Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury „Kultura to całokształt dorobku ludzkości, wytworzonego w ogólnym rozwoju historycznym lub w jego określonej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury „Kultura to całokształt dorobku ludzkości, wytworzonego w ogólnym rozwoju historycznym lub w jego określonej."— Zapis prezentacji:

1 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury „Kultura to całokształt dorobku ludzkości, wytworzonego w ogólnym rozwoju historycznym lub w jego określonej epoce”. (Słownik języka polskiego, pod red. E. Sobol)

2 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury Kulturą jest „wszystko, czym człowiek doskonali i rozwija wielorakie uzdolnienia swego ducha i ciała; stara się drogą poznania i pracy poddać sam świat pod swoją władzę; czyni bardziej ludzkim życie społeczne tak w rodzinie, jak w całej społeczności państwowej przez postęp obyczajów i instytucji; wreszcie w działaniach swoich w ciągu wieków wyraża, przekazuje i zachowuje wielkie doświadczenia duchowe i dążenia na to, aby służyły one postępowi wielu, a nawet całej ludzkości”. (Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym „Gaudium et spes”, 53)

3 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury Michał Anioł, Stworzenie Adama

4 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury Michał Anioł, MojżeszMichał Anioł, Pieta

5 Wojciech Kossak, Olszynka Grochowska 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury

6 Wojciech Kossak, Marszałek Józef Piłsudski na Kasztance 27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury


Pobierz ppt "27. Chrześcijanin twórcą i odbiorcą kultury „Kultura to całokształt dorobku ludzkości, wytworzonego w ogólnym rozwoju historycznym lub w jego określonej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google