej hali sportowej wciąż trwa. W budynku gminy zmieniono system ogrzewania, obecnie występuje także staranna segregacja odpadów... ale co z przyszłością? Na pytania dotyczące dalszych inwestycji w najbliższym czasie, Pan Burmistrz opowiedział nam o zaplanowanych inwestycjach. Najważniejszą z nich wydaje się być przebudowa drogi numer 72. Zaplanowane jest zamontowanie sygnalizacji świetlnej na najbardziej ruchliwej drodze w Tuliszkowie. W zaplanowanych inwestycjach znalazły się także przejścia i wysepki dla pieszych, nowe drogi i chodniki, oraz uzupełnienie oświetlenia.

5 W naszej gminie jest pięknie…
zarówno wiosną…

6 …jak i zimą! ;)

7 Tuliszkowski Orlik W otwarciu boiska wzięła udział Pani poseł
Irena Tomaszak – Zesiuk, która dokonała też przecięcia wstęgi. Tuliszkowski Orlik

8 Jesienią rozpoczęła się budowa hali sportowej obok szkoły

9 Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie

10 Gimnazjum ZS w Tuliszkowie

11 stary zabytkowy wiatrak w Tuliszkowie

12 W Tuliszkowie zaszło wiele zmian
Remiza strażacka Stary młyn

13 Stary dworek – dziś Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Pomnik Kościuszki na Placu Wolności

14 Plac Wolności

15 Bloki na ulicy Targowej
Biblioteka publiczna

16 Fosa w parku Nowy plac zabaw dla dzieci w parku

17 …zaczęto organizować wiele różnych imprez kulturalnych, takich jak…
…550-lecie Tuliszkowa!

18 …dożynki!

19 …Dni Tuliszkowa! koncert zespołu ‘Cliver’

20 I Mówią, że tylko drzewa, tu całkiem dobrze mają, więc ludzie niech się tutaj zbyt nie zakorzeniają. Mówią, że tylko kozy, tu mogą się rozwijać, że tylko na cebuli pieniądze można zbijać. III Więc choć się w oczy śmieją i głupstwa powtarzają, ja wiem, że nawet tutaj, marzenia się spełniają. I wszystkim niedowiarkom najszczersze daję słowo, że w moim Tuliszkowie można żyć kolorowo. II Mówią, że wielką nudą codziennie tutaj wieje, że tylko z cudzych nieszczęść, ktoś czasem się zaśmieje. Mówią, że chociaż UFO, nad miastem czasem leci, to w bajki tutaj wierzą, seniorzy oraz dzieci.

21 Nasza grupa ;) Andrzej Maćczak Paulina Zielińska Michalina Kotarska
1995, IIb Michalina Kotarska Anna Olesińska Zespół Szkół im. Powstańców 1963 Andrzej Maćczak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum ZS w Tuliszkowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google